• Německo

• slovenský

Dark Room, The

Drama / Thriller / Válečný

Německo / Austrálie / Velká Británie, 2012, 108 min

Ničím nejsem překvapen, ani zklamán. Je to spíše hra na jednu branku. Netradiční film na který nejsem zvyklý, ovšem není to nic extra. Pro mě je to něco, na co si za měsíc už asi nevzpomenu.(10.4.2013)

Podivná hloubka těch divokých let je to, co ve mě po travinatých titulkách dál kvasilo. Vyvstal z toho zážitek, který jsem si snad skutečně jako dítě prožil. Drama u mě plulo spíše v pozadí a snímek pulzoval čistým, ryzím dojmem. Smícháno s dechberoucí atmosférou, magickým houslouvým podkresem, skvěle fungujícími režijními nápady a jednoduše úžasnou, přírodní kinematografií.(1.4.2013)

Když matka v Německu těsně po skončení války a v úvodu filmu vtlačí do rukou dospívající dcery půlročního bratříčka, aby se o něj a další tři mladší sourozence postarala, začal jsem tušit, že to bude ještě trochu větší drama, než jsem čekal. Bylo. O rychlém dospívání a o tom, že některé rány se zahojit snad ani nemohou. Velmi intimní. Strach, touha, vůle přežít, zmatek, nevědomost, stesk - to vše v nitru jedné dívky. Nedokončené, nevyslovené, naznačené, skvostné.(22.2.2013)

Dokonale sugestivni a Rosendhalova je naprosto presna. Super imprese.(11.4.2013)

Solidní, podivně natočená psychologická depka a hodně atmosférický pohled na konec války z netradičního pohledu dětí nacistického pohlavára. Vidět už to ale nechci.(24.3.2013)