Avé (festivalový název)

(Bulharsko)

Welcome to Bulgaria

Bulharsko, 2011, 86 min

Tom Paul

Roadmovies můžu vždycky. Avé pak patří rozhodně k těm lepším. První polovina (spíš komediálně laděná) nemá chybu. Ta druhá (naopak zase spíš dramatická) už je o něco horší, ale i tak jako celek Avé doporučuji. Jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) soutěžních filmů na FebioFest 2012.(27.3.2012)

Divácká porota Febiofestu 2012(31.3.2012)

• boshke

(Febio Fest) Alespoň v těch evropských filmech se ještě smí kouřit. Ve většině amerických filmů je vždy určité zastoupení žen, seniorů, černochů, Asiatů či Hispánců, aby se ta která komunita necítila diskriminována. Kuřáci se pomíjejí, ač je jich třetina populace, neb v dnešní době nemají beztak žádná práva, že. Ve festivalových filmech naopak kouří každý, zřejmě pro vytvoření rovnováhy... Krom tohoto poznatku mi z Avé nezůstalo nic. Snad jen – lhát se nemá... 50%(28.3.2012)

Velmi příjemná road movie, která pobaví, ale nevyhne se ani vážným tématům. Velice přirození mladí herci, kteří provází celý děj. Divák až do konce čeká, co je pravda a co lež. Příběh je doprovázen i dobrou hudbou. Zajímavé kontrasty bulharských měst a vesnic a roztodivné typy řidičů, kteří oběma hrdinům zastavují.(29.3.2012)