Víla

Dom pracuje na nočních směnách v malém hotelu blízko průmyslového přístavu Le Havre. Jedné noci dorazí do hotelu žena, která nemá žádná zavazadla ani boty. Jmenuje se Fiona a povídá Domovi, že je vílou, která mu může splnit tři přání. Dvě z jeho přání Fiona splní, poté však záhadně zmizí. Dom, který se do ní na první pohled zamiloval, po ní začíná pátrat. (oficiální text distributora)

Gertruda.W

Hodně stylizovaný příběh víly a jejího druha nočního recepčního v hotelu. Obrazová groteska s nezapomenutelnými scénami, jako např. taneční sekvence ve vodě nebo na střeše, či hudební scéna v baru s členkami ragbyového týmu. Nehledejte tam logiku klasického příběhu, ale jako parafráze obyčejného života (a taky jistého filmu) mě to baví. ()

arkis

Netradičnú a pôsobivú snímku môžeme chápať ako bláznivú rozprávku, v ktorej je princom uzavretý nočný strážnik, namiesto bieleho koňa má modrý skúter a dezorientovanú princeznú v teplákoch nezachraňuje z veže zámku, ale z psychiatrickej liečebne. Trojica autorov a zároveň hlavných protagonistov sa vysmieva normálnosti a autoritám, prekračuje hranice bežnej predstavivosti, čím dáva filmu punc nadčasovosti a hravej nevinnosti, no pritom neskĺzava k detinskosti. Autori a herci originálnym štýlom a groteskovo fyzickým humorom strhnú do imaginárneho sveta aj tých, ktorí už dávno neveria na rozprávky. Pomocou kameramanských nápadov a remeselných efektov vytvorili bizarné obrazy, aké vídame iba v snoch pri mesačnom splne. ()

SAINTS

Vila je bizardna komedia ktora ponuka vtipnu ,laskavu story.Vile možeme vytknut opakovanie niektorych scen v snahe docielit humornost,badat aj ignoraciu filmovej reči.Film nie je určeny večšinovemu divakovi,ale skor milovnikom europskych klubovych komedii ktorym nevadi že film viac rozprava obrazom. ()

lehelelehela odpad!

Asi po půl hodině jsem chtěla film vypnout,bohužel když jsem se donutila dodívat do konce neudělala jsem dobře! Už si ani nepamatuju kdy jsem se naposledy tak nudila! Film je amaterský ,ale to by zase tolik nevadilo,horší jsou herci a nejhorší i když nejvtipnější jsou tanečky hlavní ,,dvojice idiotů!" Francouzským filmům moc nefandím a tenhle mě v tom jen utvrdil. Ale vtip jako šel jsem vyvenčit tašku nebyl špatný. :D Ale film se vytratil asi po 20 min a potom následovala muka. ODPAD! ()

wopi

Jsou tam trapné chvilky, ale také spousta originálních a místy až dadaistických nápadů. Nenudil jsem se. ()

Kracmera

Takový pěkný příběh ze života... se zajímavými tanečními kreacemi... pohlednými herci... létajícím čestmírem... co víc bych k tomu napsal ()

sto7ra

věděla jsem, že jdu na francouzský film a superfilm v hollywoodském stylu jsem nečekala. ale až takovou kravinu taky ne. ještě pořád uplně nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne (proto taky ty tři hvězdy). bylo to velmi originální, velmi ulítlé a povětšinou velmi vtipné - hlavně první polovina filmu. od té půlky to začalo být slabší až úplný konec, který se zvrtnul v hazard se smrtí příšerně stupidním způsobem. některé scény až příliš připomínaly staré černobílé němé groteskní filmy a jiné byly zase tak divné, že jste nevěděli jestli se smát nebo protáčet oči v sloup. ()

mocart

Minimalistický surrealismus neschopných a ošklivých loserů je nesmírně milý a dojemný. Po dlouhé době si někdo troufnul natočit grotesku (které by slušely čb prostřihy) s ohromující nadsázkou. Trochu víc řemesla + pár dalších nápadů, které by udržely více než 90 minut dlouhý biják bez propadů, by vydaly na 5*. Nádhera a radost!! ()

Fumak

Půvabné, vtipné, poetické… tedy pokud máte rádi tento druh poesie… inspirace klasickými němými snímky… setkání dada a Akiho Kaurismakiho… A třetí přání? Na to je vždycky ještě čas… Velké potěšení. ()