Mladí hlboko mentálne retardovaní magori New Kids Turbo z holandského zapadákova Maaskantje znova prichádzajú na scénu, tentoraz ako New Kids Nitro. Spolu s magormi zo susedného zapadákova Schijndel spoločne bojujú proti novému nepriateľovi - živým mŕtvolám zombie, ktoré im vyjedajú okruh najlepších priateľov.
Partička piatich kamarátov z holandského mestečka Maaskantje - Gerrie, Richard, Rikkert, Robbie a Barrie - sa dostane do vážneho konfliktu s obyvateľmi susedného zapadákova Schijndel. Vojnu však ukončia vo chvíli, keď musia spojiť svoje sily v urputnom boji proti novému spoločnému nepriateľovi - živým mŕtvolám, ktoré im postupne zabíjajú najlepších priateľov. Vo veľkej vojne proti zombie sa dementom vymknú ich bojové akcie spod kontroly a nastane malá vidiecka apokalypsa. (oficiální text distributora)

Santino7

Nakoľko mi jednička nepripadala zas taká výnimočná ako poniektorým, od pokračovania som nejaké obzvlášť prehnané očakávania nemal. To ani zďaleka. Bol som iba zvedavý, či si tí dementi z Maaskantje dokážu udržať aspoň aký taký status nevšednosti či svetlej výnimky (medzi primitívnymi "wannabe" komédiami podobného rázu) alebo už naplno skĺznu do trápnemu nevkusu. No a ono to podľa mňa dopadlo tak pól na pól. Miestami ma opäť pobavili svojimi prakticky nulovými zábranami a nekorektnosťou, na druhej strane to miestami bolo naozaj prehnané, zbytočne trápne. Snaha o prekonanie laťky tu bola zjavná, škoda že si na to zvolili nie práve najšťastnejšiu taktiku spraviť to čo najviac nechutné a brutálne. Na vcelku originálne a svieže Turbo sa to teda nechytá, obsahová stránka je ešte o level stupídnejšia (v zlom slova zmysle), lenže sklamaný v konečnom dôsledku zas až tak nie som. Opäť sa totiž opäť našlo aspoň zopár svetlých momentov, pri ktorých sa človek zasmeje aj keby nechcel. Dvakrát však New Kids úplne stačilo, viac už netreba. 2/5 ()

Terva

CITÁT - Nedám ani cent, abych viděl další nudný pokračování!!!........ Tak tu máme další film z kraje, kde nejčastější nehodou je sražení autem, kde pivo teče proudem a kde největší nadávka zní HOUMOU. Maskantje. Příběh se točí okolo šíleného Dava ze sousední vesnice Friestand a spadlého meteoritu. Scénky jsou spíš takové gagy, ale mají své pokračování, kdy se vlastně New Kind snaží Davyho zbavit. Jenže problém jsou stále více se vyskytující zombie. Cesta je zavede až do vězení. Návrh ministerstva obrany tak přichází celkem vhod. CITÁT - Pustíme vás, dáme vám zbraně a už nikdy nemusíte pracovat. Stačí jen když......... Příběh už nemá to kouzlo prvního filmu a ikdyž jsou zombie scény dostatečně brutální a krvavé není to ono. Ztrácí to šťávu a vtip. Povedené jsou naopak závěrečné titulky. CITÁT - Za Maskantje ty buzerante (houmou)....... ()

StanislachKo

Evidentne to nie je len tak použiť vo filme postup "Kedykoľvek-čokoľvek", aby z toho vyliezlo niečo podnetné a uspokojujúce... Oproti jednotke (ktorej zábavnosť považujem po vzhliadnutí tohto skôr za šťastnú náhodu) sú tu navyše 4 fúriky arogancie, 3 cisterny absurdného humoru, ale iba jeden malý kopček scenáru/príbehu, ktorý by ako tak dával tú hodinu a štvrť dokpoy. Ako som napísal do komentu k New Kids Turbo, že držím nizozemcom palce, tak to už neplatí... :) ()

Schuldiner

Naprostá píčovina, která je píčovinou sice schválně a úmyslně, ale kvůli tomu jí hvězdičky dávat nebudu. Jen jednu. Zasmál jsem se asi třikrát. V půlce jsem už byl dosti znuděn a nakonec mě trochu vyvedly z nudy úplné už jen lehoulince vtipné, i když neoriginální, titulky... Jedničku jsem neviděl, ale asi ani vidět nechci. --- 12% --- ()

Morholt

Po tom, co tahle partička kokotů předvedla v předešlym díle, mi přišla srážka se zombie jako něco naprosto přirozenýho. Jenže bohužel se to moc nevyvedlo. V New Kid Turbo se totiž evidentně všichni vydali až na maximum, a tak je NKN jen slabším odvarem, ve kterym se sice najde pár solidních fórků, ale víc než kdy jindy tady platí pořekadlo, že opakovanej vtip není vtipem. 30% ()

• K filmu natočila speciální hudební videoklip německá skupina Scooter. (korbitch22)
  • Modrobiela vlajka s červenými srdiečkami, ktoré však srdiečkami v skutočnosti vôbec nie sú, pretože sú to kvety žltého lekna, je vlajkou holandskej provincie Frízsko. Túto vlajku používa aj najslávnejší miestny futbalový klub SC Heerenveen. (MikaelSVK)