La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Chrustyn

První polovinou pomalý ale nápadem výborný a atmosfericky působivý thriller, (horor opravdu ne) o kterém je těžké cokoliv napsat, aby budoucí divák nepřišel o překvapení. Napíšu tedy jen to, že nápad a hlavní premisa filmu jsou výborné a výsledný dojem ještě podporují působivé herecké výkony. Bohužel vše plyne táááák pomalu. ()

SeBig

Myslel sem, že napařím odpad, leč to vypadalo jak nějaká špatná telenovela ze začátku. Pak ovšem uplná změna, obrat v něco velmi dramatickýho. Přijemný překvapení. ()

korbitch22

Prvních 45 minut je kolumbijská mysteriózní telenovela, pak vás to 15 minut drtí skvělou atmosférou a vysvětlováním originální a zajímavé pointy a pak to celé vyšumí do ztracena v unylém a mizerném konci.Když nepočítám ty dvě žehlící prkna a jednoho super nosáče co tankuje super, nikdo nemá co hrát.Jednohubka na jedno podívání a 80% si lze vysvětlit jedině tou neotřelou pointou, jinak je to obyčejný a místy nudný thriller který nešahá svým jiným španělským bratříčkum ani po kolena. 60%. ()

Ghoulman

Pokud hledáte brilantně vystavěnou zápletku, která v zásadě nemá žádnou logickou chybu, zkuste tohle. A jako bonus si můžete přičíst výbornou hudbu a velmi uvěřitelné postavy... (btw. nezjišťujte si o příběhu nic předem, to bude asi nejlepší ;) ()

heyda

Po dlouhé době originální film. Jen velká škoda, že má velmi velmi daleko do hororu. Spíš se jedná o drama (popřípadě thriller). Každopádně skvělý výběr herců i hudby, vynikající nápad i atmosféra. Největší slabinou je slabé napětí a žádná krev. Kdyby chtěl režisér trochu přitvrdit, tak k tomu měl velkou příležitost na konci filmu. Vůbec by nebylo na škodu nás na konci překvapit exploitační řežbou mezi přítelkyněmi a tím dirigentem. Čímž by sice kleslo hodnocení (protože zdejší ´´kritici´´ krvavý filmy nepochopitelně odsuzují), ale já jako fanda hororu, bych uvítal brutální finiš. Škoda no, ale jinak no problemo a 75% hodnocení ode mě. ()

mat.ilda

Kdyby to těm holkám v jednom kuse nekazil hlavní spouštěcí mechanismus všech událostí, Quim Gutiérrez (nevěřila jsem mu ani toho dirigenta) a scénář byl lépe uspořádaný a rafinovanější, byla bych unešená, takhle jsem jen spokojená, hlavně díky námětu a dějství druhé poloviny, a to jsem naprosto netušila do čeho jdu, pak tedy nechápu nadšení uživatelů, kteří viděli zde nechvalně proslulý trailer, který je připravil o jedinou originální myšlenku. ()

lillien

Milostný thriller, tak bych to označila spíš než horor..Zato však velmi povedený, pokud hledáte nenáročnou tajupnou dramošku na večer. Pro holky chytlavé skoro od začátku, chlapci si musí minimálně do třetiny až půlky filmu počkat, než se ohřeje jádro. Sice je to celé postavené jen na jednom fikaném nápadu, ale to mi vůbec nebránilo užívat si naplno mrazení z toho, čeho všeho je zamilovaná frnda schopna. Sakra, přiznám se, že někdy jsem docela nesvá z toho, že taky patřím k tomuhle plemeni s chromozem XX...Ale třeba je to jen tím španělským temperamentem? Většina z nás fakt nejsme tak prohnilé..(drž už hubu, to řikáš zrovna ty, která má španělskou zn. auta a býčí rudo před očima při každé nepatrné dopravní zácpě, zrovna tebe bych chtěla vidět za zrcadlem...) ()

jojinecko

Píšem to asi v každom komente na podobné žánrovky španielskej produkcie, ale nemôžem inak! Španieli sú pre mňa stále jednotkou na poli "mysterióznych" trilerov, jednoznačne! La Cara Oculta má nápad jak sviňa, twist z kategórie "geniálnych" a atmosféru ako sa patrí. Hlavne si pred filmom nepozerajte trailer a nečítajte žiadne komenty, tu každá informácia hraničí so spoilerom:) ()

Flego

Dokonale premazaná mašina sa rozbehne v druhej polovici a sme svedkami strhujúcej drámy. Prvá časť sa nesie v znamení vykreslenia postáv ( v podstate ide o komorný príbeh z malým počtom postáv ) a tajomnej atmosféry. Kolegovia tvrdia, že trailer je spoileroidný a prezrádza pointu, ja som ho radšej nepozeral, takže som si všetko perfektne užil. 4+ ()

MontyBrogan

Toto je skôr všeobecný komentár a o filme detailne nevypovedá. Najoriginálnejšie horory a thrillery točia v súčasnosti jednoznačne Španieli! Za každý nápad 5 hviezdičiek ale nemôžem dať, však, preto tentokrát za 4. Ale po Mientras duermes som opäť ohúrený a vzrušený. Keď sme pri tom vzrušení, Španieli tiež znovu dokázali, aké krásne herečky vedia do tohto žánru obsadiť a to oproti vyššie spomínanému počinu dokonca dvojnásobne. Ak Vám pri hororoch (resp. thrilleroch) nejde o béčkovosť alebo teen "žáner", ale o zaujímavé zápletky, vrelo odporúčam túto produkciu, je to v dnešnej dobe radosť pozerať. ()

poz3n

Cara oculta je vlastně úplně jednoduchý a hodně rychlý film, stojící na jednom nápadu, který se možná ke škodě diváka, odhalí už v polovině snímku. Nápad je to ale výborný a druhá polovina má rozhodně hodně do sebe, nicméně ve mně převládá pocit z toho, že jsem viděl dost popcornově natočený film. Pořád mě napadá srovnání s tím, kdyby Chata v horách byla lépe natočená a zahraná, působila by na mě asi tak nějak podobně. Silné 3 hvězdy. 6,5/10 ()

Jinny

Nějakou dobu film sice nechá diváka tápat, o co vlastně půjde (duchařina nebo krimi thriller o vztahu dirigenta a jeho nové přitelkyně), ale jakmile nám někdy v polovině filmu tvůrci sdělí zásadní informaci o domě a Belén, zkušený divák už jen odhaduje, kterou z obvyklých možností řešení situace scénář zvolí. A nebude to spoiler, když řeknu, že ani jednou v tomhle film nepřekvapí. Bude proto lepší, když se divák zaměří na postavy, z kterých žádná není bez viny, a chovají se relativně uvěřitelně. ()

honajz

SPOILERY. Nápad to není špatný, jen je pak zpětně člověku líto těch logických chyb. Např. servírka z baru se zamiluje do ušatého chlápka, protože v baru plakal a ožral se jak dělo? A pak se ještě směje a přijde jí vtipné, že ho musí vézt domů a on u rádia diriguje? Nebo - fakt si postavíte bunkr, v baráku, aniž byste si nedali zevnitř nějakou otevírací pojistku nebo vnitřní mechanismus na otevření dveří? Proč vlastně ten nacista chtěl zůstávat celou dobu v bunkru? Jsou tam zkrátka situace nakousnuté, ale nerozehrané do detailu, díky nimž pro mne film ztrácí naprosto uvěřitelnost. Vše je jen letmo naznačeno, aby se to podřídilo tomu bombastickému wooow efektu s bunkrem, případným duchem a jakousi odplatou za odplatu, a teď si, chlapče zlatá, sám přemýšlej, jak na to. Aby to bylo co nejvíce překvapivé, byly ony detaily příběhu obětovány. Možná i proto, že pak by se celá ta konstrukce zřítila jako domeček z karet. ()

eraserhead666

I když jsem samozřejmě četl Obitovu recenzi v Howardu, přistupoval jsem k tomuhle filmu jako netknutý panic, který o filmu neví vůbec nic (ona v určitém věku už se tělo a mozek s pamětí moc nekamarádí). A bylo to jen dobře. I díky poslednímu (vlatsně trochu matoucímu) slovu v názvu filmu, jsem čekal něco dost jiného. Ale nakonec film mile překvapil. Hlavně tím, jak je prostý a jednoduchý příběh stačí k napínavému filmu, u kterého je opravdu to nejlepší, nevědět o něm nic a jen si ho prostě pustit. Protože jakákoliv informace výsledný dojem jen zhorší. Příběh? Jedna svině potká ještě větší svini a obě dostanou to, co si zaslouží. krásná psychologická hra pro dvě výborné (a hezké - Martina García v jistých momentech vypadá jako mladší sestra Sophie Marceau) herečky a jednoho velmi zajímavého herce. Velmi příjemně strávený čas. ()

hansel97

Geniální rozvedení jednoho jednoduchého nápadu do celovečerního filmu, u kterého jsem měl sto chutí si napětím začít kousat nehty. Strašné mínus jsou ale nesympatické postavy, i když asi jediné, Belén si za hodně věcí mohla sama, takže je těžké jí pak nějak extrémně litovat, i když chápu, že to bylo strašné. A Fabianna se stala spíše obětí shody náhod a jen herečka byla vrcholně nesympatická. Ten chlap tam tak nějak jednoduše zapadá a nevadí mi. Ale naštěstí tyhle nedostatky naprosto přebila tajuplná a děsivá atmosféra snímku a z celkového výsledku jsem velmi mile překvapen. ()

SOLOM.

S tímto filmem mám dost podobný problém jako z Mientras duermes (Jaume Balagueró) ze stejného období. Andrés Baiz není tak zkušený jako jeho kolega, ale i on se pokusil natočit psycho/drama/thriller, ve kterém sázel především na postupně budovanou atmosféru a tentokrát i neokoukanou zápletku. Oba snímky mají společného hlavně to, že v něm hrají pohledné herečky, nicméně nějakým nedopatřením se o nich často mluví i jako o hororu. Samozřejmě nesmí chybět ani erotika, ale ta byla i v Základním instinktu…Pojďme se ale věnovat samotnému snímku: Nápad to byl vskutku dobrý, docela dlouho se tvůrci daří diváka vodit za nos, jaká že je vlastně hlavní pointa filmu, ovšem ve chvíli, kdy se to celé provalí a my zjistíme, že o žádnou duchařinu opravdu nepůjde, jsem pocítil mírné znechucení, nebo abych se lépe vyjádřil, začal jsem přemýšlet nad kiksy co se okolo „tajemství“ týče. Ten nácek byl možná v uvozovkách génius, ale spoustu věcí nedomyslel – pokud to tedy mělo sloužil k jistým účelům, jenž jsou ve filmu zmíněny (moc vychytané to neměl), ale to by pro diváka tak zajímavé nebylo. Snad pro nějakého úchyláka možná…Navíc mi přišlo, že závěr filmu byl až zbytečně moc „uměle“ natahován. Každopádně jsem rád, že jsem díky tomu poznal jednu z hereček (Martina García), která se rozhodně nestydí a jak vidno má na svém kontě několik zajímavých rolí – ve kterých potěšila hlavně mužské publikum.60% ()

claudel

Díky oblíbenému uživateli Enšpíglovi a jeho doporučení jsem po určitém čase během sobotní noci zase viděl slušný thriller ze španělské provenience. Ideální stopáž, slušný příběh a vyhovující a uspokojující závěr. Jen té vody, které se v tomhle filmu vyplýtvalo a obě hlavní herečky si musely úplně vysušit kůži :-) ()