poster

Americká dívka (TV film)

 • USA

  Mary Kay Letourneau Story: All-American Girl, The

 • Slovensko

  Americké dievča

Krimi / Drama

USA, 2000, 120 min

Režie:

Lloyd Kramer

Kamera:

Brian R.R. Hebb
 • LaMadame
  ****

  Mám ráda filmy podle skutečných událostí, tenhle mě naprosto dostal .......byla jsem napnutá od začátku až do konce a jednoduše jsem jim fandila ... opravdu jedinou výtku bych měla k hudbě, ta tomu přímo škodila....ale jinak perfektní, oba hlavní představitelé, jako by z oka vypadli skutečným postavám...její chování se dá pochopit, někdy se prostě rozumu poručit nedá... (ikdyž tady ten věk je opravdu na hraně) a i další události a to, že je se svým Budhou dodnes je důkazem toho, že se jí to svým způsobem vyplatilo...(4.8.2009)

 • _DAVE_
  ***

  Vcelku zajímavý film, pokud to opravdu bylo podle skutečné události, tak je hlavní postava rekordmankou v blbosti. Takto si je schopen vlastním přičiněním zničit život jen málokdo.(22.4.2009)

 • Jazzzz
  ****

  Během tohodle filmu jsem byl zhnusen americkým soudnictvým a nejen americkým, ale celou touto institucí soudů. Někdo stanovil, že ve věku 18 let je člověk dospělý... KDO? KDY? Chápu, že je to dobře mít nějakou takovou to hranici, ale nemůže být skálopevně daná. Mary a Vali jinak řečený Budha poznali něco co nepozná někdo za celý život. A za to byli odměněni odloučením. Chyby udělali jak oni tak soudci, ale nemůžu pochopit, že se na názor nezeptali toho chlapce. A scéna kdy žena, která své děti pálila cigaretami a týrala je, se mravně povyšuje nad Mary, která vše dělala z lásky je drsná. K hodnocení filmu: nenudíte se a donutí vás to k zamyšlení. Mnozí budou mít jasno a Mary hned odsoudí, ale neměli by soudit tak unáhleně.(21.11.2005)

 • Naslund
  **

  Film chce říct: Chudák ženská za nic nemůže a zlá vláda jí chce zavřít. Asi by pro mě film byl daleko zajímavější, kdybych nebyl předem jejím zastáncem, protože takhle jen vidím, jak se mě někdo snaží velmi silně podsunout svůj názor. Tak silně, že si ani nehlídá takové věci, jakože někdo vypráví o něčem, co nemůže vědět. Nebýt výborné postavy Mary, bylo by to těžko snesiltelné.(5.10.2010)

 • Kikania
  ****

  Nooo..takže. Veľmi som váhala, či mám dať tri, alebo štyri hviezdičky. Bola to veľká dilema, pretože film, ako celok neprekypoval veľmi kvalitou. Vadila mi hudba, ktorá mohla byť oveľa lepšia a dej krásne podfarbiť. Sem tam sa mi nepáčil aj strih, pretože sa mi miestami zdal chaotický. Ale na druhej strane ma tak upútal príbeh založený na skutočnej udalosti, že dávam napokon 70%. Naozaj, niečo také sa nevidí každý deň a príbeh Mary mi bude v hlave vrtať ešte dosť dlho...(26.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace