Americká dívka (TV film)

Krimi / Drama

USA, 2000, 120 min

Lloyd Kramer

Brian R.R. Hebb

Nooo..takže. Veľmi som váhala, či mám dať tri, alebo štyri hviezdičky. Bola to veľká dilema, pretože film, ako celok neprekypoval veľmi kvalitou. Vadila mi hudba, ktorá mohla byť oveľa lepšia a dej krásne podfarbiť. Sem tam sa mi nepáčil aj strih, pretože sa mi miestami zdal chaotický. Ale na druhej strane ma tak upútal príbeh založený na skutočnej udalosti, že dávam napokon 70%. Naozaj, niečo také sa nevidí každý deň a príbeh Mary mi bude v hlave vrtať ešte dosť dlho...(26.2.2009)

Vcelku zajímavý film, pokud to opravdu bylo podle skutečné události, tak je hlavní postava rekordmankou v blbosti. Takto si je schopen vlastním přičiněním zničit život jen málokdo.(22.4.2009)

• paascha

debilní multi kulti kravina o lásce blond učitelky k malému čmoudu. Souška zcela ztrácí rozum a chová se jak urvaná ze řetězu(3.8.2009)

Dost zavádějící název zajímavého příběhu podle skutečnosti. Zajímalo by mě, jak ve skutečnosti protagonisté vypadali - tady ten "znásilněný" žák skutečně působil jako kluk minimálně o 5 let starší a paní učitelka zas jak naivní "sotvadvacítka"..... Nicméně souhlasím se zde již napsanou poznámkou: takhle si zkazit život, to je umění !(7.10.2010)

• Naslund

Film chce říct: Chudák ženská za nic nemůže a zlá vláda jí chce zavřít. Asi by pro mě film byl daleko zajímavější, kdybych nebyl předem jejím zastáncem, protože takhle jen vidím, jak se mě někdo snaží velmi silně podsunout svůj názor. Tak silně, že si ani nehlídá takové věci, jakože někdo vypráví o něčem, co nemůže vědět. Nebýt výborné postavy Mary, bylo by to těžko snesiltelné.(5.10.2010)