Americká dívka (TV film)

USA, 2000, 120 min

Lloyd Kramer

Brian R.R. Hebb
  • Naslund

Film chce říct: Chudák ženská za nic nemůže a zlá vláda jí chce zavřít. Asi by pro mě film byl daleko zajímavější, kdybych nebyl předem jejím zastáncem, protože takhle jen vidím, jak se mě někdo snaží velmi silně podsunout svůj názor. Tak silně, že si ani nehlídá takové věci, jakože někdo vypráví o něčem, co nemůže vědět. Nebýt výborné postavy Mary, bylo by to těžko snesiltelné.(5.10.2010)

Dost zavádějící název zajímavého příběhu podle skutečnosti. Zajímalo by mě, jak ve skutečnosti protagonisté vypadali - tady ten "znásilněný" žák skutečně působil jako kluk minimálně o 5 let starší a paní učitelka zas jak naivní "sotvadvacítka"..... Nicméně souhlasím se zde již napsanou poznámkou: takhle si zkazit život, to je umění !(7.10.2010)

Moc hezkej film, akorát mě občas štval střih a hudba. Mary bych asi neodsoudil, když Vali sám řek, že to dělal dobrovolně.. Jinak jsem se zajímal, jak to dopadlo a Vali na Mary počkal a rok po jejím propuštěním se vzali a vychovávají spolu jejich dvě děti. Na netu jsem ještě našel, že teď Mary uváděla nějakou akci, kde Vali dělal DJe. :)(3.8.2009)

• paascha

debilní multi kulti kravina o lásce blond učitelky k malému čmoudu. Souška zcela ztrácí rozum a chová se jak urvaná ze řetězu(3.8.2009)

Zpracování pokulhává, ale děj (navíc podle skutečné události) je více než zajímavý. Hlavní představitelé jsou přesvědčivý. Je to snímek, který donutí člověka zamyslet se. Stojí taková vášeň za to? Lze tuto ženu vůbec pochopit? Uvědomovala si opravdu do důsledku co dělá? Lze toho mladého chlapce pochopit? Je v pořádku americké soudnictví? Proč někdo určil věkovou hranici zrovna 18 let? 60%(3.8.2009)