Americká dívka (TV film)

Krimi / Drama

USA, 2000, 120 min

Lloyd Kramer

Brian R.R. Hebb

Během tohodle filmu jsem byl zhnusen americkým soudnictvým a nejen americkým, ale celou touto institucí soudů. Někdo stanovil, že ve věku 18 let je člověk dospělý... KDO? KDY? Chápu, že je to dobře mít nějakou takovou to hranici, ale nemůže být skálopevně daná. Mary a Vali jinak řečený Budha poznali něco co nepozná někdo za celý život. A za to byli odměněni odloučením. Chyby udělali jak oni tak soudci, ale nemůžu pochopit, že se na názor nezeptali toho chlapce. A scéna kdy žena, která své děti pálila cigaretami a týrala je, se mravně povyšuje nad Mary, která vše dělala z lásky je drsná. K hodnocení filmu: nenudíte se a donutí vás to k zamyšlení. Mnozí budou mít jasno a Mary hned odsoudí, ale neměli by soudit tak unáhleně.(21.11.2005)

• Naslund

Film chce říct: Chudák ženská za nic nemůže a zlá vláda jí chce zavřít. Asi by pro mě film byl daleko zajímavější, kdybych nebyl předem jejím zastáncem, protože takhle jen vidím, jak se mě někdo snaží velmi silně podsunout svůj názor. Tak silně, že si ani nehlídá takové věci, jakože někdo vypráví o něčem, co nemůže vědět. Nebýt výborné postavy Mary, bylo by to těžko snesiltelné.(5.10.2010)

• paascha

debilní multi kulti kravina o lásce blond učitelky k malému čmoudu. Souška zcela ztrácí rozum a chová se jak urvaná ze řetězu(3.8.2009)