Hledám ženu. Zn.: Z Východu (TV film)

• Kanada

Love Translated

Dokumentární

Kanada / Ukrajina, 2010, 84 min

Julia Ivanova

*SOFISTIKOVANÁ FORMA PROSTITÚCIE* Zaujímavý dokument o sorte ľudí, medzi ktorých by nejeden muž asi aj chcel na čas patriť. Prepadnúť ilúzii, že toľko mladých a krásnych žien sa o nás zaujíma len a len kvôli nášmu vzhľadu a dobrým vlastnostiam. Byť plešatý, pupkatý a nízky a zároveň byť žiadaný. Dokonalá masáž mužského ega, po ktorej však chtiac-nechtiac nasleduje triezvy pohľad na celú tú zvláštnu situáciu, kde nie ženy sú lovná zver, ale práve ten, ktorý sa za lovca považuje. Všetky tie ženy ich chcú a zabárajú svoje dlhé a vyčačkané nechty do mužského mäsa - na čas, pre peniaze, pre vlastný prospech. Verdikt v 1 vete: O ľahkých dievčatách, odetých do závoja seriózneho záujmu. 02.01.12(2.1.2012)

Zaujímavý dokument o tom, čoho sú schopné niektoré ženy z krajín bývalého komunistického bloku. To, že Slovenky a Češky, Poľky, či Balkánky majú radi cudzincov, najmä ak sú zabezpečení som vedel. Dokonca aj to, že ženy z bývalého Sovietskeho zväzu sú v tom ešte prepracovanejšie. Vidieť to však takto zhrnuté a bez hanby bol pre mňa šok. Na jednej strane oceňujem, že sa tu poukáže na ženy, ktoré sú pre zelenú kartu, veľa peňazí, vysoký životný štýl ochotné urobiť takmer čokoľvek. Na druhej som z toho smutný. Dá sa v týchto krajinách vôbec nájsť "tá pravá", keď väčšina z týchto sú takéto? Dokonca aj niektoré, ktoré by človek považoval za normálne a nikdy by to na ne nepovedal, sú toho schopné. Je smutné, že my muži a ženy z východu sa navzájom nevážime, nemáme radi a radšej volíme často predstieranú lásku, sebaklamnú lásku z inými ľuďmi zo sveta. Potom sa niet čomu diviť, že slovanské krajiny majú tendenciu k vymretiu, nahrádzajú nás tu Moslimovia, Tatári, Čečenci, Albánci, Rómovia a Maďari a iné menšiny. Chlapi z poza mora z tohto dokumentu by sa dali nazvať záletníci, sukničkári, playboyi atď. Po čase sledovania dokumentu mi z toho bolo zle. Ženy boli krásne, hlavne tá blondína-speváčka bola podľa môjho vkusu, či tá hnedovláska so škaredým bytom a pekným zadočkom tiež ušla, ale ak sa mám odosobniť od sympatií ku kráse, morálka bola nanič, zakázal by som takýto polopredaj žien. Naozaj mám na to výraz polopredaj! Nepáči sa mi, že ten dokument to akoby vôbec neodsúdil, len to ukázal. Bojím sa len toho, že čím viac mužov na Západe to uvidí, tým viac nám ich sem nabehne a budú tu vyvádzať. Naozaj ako v Hosteli. Odo mňa to má 50%.(4.1.2012)

Ukrainské zlatokopky a američtí chlípníci - i takto by se dal nazvat tento film.(26.5.2013)

Samozrejme, tieto veci sú všeobecne známe ( keď už nie z iného, tak zo všadeprítomných internetových reklám, čo na mňa stále vyskakujú ), ale vidieť to na vlastné oči, to je už niečo celkom iné. Komerčne a hromadne organizované, dôstojne a elegantne sa tváriace „hľadanie lásky“ zazobancov z druhého konca sveta, ktorí sa so svojimi potenciálnymi ženuškami nedokážu ani dohovoriť... a na druhej strane strašná túžba uniknúť zo svojho sveta a dostať sa k blahobytu a vymoženostiam kapitalizmu, ktorá musí stáť za túžbou týchto dievčat, že sú ochotné stať sa v podstate tovarom v pôžitkárskom obchode s pánmi, čo nevedia zbaliť slečnu inak ako na peniaze, čo dokazuje nielen tento pozlátkový obchod, ale aj ukrajinské zásobovanie svetového trhu s bielym mäsom dievčatami, čo sa nechajú zlákať na častokrát pochybnú „prácu v zahraničí“. Účastníčky týchto vzťahových zájazdov sa majú zrejme neskonale lepšie a ak im to vyjde môžu si prísť k pekným peniazom a pohodlnému životu, ale netrúfol by som si zovšeobecňovať... Nepochybne sú medzi nimi úspešné zlatokopky, ako aj zúfalé obete, nie nepodobné tým zneužitým nešťastniciam, čo šli kdesi na západ za prácou alebo boli prosto iba unesené.. Keďže k "nájdeniu lásky" v tomto turnuse veľmi nedošlo, privádza ma to iba viac k otázke, ako sa to má s týmito agentúrami skutočne... Forma dokumentu je príšerná, až amatérska, a navyše mu chýba akákoľvek snaha odhrnúť to gýčovité, naivné a neúprimné pozlátko, osvetliť niečo hlbšie, to skutočne zaujímavé pozadie, motivácie alebo inteligenčnú úroveň večne usmiatych slečien. Hoci obsah zaručuje enormnú zaujímavosť, bez snahy o čokoľvek iné okrem ilustrovania formou televízneho bulváru, sa nedá rozlíšiť od senzačnosti. Okrem toho, ak by bola autorka skutočne dokumentaristicky ambiciózna, mala by sa pokúsiť o pokračovanie, nakrútiť nejaké dievčatá, čo sa za oceán dostali – ako dopadli, čo sa s nimi stalo. Či sa im splnila ich vysnívaná vidina šťastia, pre ktorú obetovali mladosť, krásu a vlastné city, alebo skončili v bordeli či na ulici... alebo proste iba zmizli – čo sú krajné varianty nekonečnej škály možností a potencialít.(11.6.2013)

• grizly007

Naivní hnusáci z USA vs Vychcaný kočeny z Ukrajiny :) hezký holky tam maj to se musí nechat :) hlavně ten 150centimetrovej odpornej americkej asiat byl velmi úsměvný když randil o 106 a věřil si :)))) Z tohoto turnusu se poštěstilo paradoxně nakonec místní tlumočnici což tomuto dokumentu dodalo na absurditě jak svině :) ale blondýnky pěkný to zase jo .)(1.9.2014)