TT3D: Closer to the Edge

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 104 min

Andy Gray

Hodně zajímavý dokument o motorkovém závodě na Isle of Man. Před filmem jsem o něm nikdy neslyšel, ale teď už vím že existuje. Většina dokumentu je rozhovory se samotnými jezdci, kteří se řítí obrovskými rychlostmi (200km/h+) po obyčejných cestičkách na Isle of Man. Podle mě to jsou normální blázni, mám asi svůj život moc rád abych dělal takovýhle píčoviny :). Dokumentu by prospělo malinko zkrátit, proto dávám 80% a doporučuju se podívat!(14.1.2012)

Mám rád motorsport a i přesto že jsem motorky přestal dávno sledovat, tohle jsem si pustil velice rád hned jak jsem přišel na to, že někdo natočil dokument o závodech na Isle of Man. Čekal jsem od toho hodně a dostal jsem od toho ještě víc. Opravdu příjemné pokoukání, skvělé zpracování a rozhovory a příbehy jezdců přímo z první ruky. :) Vždycky jsem si myslel, že ti závodnící jsou totální magoři, ale ti o kterých se tento dokument "točil", mě dokázali vyvézt z omylu. Je to prostě jedna velká štastná komunita, která se jednou za rok sjede a oslaví tímto způsobem svoji vášeň, u které bohužel musí počítat s tím že může dojít ke ztrátě na životech. Zajímavé.(23.10.2014)

Nejsem žádný fanda motorek. A že se tam zabíjejí troubové, co neumí do pěti počítat, a dostanou ze sebe stěží jednoduchou větu, mě nijak netíží. I tak je ale hodně zajímavé, jak se vyjadřují ke smrti kamaráda. Ty úsměvy vůbec nejsou spojeny s jejich demencí nebo něčím podobným, ale s jejich stylem života. Užívat si život naplno s tím, že může kdykoliv skončit. Což je v týdnu konání TT vysoce pravděpodobné.(31.1.2013)

Neskutečně silný dokument o těch největších šílencích na dvou kolech, co znám. Motorky mě zrovna dvakrát moc neberou, ale z tohohle jsem unešen!(29.4.2013)

Isle of Man TT. Nejtěžší motocyklový závod světa, jedno kolo má 60 kilometrů, kolem stromů, ve vesnici, v kraji, jen pro lidi kteří v hlavě nemají pořádek. Moto GP je vedle toho snídané. Můj oblíbenec Guy Martin (čert k pohledání) v hlavní roli, je to vynikající dokument, ............................................ 5/5................................... Koho zajímá víc tento sport -Road racing- těm doporučuji i Severoirský dokument THE ROAD RACERS/1978, dostupný online, v hlavní roli s legendou Joey Dunlopem. Na imdb, atd nehledejte. (Je to spíše poloamatérský dokument, má 60 minut, ale dokonale nám přibližuje svět road racingu v 70.letech.) Jsou tam záběry s rodinou, z garáže (doma), z North West 200, atd. Dokonale přímý dokument.(23.11.2013)