Odkedy stratil opatrovníctvo o svojho synka, upíja sa agent FBI Vaughn Killinger (James Callis) v žiali a sebaľútosti. Aby si vylepšil svoju upadajúcu reputáciu, zoberie prípad trojitej vraždy v malom zapadákove v Mississippi, v mestečku zvanom Cutler County, kde sa správy šíria veľmi rýchlo. Jednou z obetí tejto záhadnej vraždy je i kongresmanova dcéra, ktorá sa tu objavila podozrivo daleko od domova.Tejto nábožensky čistotnej diere, kde miestni neholdujú alkoholu, zato majú veľký problém s pervitínom, šéfuje chlapík nazývaný Big John Dawson (William Forsythe), ktorý všetko pozoruje spoza okraja mesta zo svojho honosného sídla. Killinger so svojou krásnou a drsnou partnerkou (Christiane Seidel) narazia ihned na odpor a neochotu miestneho šerifa (William Sadler) a jeho zástupcu (Miles Doleac) a pomaličky zisťujú, že úrad FBI v ich končinách nemá žiadnu moc. (sochoking)

kaylin

Až mě překvapilo, jak mě tenhle film bavil. Ono to vlastně není nic komplikovaného, prostě se řeší jeden případ na zapadlém maloměstě, kam přijíždějí agenti FBI, ale ty postavy, jak jsou tady načrtnuty, mě prostě bavily. Klidně bych si to dovedl představit jako seriál, i když by to chtělo trochu zamakat na originalitě příběhu. ()

sochoking

Mysteriózna krimi z vidlákova s dosť v pohode agentom FBI v hlavnej úlohe. Ale v pohode je až do momentu, kým nezačne plakať. No a záver... Ten treba vidieť. Ja by som povedal, že The Hollow sú veľmi silné tri hviezdičky, alebo slabšie štyri. V každom prípade doporučujem , ako super oddychovku na piatkový, či sobotný večer. 65% ()