foto

James Callis

  • nar. 4.6.1971 (45 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

James Callis se narodil 4.června ve Velké Británii. James se stal známým herecem hlavně díky roli v seríálu BATTLESTAR GALACTICA,ve kterém ztvárnil postavu Dr. Gaius Baltara.

Callis se narodil a vyrostl v Londýně, kde také navštěvoval školu Harrow School, umístěnou v severozápadním Londýně. James je potomkem imigrantů (jeho matka z Polska a otec z Ruska). Jeho rodiče vlastní malý Bed and Breakfast hotel (ubytovna s postelí a snídaní). V roce 1990 začal studovat na University of York obory angličtina a současná literatura. Po vystudování v roce 1993 získal titul Bachelor of Arts (bakalář umění). Už na univerzitě se zajímal o psaní, hereckou profesi i režii.

V roce 1996 vystudoval další vysokou školu a tou byla London Academy of Music and Dramatic Art. Ve stejném roce obdržel cenu Jack Tinker Award za nejnadějnějšího nového herce a za ztvárnění divadelní hry Old Wicked Songs (vystupují zde pouze 2 herci). Callis se začal objevovat v různých televizních seriálech v ne moc významných rolích a také moderoval svůj pořad v rádiu. Bavilo ho psaní scénářů a režie. Jeho režijním debutem se stal film BEGINNER'S LUCK,ve kterém se objevili Julie Delpy, Steven Berkoff a Fenella Fielding. Beginner's Luck byl kritiky doslova "sestřelen" avšak v jedné kopii po celé tři týdny běžel v kině v centrálním Londýně. Po té film objel tour po studentských kinech.

Callis dokončil svou první roli v celovečerním filmu v roce 2000 (DENÍK BRIDGET JONESOVÉ, kde si s ním zahrál Hugh Grant a Reneé Zellweger), před tím než hrál v dalších filmech a seriálech si "střihl" další divadelní roli a to v Soho Theatre v prosinci roku 2002.V roce 2003 si zahrál svou nejznámější roli Dr.Gauise Baltara v minisérii BATTLESTAR GALACTICA, ze které se stal regulérní seriál. V roce 2006 vyhrál cenu za nejlepší vedlejší roli na Saturn Award, Peabody Award a také AFI Award.

Petr "spiderpig" Lysák

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(24)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace