Býval člen elitní zásahové jednotky, nyní se z něj stal hledaný uprchlík. Joey (Jason Statham) utíká před svou minulostí, kterou je dohnán, až k vojenskému soudu. Nyní na dně, hnán touhou po pomstě se Joey přidává k londýnskému podsvětí, kde bere spravedlnost do svých rukou. Podaří se mu dosáhnout svého vykoupení? (Intersonic)

Ajfist

Jason je tady od hromadného zabíjení umírněnější a celý film působí jako,že někdo nad jeho scénářem i přemýšlel a nesnažil se "oživit" film nereálnými akčními scénami,kdy se do hlavního hrdiny z hromady nepřátel nestrefí žádný a naopak klaďas to likviduje co kulka to přesný zásah. ()

BaT_M

Řekl bych poněkud netradiční "Stathamovka". V zásadě jde o vojáka, který má v hlavě traumata a hledá sám sebe. Trochu mě tam štvala ta jeptiška. To její chování mi přišlo poněkud divné a přehnaně slušné. Hlavně v první půlce filmu, ale přijde to divný mě jakožto ateistovy. Takže pro někoho asi v pohodě. Celkově celkem zajímavý námět, ale ke konci to za mě šlo lehce dolů. Jinak příjemnej film na večer. 65%. ()

DrifterSoul

Zajímavý pohled na Londýn "from below". Film vybočující z řady, svým námětem i zpracováním. A navíc, druhoplánově, vyvolávající otázky o smysluplnosti snažení (naší) západní civilizace a o obětech s tím spojených. Právě dnes totiž začal Taliban hladce obsazovat Kabul. ()

Bragi66

Bývalý elitní voják Jasoň Statham je nyní bezdomovec. Potká jeptišku a chce se polepšit. Pak ale pracuje pro čínské mafiány a špatně skončí, i když si zkouší přihřát karmu. Přes hojná klišé různých klišé je to docela pohledný akčňák. ()

eaglestar

V průběhu filmu jsem několikrát hereticky koketoval s myšlenkou, že dám i pět hvězd, až se mi z toho začala ve skříni zuřivě třepat Bergmanova filmografie :))))) Na rozdíl od sračky jménem Parker, je tohle kurva dobrej film. 4 šterny si teda zaslouží určitě. ()

Stephora

Stathama ve stylu "nekompromisní xicht, rychlé auto, tvrdé pěsti, málo slov a šukací scéna" nečekejte. Statham jde do sebe a kupodivu se mu to daří. Několikavrstevnou osobnost, navíc se během příbehu vyvíjející, zvládl velmi dobře, ač bych to od něj nečekala. Věříte mu to. I když konec ve vás zanechá hořkou příchuť beznaděje, tak nějak zapadne všechno do sebe. Je to spíš psychologické drama než thriller - akčních scén je tam jen pár a spíš dokreslují celkovou atmosféru. Některé momenty jsou až moc a do filmu nepatří (můj neoblíbenější "ty máš nůž, já zas lžíci"), některé se nehodily k situaci (pláč sám nad sebou na konci filmu), ale věřím, že jestli se Jason vydá po téhle lajně, časem se vypracuje a tyhle klišé situace dá s větší grácií ;-) za mě 75% ( a to Stathama nemusím ;-) ) btw...název Hummingbird se k filmu hodí víc... ()

Googooplexer

Na začiatku som si vravel, že Statham v takom pomalom filme, to bude asi blbosť alebo Jásonova horná hranica džiu šitsu ochotníctva. Postupne ma to vtiahlo a aj to zrýchlilo jebtiškovskú rýchlosť (nič moc rýchlosť, ale lepšie než nič). príbeh to má podľa mňa zaujímavý a isto vás veľmi skoro, ako ja mňa, napadne, či bude Štatistický Šunkovič aj plakať, alebo len kopať nožkami. ()

hujerita

Áno, takéhoto Stathama fakt že môžem, jeden z jeho lepších filmov. Nečakajte žiadne akčné vylomeniny typu Kuriér, je to dráma o bývalom vojakovi. Chémia medzi Stathamom a Agátkou fungovala na jednotku a fakt že som sa na tomto filme schuti zasmial, čo som nečakal, len vyzdvihuje film ako taký. Vyvstáva kopec otázok ohľadne toho ako sa dostal z bodu A do bodu B, a aj iné veci ale to nieje kedy riešiť a ani ma to nenapadlo. Teraz ma celkom dosť vecí napadá po zhliadnutí, ale vôbec my to nekazí celkový dojem z filmu. Film má tak maximálne 4 hviezdičky, ale ja dávam 5 len preto že Statham sa my páči a konečne dostal dobrú úlohu a aj výborne zahral. Preto 5 hviezdičiek ()

Caravagio

Jason Statham ako ho poznáme. Alebo nepoznáme? V tomto filme bolo jemu typických scén ako šafránu a scénár ho tlačil do úlohy skutočného herca, kde sa pokúšal zahrať takmer Shakespearovské úlohy. No nebolo to veľmi presvedčivé. Proste toto mu nesadlo. Takže neľutujem, no raz vidieť stačilo. ()

Wilko70161

thriler a este akcny tak to urcite nie ale popri tom na co som od stathama zvyknuty nieco v jeho podani malilinko zaujimave aj ked ta mniska sa mi nezdala vobec pekna a este som z nej mal nervy ale film ktory asi pobavy vasu priatelku takze 3 hviezdycky ale aj to len preto ze mam rad stathama ()

1normalny

Na zarasteneho bezdaka Stathama letia krasne bezdacky... Na oholeneho bohateho Stathama letia dokonca aj mnisky... A ked je k tomu este byvaly elitny vojak, nikto nema sancu odolat :) ()

mirec2211

Vzhľadom na to v akých filmoch Statham hrá, je toto snáď aj hodné Oskara. Veľmi príjemné prekvapenie a musím uznať, že čas strávený pri tomto filme nebol vôbec zbytočný. Kiež by sa to dalo povedať aj o ostatných jeho filmoch. Musím však ubrať hviezdu za to, že dej mi prišiel až moc rozkúskovaný na viac minidejov a nie je možné určiť hlavný cieľ. Ale to je nakoniec možno aj dobre, keďže by to skončilo ako predošle jeho prepadáky. Je to na diskusiu. V každom prípade, aj bez jednej hviezdy to je veľmi dobré hodnotenie. ()

onevoice

Nestačím sa diviť. Nemám slov. Jednoznačne najlepší Stathamov film od čias Podfuck a Zbal prachy a vypadni. Veľmi smútné. Síce málo akcie ale o to tu až tak nejde a ani mi to vôbec nechýbalo. ()

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut