Projekt Huemul (TV film)

Project Huemul

Dokumentární

Argentina, 2009, 53 min

• arcticsky

Zajímavé téma. Nicméně film byl takový nějaký....podivně zmatený až chaotický. Těžko jsem si vše dával dohromady.(18.3.2012)

4. říše v Argentině - atraktivní téma. 73%.(21.4.2012)

Chuťovka jak vystřižená ze 100+1. Nebo knižních kompilací od Reader´s Digest. Informačně střídmé, nicméně pozoruhodné. Na televizní poměry ale vcelku povedený pokus využívající hrané dotáčky, šikovně postprodukčně upravené, že i ostražitější divák je leckdy zmaten, jedná-li se o dobový materiál nebo jeho retro stylizaci. Ve srovnání s podobnými čudláckými čété pokusy nadprůměr. Tedy hodnocení někde mezi 65-70%.(9.3.2012)

Tento dokument není ani tak o argentinském atomovém programu, ale o jednom vědci, který dokázal celý svět tahat za nos a hlavně z diktátora Peróna peníze. Určitě zajímavá kapitola závodů v atomovém zbrojení. Samotné provedení mi přišlo trochu roztříštěné - samotný atomový program, letecké prototypy a nacistická minulost Argentiny. Trochu guláš, ale zajímavý.(9.3.2012)

• igi B.

Nesporně zajímavé téma, dopatlané ovšem tím nejhorším možným způsobem - hranými scénkami tvářícími se jako dobové záběry - s všelijak trhaným, rozostřeným, poškrábaným a problikávajícím obrazem, majícím asi pitomému stádu evokovat jakousi historickou autenticitu... Něco tak otravně manipulátorského a podbízivého nevidět ani u tušašských kvazidokumentárních materií! Nebýt tedy aspoň oněch relevantních informací a rozhovorů s pamětníky, jako ryze "dokumentární" by si tento projekt snad zasloužil i zařadit do odpadu. Smutné Argentino... °-/ - - - P.S. Jak vidno, na zdejší stádečko to zabírá, humorné... %-o - - - - - (Poprvé viděno 13.3.2012 na >hu/e/morném prostoru< , hodnocení 13., komentář zde jako třetí - 13.3.2012)(13.3.2012)