Projekt Huemul (TV film)

Project Huemul

Dokumentární

Argentina, 2009, 53 min

• arcticsky

Zajímavé téma. Nicméně film byl takový nějaký....podivně zmatený až chaotický. Těžko jsem si vše dával dohromady.(18.3.2012)

• Marek1991

No veľa som sa teda nedozvedel, dokonca ani veľmi zaujímavé to nebolo, akurát som dosť presvedčený, že ten chlap bol blázon a ničoho významného nedosiahol okrem nejak propagácie.(29.11.2014)

Chuťovka jak vystřižená ze 100+1. Nebo knižních kompilací od Reader´s Digest. Informačně střídmé, nicméně pozoruhodné. Na televizní poměry ale vcelku povedený pokus využívající hrané dotáčky, šikovně postprodukčně upravené, že i ostražitější divák je leckdy zmaten, jedná-li se o dobový materiál nebo jeho retro stylizaci. Ve srovnání s podobnými čudláckými čété pokusy nadprůměr. Tedy hodnocení někde mezi 65-70%.(9.3.2012)

4. říše v Argentině - atraktivní téma. 73%.(21.4.2012)

Tento dokument není ani tak o argentinském atomovém programu, ale o jednom vědci, který dokázal celý svět tahat za nos a hlavně z diktátora Peróna peníze. Určitě zajímavá kapitola závodů v atomovém zbrojení. Samotné provedení mi přišlo trochu roztříštěné - samotný atomový program, letecké prototypy a nacistická minulost Argentiny. Trochu guláš, ale zajímavý.(9.3.2012)