Vidya Bagchi přilétá z Londýna do Kalkaty, aby pátrala po svém manželovi, který zde měl jako počítačový expert něco narychlo vyřešit. V samotné Kalkatě však není nikdo, kdo by si na něj nebo jeho práci pamatoval. Vidya navzdory komplikacím v hledání nepolevuje. Jak však spolu souvisejí její zmizelý manžel a starý teroristický útok na metro v Kalkatě? (Vavča)

stration

Půvabná Vidya a dokonale využité prostředí Kalkaty. Až na úvodní titulky (tolik log filmových společností a děkovaček jsem ještě nevděl) svižná podívaná s pár zajímavými zvraty a kupou zajímavých, neočuměných herců. ()

GrungeChild

Lehce naivní kriminální drama o odvážné a rozmazlené „těhuli“, která je ve skutečnosti počítačový hacker (a kdoví co ještě), a jejími největšími zbraněmi jsou smutné oči (případně úsměv), pomocí kterých oblbne úplně každého. Zní vám to vtipně? Tak to si teprve počkejte na kombinaci indo/angličtiny, která dodá celému filmu úžasný nádech nepovedeného amerického komediálního skeče z prostředí orientální restaurace. Ovšem po závěrečném rozuzlení zápletky si přece jen spravíte chuť, navíc velmi zajímavý pohled do krásné země, kde snad každý vypadá srandovně, to je jistě taky příjemná změna. Občas slabší herecké výkony vyváží dobrá kamera a celkový střih, takže nakonec příjemné pokoukání. Silné 3* ()

Aljak

Ten úvodný záber na kalkatské metro ma akosi mátal počas celého filmu a rozmýšľal som, akú rolu v tom skutočne kto hral. A hoci to spočiatku vyzeralo byť dosť jednoznačné, tak sa to postupne vyvíjalo, otáčalo z rôznych perspektív, uhlov a manipulácii, až sme sa dostali k finálnemu výsledku - a ten bol Skvelý! Výborný scenár, zaujímavé prevedenie ako sa thriller patrí, nečakané zvraty a finále, ktoré snáď čakal málokto. Vidya Balan bola v hlavnej úlohe naozaj výborná, a samozrejme aj ďalšie postavy. To všetko zaobalené v atraktívnom bengálskom prostredí, a výsledok je viac než len dobrý. Miestami trochu nelogické správanie postáv, ktoré mi prišlo dosť neopodstatené, ale na 4* je to suverénne! (5 nedám len kvôli tomu, že som videl už aj lepšie indické thrillery). ()

Andrea1717

Skvelý príbeh, napínavý dej, prostredie najobyčajnejšej Kalkaty, záver človeka nenapadne po celý film ani len náhodou, akurát na začiatku som si to pretočila, či muž v metre čo hľadá tašku nie je jej manžel, ale inak ani známka podozrenia :-) takže prekvapenie stálo za to, tento snímok sa podaril, nenachádzam nič čo mu vytknúť, hudba nevtieravá, primeraná. Vidya to fakt dala úžasne. Jedine mne duši romantickej sa žiadalo aspoň o chlp viac rozvinúť tú náklonnosť Ranu k Vidyi, fakt len o chĺpok. Ale možno v dvojke :-) Príjemný zážitok a prekvapenie. ()

laik_60

Vo filme vidno snahu indickej kinematografie priblížiť sa akčnosťou napätím ale aj zápletkom k americkým thrillerom. Zčasti sa im to aj podarilo, pokiaľ si človek zvykne na nesmierne preľudnenú Kalkatu, spôsoby a prejavy polície a Indov vôbec. Nechýbala ani klasická indická sentimentalita, vrátane hudby. U mňa poctivé tri a pol bodu (bližšie ku štyrom). :) ()

klida

Až moc toho Bidya umí, až moc šťastných náhod v jinak velmi solidním filmu (aktuálně 15. nejlepší film po roce 2010 dle imdb), který je i řemeslně kvalitní a minimálně v podání ústřední dvojice dobře zvládnutý. Ale dost se to vleče a finále je nejprve překombinované a pak i zbytečně doslovné. Mix kdovíčeho (hindštiny?) a angličtiny je docela roztomilý. ()

hanagi

Konspirační thriller po Indicku a s těhotnou hlavní hrdinkou navíc = velmi nečekaná kombinace! Kalkata je pro mě zajímavou exotickou kulisou, příběh dostatečně napínavý i aktuální, přirozené herecké výkony, rozumná stopáž, žádný zbytečný patos...Prostě, ohromně jsem se bavila. Viděno během Season Challenge tour 2015. ()

Remini

Nechala som sa nalákať skvelými recenziami (a mojím obdivom k Vidye Balan) a dobre som spravila. Tie dve hodiny plynuli hladko, bez zádrhelov, bolo to napínavé. Ako Niktorius povedal, zobrazenie Kalkaty bolo úžasné, ako keby bolo mesto ďalším charakterom - nenačančané, realistické, úžasné zábery mesta a života v ňom. Páčilo sa mi, že občas mi niečo pripadalo nelogické, ale pri konečnom odhalení všetko začalo dávať zmysel :) Vidya je jednou z mojich obľúbenkýň a fakt jej tento úspech prajem. V niektorých záberoch bola taká krásna! Bez líčenia, strapatá, fádne oblečená a aj tak som sa na ňu pozerala s otvorenými ústami. Hranie na jedničku, ale už od nej ani nič iné neočakávam. Veľmi príjemným prekvapením boli vedľajšie charaktery. Toto je jeden z najlepšie obsadených indických filmov, aké som kedy videla. Keďže thrillery veľmi nepozerám, neviem, aké zvraty možno očakávať. Samozrejme som špekulovala, ako to skončí. A samozrejme bola moja teória nespráva, čiže som si Kahaani veľmi užila :D Ten koniec bol síce veľmi doslovný, ale pre diváka, ktorý indickej mytológii nerozumie, to tam asi museli dať :) Bravó, Vidya. Len tak ďalej! ()

jorgus

nebyt prostredni tretiny, tak je to dokonaly film...skvele vyuzita svatecni Kalkata, spletita zapletka (az moc) a opravdu necekany konec..Vidya Balan...tak te jsem veril jak plac tak smich...:) ()

Narciska

Wow, zdařilý pokus o drama a thriller. Chutě obou žánrů se podařilo zkombinovat opravdu bravurně, přechody mezi jednotlivými chody byly též na jedničku a pomyslná třešinku na dortu? Slabé slovo, napadá mě slaďoučké mango, tak mě závěr překvapil a mile se zalíbil. Od skutečných událostí nedávné doby přes nesmírně emancipovanou hrdinku se dostáváme k ději filmu, jež nádherně spojuje mrazivé napětí a uvolňující každodennost. ()

Gaja Gamini

Těžko se tomu věří, ale to, co se stane na konci, mne napadlo hned na začátku. Přesto Kahaani není nikterak předvídatelný film. Občas je trochu pomalý, ale konec to všechno zvedá do slušných výšek. Napětí je přítomno hutně, ale nic není předramatizované. Skvělé herecké výkony ode všech více méně neznámých herců, všemu pak kraluje Vidya. Pravda, Parineeta zůstává nepřekonána, ale rozhodně jde o vynikající práci. ()

Fujara777

ÁNO: Minutáž, civilnosť hrania a napätie, pri ktorom som sa pýtal, tak ako to teda vlastne ide skončiť. NIE:Júj, poriadne prekombinované. A ten záver taký vysvetľujúci, že neviem načo som teda pozeral tie dve hodiny predtým. Stačilo tých posledných 5 minút. ()

bararich8

Překvapivě kvalitní Bollywood, netypické prostředí, netypická zápletka a o to je lepší rozuzlení ;) Možná to bylo až moc přitažené za vlasy (myšlen konec), ale zase jsme byli ušetřeni kulturních vložek v podobě místních písní, za což autorům děkuji. Akce tam není tolik, kolik by si jeden představoval, ale nakonec jsem zjistil, že tam vlastně ani nechybí a je to spíše ku prospěchu věci. Bez debat výborný film, jdu si to pustit ještě jednou. 4* ()

Felisr

Tak jsem si po pár minutách filmu říkala: je to jasný, Ona si za chvíli potvrdí, že manžel byl terorista par excellence a po delším váhání (jak se na slušnou ženušku patří) se nechá utěšit od horlivého, dobráckého a vcelku pohledného policisty, se kterým posléze spojí nejen svou blízkou budoucnost. V závěru nám zatancují na nějakou zaručenou bollywoodskou pecku. Ó, díky za to, že jsem se ve všech bodech mýlila! Také mě překvapilo, kolik tam hrálo Indů se světlou pletí, to těm opálenějším dali zákaz vycházení, že byly ulice Kalkaty často liduprázdné??? ()

srolyma

Když INDce zmizí v INDii IND, tak ač INDisponována svým značně INDiskrétním pokročilým těhotenstvím, sedne na INDia air a letí do INDie INDa hledat. Ale INDové nejsou žádní INDeligenti. No, vlastně jsou to INDioti a INDebilové, takže INDka musí INDa hledat INDividuelně a to i za pomocí INDformačních technologií. Trochu ji pomáhá policejní INDspektor a jeho INDformátor, ale to je asi tak všechno. Vše se zamotává, komplikuje a jednu chvíli se dokonce zdá, že IND ani není IND ale MILAN! No věřili byste tomu? A věřili byste tomu, že Indové dokáží natočit výborný napínavý akční thriller, kde se nejenže netancuje, ale dokonce ani nezpívá? KrINDy pINDy naší mINDy, říkáte? No, já bych tomu taky nevěřil, ale je to skutečně tak. Příjemné překvapení! ()

joseee

Najsilnejšie na filme je miesto natáčania, Kalkata počas osláv bohyne Durgy. Ak niekedy navštívite starú Kalkatu, určite si na tento film spomeniete. Inak dej, nič prevratné s malým twistom na konci. 4* pre mňa plus kalkatský ciťák. Namaste ()

musolini

Film to rozhodně špatný nebyl,nápad zajímavý a i to prostředí bylo netradiční a konec mě překvapil,i když jsem čekal,že to nebude jen tak normální konec.Akorát to bylo trochu zdlouhavé,rychlejší spád by tomu prospěl a vyznat se v těch jejich jménech je taky někdy umění.Ale co si nejvíc zapamatuju z filmu je dementní výraz nájemného vraha a moc sympatická hlavní hrdinka.Rozhodně prima film a vítaná změna.Tak za 3 a půl... ()