Převrat

The Coup

(neoficiální název)

Thriller

USA, 2015, 101 min

Na rozdíl od kolegy malarkey si nemyslím, že by tahle situace mohal nastat kdekoli, kde maj funkční armádu a policie, ale stejně jako malarkey si myslím, že je to kurevsky dobrej akčnák. Ruzměj má neskutečný tempo, spousty scén jsem si prožil jak kdybych tam byl akčnil s nima, například hod dítetem, průjezd asiatama, jo to byla špica a do toho velmi realný přestřelky, resp. střelba. Nikdy bych neřekl, že Brosnanovi budu věřit drsoňě, ale stalo se a Owenovi bitkaření, ale stalo se a že Vietnam bude pro Američany vidina ráje, ale stalo se.(30.10.2016)

Jedu si takhle s rodinou do Su Che Phrde Le prodávat vodovod. To jsou takový trubky ve zdi. Systém je celkem pochopitelný. Když řekneš Ororoch Orebubuch Wotr a zároveň otočíš kličkou na zdi, poteče voda! V Asii to bez kouzel nefunguje. Komu se to nelíbí, ten si na nás zastřílí. Málem jsem to domů nedal...(28.12.2015)

Převrat je skvělý v tom, že naprosto realisticky vykresluje situaci, která by v současné době mohla kdykoliv nastat v jakékoliv nahnuté zemi a klidně to nemusí být ani země v Asii. Prostě jednou tam jedete v dobré víře a v tu ránu jste největším nepřítelem státu aniž byste vlastně věděli proč. Přitom na tomto filmu je super i to, že se snaží naznačit, proč vlastně takový převrat vznikl a jak na okolní svět působí globalizace USA. Sice se takovým filmem nic nezmění, ale občas je dobré se na takové filmy podívat a zapřemýšlet nad světem. K tomu mě silně překvapil Owen Wilson, který se opět po hodně dlouhé době objevil v nějakém vážném filmu a opět mě přesvědčil, jak skvělý herec on je.(18.10.2016)

Exotický akční thriller, který klame tělem. On sice je béčkový, předvídatelný a vlastně až legračně šablonovitý, ano. To beze sporu. Jenomže z tohoto výčtu zdánlivě záporných vlastností se po přistoupení na režisérovu hru snadno stává obrovská guilty pleasure, jen je třeba si všecko sečíst dohromady a uvědomit si, s jakým elánem byl film natočen. Konstantní napětí, dá se říci.(12.4.2016)

Nad mé očekávání perfektní thriller, kterému prakticky nic nechybí. Jihovýchod Asie s sebou přináší nezaměnitelnou atmosféru, herecké výkony záporných postav jsou až autenticky mrazivé, přičemž vůbec špatný není ani Owen Wilson. Pierce Brosnan se svoji role zhostil dokonale a pokaždé, když se na scéně objevil, byl No Escape o stupeň výš. Příběh o snaze přežít je značně působivý, patřičně napínavý a sleduje se takřka se zatajeným dechem. S postupem času jsem měl navzdory pár nelogičnostem čím dál tím větší pocit, že si tento počin zaslouží plný počet hvězdiček.(26.4.2016)

• - Hlavnú ženskú rolu si pôvodne mala zahrať Michelle Monaghan, no po tom, čo bolo natáčanie odložené, musela od projektu kvôli tehotenstvu odstúpiť. Nahradila ju Lake Bell. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Thajsko, kde prebiehal dej filmu v skutočnosti nehraničí s Vietnamom, takže hlavní aktéri by sa tam mohli po rieke Mekong dostať jedine cez susednú Kambodžu. (MikaelSVK)

• - Hammond (Pierce Brosnan) nosí hodinky Movado 800 Series Chronograph. (Liqid)