poster

Převrat

 • USA

  No Escape

 • USA

  The Coup

  (neoficiální název)

Thriller

USA, 2015, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Převrat je skvělý v tom, že naprosto realisticky vykresluje situaci, která by v současné době mohla kdykoliv nastat v jakékoliv nahnuté zemi a klidně to nemusí být ani země v Asii. Prostě jednou tam jedete v dobré víře a v tu ránu jste největším nepřítelem státu aniž byste vlastně věděli proč. Přitom na tomto filmu je super i to, že se snaží naznačit, proč vlastně takový převrat vznikl a jak na okolní svět působí globalizace USA. Sice se takovým filmem nic nezmění, ale občas je dobré se na takové filmy podívat a zapřemýšlet nad světem. K tomu mě silně překvapil Owen Wilson, který se opět po hodně dlouhé době objevil v nějakém vážném filmu a opět mě přesvědčil, jak skvělý herec on je.(18.10.2016)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Docela napínavý film s dobrým obsazením. Bohužel párkrát se mi otvírala kudla v kapse a má matka v polovině filmu řekla: "Vypni to! Kdo se má dívat na ty rozmazlené parchanty! Totiž, všude je střelba, jde jim o holý život a rozmazlené nány:" Mamííí, já mám hlad! Mami, mně se chce čůrat! Mami, bolí mne nožky! Bych jim tak třískl, že by se vzpamatovaly!!!(1.11.2015)

 • ilemas
  *****

  Přesně tento druh thrillerů mám rád, svým stylem mě to dost připomínalo zombie filmy jen s tím rozdílem, že tohle je realistické. Místo zombíků tu máme zdivočelé Asiaty. Paráda, ani sekundu jsem se nenudil. Napínavé až do konce. Docela mě přešla chuť cestovat do Asie, ale jelikož jsem blázen a dobrodruh, přesto pojedu.(13.6.2016)

 • castor
  ***

  Nakonec vlastně milé překvapení. Méně je někdy více. Dosud hlavně hororový John Erick Dowdle předkládá jednoduchou zápletku, kterak si americká rodina na jihovýchodě Asie vybírá na pobyt hodně blbé období státního převratu. Nenávistný lid vraždí vše „cizí“, co se hýbe, pokud má americký přízvuk, je to bonus. Scénář nepřekvapí, posbíral hodně berliček, hraje na náhodu, protože tahle famílie má zatraceně velké štěstí. A když už je nejhůř a manželčiny kalhotky mají jít s nabitou pistolí u hlavy dolů, objeví se před světovou premiérou dalšího Bonda jeho předchozí představitel, aby se připomněl, aneb stále tu jsem a nechybí mi docela slušný tah na bránu i pořád velmi slušná muška. Ve druhé polovině už se ocitáme ve vodách průměru, Brosnan je tu spíš pro atraktivitu, první housle hraje komik Owen Wilson a jeho rodinka. Dcery mi nevadily (chtěl bych vidět vás v jejich věku, hrdinové), tempo je slušné a finále pochopitelně americky košaté.(2.11.2015)

 • Chrustyn
  ***

  Poměrně slušná a napínavá podívaná o americké rodině, která bojuje o život v jihovýchodní Asii, která čelí státnímu převratu. Film trpí převážně na nižší rozpočet, který tvůrcům neumožňuje se naplno rozjet, nebo dokonce přitvrdit a po celou dobu se drží dost zkrátka, což filmu tohoto typu škodí. Odvážnější režie a vyšší rozpočet a mohla to být pecka. Takhle jen slušný průměr.(4.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace