Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

malylada

Tak nečekal jsem, že uvidím někdy Wilsona v survival dramatu a obstál na jedničku !!! Honba za přežití rodiny, před vraždícími maniaky v asijských uličkách má strhující tempo. Wilson si nehraje na žádného hrdinu, pouze se snaží chránit svojí rodinu, což se mu nakonec podaří i díky skvělému Brosnanov, který to kosí jako v Bondovkách. Film dokáže strhnou hlavně díky tomu, že působí realisticky, syrovým dojmem a pořád se děje nějaká vyhrocená akce. Kdo chce drsný napínák na večer, tak je Převrat správná volba......8/10 ()

sniper18

Zaujímavejší námet pre realistický survival si už vlastne ani neviem predstaviť, byť s rodinou v cudzej krajine odkázaný prakticky len na seba, keď je navyše kvôli odlišnosti rás možnosť splynutia s davom takmer nemožná a ešte k tomu kvôli prebiehajúcemu prevratu početnosť potenciálnych zabijakov prakticky nevyčerpateľná, takže na No escape som bol veľmi zvedavý a určite nesklamalo. Jedine ma mrzí, že film svoj vrchol dosiahne už čoskoro, po ideálnej rozbehovej fáze, kedy sa dá zoznámiť s celkom sympatickou rodinou a ich novým priateľom sa to už rozbehne a celá časť v hoteli je s prehľadom tým najlepším, čo film ponúkne, je to dosť intenzívne, napínavé, nápadité, celkom drsné a dokonca čiastočne aj zábavné, to hádzanie detí nemalo chybu, takže ma to veľmi bavilo. A tak škoda, že následne sa tomu film už ani raz nepriblíži, dej sa odohráva len v noci a neponúkne už žiadny nezabudnuteľný okamih. Ale nie je to zase až tak veľký problém, keďže stále si to udržuje výbornú dynamiku, slabé miesta tu prakticky nie sú a tak sa na to veľmi dobre pozerá až do konca. Akcia je tiež úplne ideálna, tvoria ju očakávane hlavne samé naháňačky, keďže film sa snaží pôsobiť realisticky čo sa mu až na pár momentov aj celkom darí, takže tu nemám väčší problém. Čo sa týka obsadenia, Owen Wilson je ten správny sympaťák, takže som mu nemal problém fandiť, rovnako ako aj celej jeho rodine, len dosť rozporuplne pôsobí Pierce Brosnan. Jeho úloha je zaujímavá, ale v rámci deja nie vhodne zvolená, buď mal mať mnoho viac priestoru a tým film viac podať tradičným akčným smerom alebo naopak ho z filmu úplne vystrihnúť, lebo takto mi jeho pôsobenie v deji prišlo úplne neprirodzené a kazilo inak celkom realistické spracovanie. A určite musím pochváliť technickú stránku, ktorá je vzhľadom na nízky rozpočet perfektná. Kiežby všetky film s takýmto rozpočtom vyzerali takto dobre. Takže znovu si to už asi nepozriem, predsa len film stojí hlavne na tom napätí, ako sa z daných situácií postavy dostanú, ale dostal som prakticky presne to, čo som aj chcel, vydarený survival s pomerne netradičnou tématikou. 76% ()

honajz

Dal bych klidně i odpad, kdyby v tom nehráli mí oblíbenci Pierce Brosnan a Owen Wilson. Naprosto předvídatelná agitka, kde americká rodinka přežije vše, všechny a všechno, kde zlý západ vykořisťuje hodný asijský východ výstavbou infrastruktury a místní nemají jinou možnost, než se vzbouřit a vraždit Američany a střílet po nich z tanku. Běžte do háje s tak falešnými survival filmy, kde nikomu nevěřím nic, ani slovo, ani jeho jednání a kde je jasné, že všichni přežijí. Vietnam rulezz. ()

Chermy

Není to film, který byste si pouštěli často. Ale rozhodně za vidění stojí. Tedy pokud nemáte děti, nebo máte tuhý kořínek :) Je to film ze kterého mrazí ještě dlouho po projekci. Obyčejná rodina uprostřed státního převratu a občanské války se musí dostat z pekla ven. A nebude se Vám to moc líbit. Nedokážu posoudit nakolik se zobrazené dá nazvat reálným, ale mě to reálně působilo a o to intenzivnější film je. ()

666teen

Jedu si takhle s rodinou do Su Che Phrde Le prodávat vodovod. To jsou takový trubky ve zdi. Systém je celkem pochopitelný. Když řekneš Ororoch Orebubuch Wotr a zároveň otočíš kličkou na zdi, poteče voda! V Asii to bez kouzel nefunguje. Komu se to nelíbí, ten si na nás zastřílí. Málem jsem to domů nedal... ()

• Annie (Lake Bell) sa počas scén barikádovania v hoteli menia medzi prestrihmi menia topánky. Keď sa schováva v kúpeľni, je obutá, keď odtiaľ beží zaterasiť vchodové dvere, je vyzutá, a keď beží otvoriť dvere, je zase obutá. (Real Tom Hardy)
  • Filmovalo sa predovšetkým v Thajsku, Kambodži a záverečné scény aj vo Vietname. (MikaelSVK)
  • Možný dôvod zmeny názvu filmu z pôvodného "The Coup" (v preklade prevrat), je práve to, že rok po natáčaní v Thajsku v krajine nastal prevrat. (Real Tom Hardy)

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)