Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

Mijagi

Ze všech možných důvodů státních převratů si scénárista vybral ten úplně nejpitomější. V druhé části filmu je sice naznačena jakási zákulisní hra americké vlády, podaná však těžko uvěřitelně. A když je blbý hlavní motiv, vše ostatní se veze s ním. Jakkoliv byl příběh rodiny dojemný a v několika dechberoucích scénách jsem Owenovi, jeho manželce a dětem fandil, nemohl jsem se zbavit dojmu uměle vykonstruovaného příběhu. Takové ty hollywoodské klišé neustálého se zjevování frajera Pierce v situacích, kdy je nejhůř, ani nekomentuji. Vynikající herci (hlavně rodina), perfektní kamera (oproti scénáři uvěřitelná), ale jinak spíš bezduchá přehlídka násilností. ()

P.H.

Jeden se u toho tak nějak nestihne nudit, odsejpá to opravdu svižně. Akorát jsem si nemohl pomoct a furt od Trouby čekal nějakou skopičinu. Ale za to si může sám. Každopádně coby majiteli sedmileté dcery mi film místy byl až fyzicky nepříjemný. Zlatý Lipence u Berounky! ()

dkas

No, hodně intenzivní zážitek. Pro tátu nebo mámu od rodiny o to větší. Všechno je reálné, někdy až moc a tak ta občasná bezmoc hlavních hrdinů hodně napíná... ()

vozralec

Pět hvězd od verbala bylo příslibem solidní podívané. A také že ano. Rodinka si někde v Asii prožije pěkné převratové chvíle. Tatík mohl občas sbírat zbraně. Brosnan si zaagentoval. Vietnam jako zachránce USA. ()

TommyDiamond

Už těch kokotmedií bylo až moc a tak si náš blonďák s vymodelovaným frňákem překvapivě střihnul roli v kvalitním akčním dramatu ve kterém mu jde snad v každé minutě o kejhák. Musím uznat, že to celkem zvládnul..... Děj celého snímku se odehrává kdesi u Lájosu a Vjetnamu, takže vlastně nikde. A naše rodinka tam jede kvůli taťkově poctivé kapitalistické práci, protože jeho korporátní americká firma chce ovládat ty poslední zbytky pitných vodních zdrojů. Nakrásno se pak všichni návštěvníci diví, že jsou za tento přečin všichni turisti štváni a bez vyjímky vražděni. Owen a jeho rodinka však zoufale unikají a v patách mají nejen zoufalou domobranu, ale i nejcharismatější bondážníka jejího veličenstva.. Je to celé napínavé, svižné a působí to alespoň ze začátku hodně opravdově. Za mě to budou čtyři hvězdy ()

Alan_Shearer

Na Převrat jsem se těšil ze dvou důvodů - politický konflikt a Pierce Brosnan. První důvod mě uspokojil, baví mě náměty zabývající se revolucemi, občanskými válkami atd. - těch není nikdy dost, navíc je to téma poměrně aktuální. Druhý důvod mě už tolik nepotěšil. Tak nějak jsem doufal, že by Pierce po dlouhé době podal vysoce kvalitní výkon. Hodnotím ho neutrálně, neměl dostatek prostoru a jeho rolí aka prototyp chlapa tvrďáka nic nezkazí, ani nepřesvědčí. K moji smůle jsem si nevšiml, že se jedná o nízkorozpočtovej film, takže jsem čekal trochu více efektů a techniky, i když se záběry povedly. Naštěstí film byl jedna velká jízda a usnout se mi nepodařilo. Bohužel osud rodiny byl předem jasný včetně Brosnanovýho obětování se. Wilsonovi jsem jeho hrdinství absolutně nežral, statečnost paní Bell taky ne. Ještě horší byly občasné momenty v podaní jejich ratolestí, to mi opravdu lezlo na nervy. Možná by byla větší prdel, kdyby dcerka svýho fotříka na férovku odpráskla. Kdyby do emerického bijáku napumpovali o par míčů navíc a osud rodinky byl tragičtější, neváhal bych nad vyšším hodnocením. 65% ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: První půlka totální nářez, kdy mi srdce bušilo o 106, pak si rodinka do zadku asi dala GPSku. Atmosféra beznaděje byla deprimující! ()

Shitonit

Tak přesně vím, kam chci na dovolenou. Super luxusní hotel, s bazénem, a takovej ten prima klídek..než se seběhne mrak domorodců který se chtěj sežrat navzájem, pak sežerou mě, a pak snad i Jana Tleskače. No a mezitím ustřelej asijský kulky Americký kulky Pierce Brosňáka. ()

Zombiepod

Svižný, nervydrásajúci akčňák s jednou v podstate nepretržitou naháňačkou s výborne gradovaným napätím, vďaka ktorému si v podstate ani nevšimnete to občas neuveriteľne hlúpe a naivné konanie postáv a haldu tuctového klišé. Nedá sa tomu však uprieť drsnosť a surovosť, a miestami dosť znepokojivé situácie, kedy s hrdinami tú hru na schovávačku aj tak trochu prežívate. Dobrá jednorázovka, ktorá ma presvedčila, že Wilson už dávno nepatrí len do komédií. ()

JohnZ87

Owen Wilson ve velmi netradiční roli v napínavém thrilleru v boji o holý život svůj i svých nejbližších. Celkový dojem kazí snad jen občas trochu zvláštní chování hlavních postav, i když v takovéto situaci jde zřejmě racionalita stranou. 75% ()

Marty7CZ

Sponovák jak vrata! Bulel sem u toho, jakej sem měl strach o ty malý holky! Wilson hrál jako vo život, nečekal sem takovej bijak! Doporučuju za 80% ()

RedRose

Po fakt dlouhé době jsem viděl nervydrásající a realistický film! Skutečně tu první hodinu (než nastoupil Brosnan) jsem až cítil tu tíhu zoufalství celé rodinky a napjatě čekal co příjde! Oni moc dobře věděli, proč do té prdele světa s nimi poslat i dvě děti!! Škoda jen že Brosnan nedostal víc prostoru, protože se mi tady fakt líbil. Jinak je to přesně znázorněná obava, díky které těžko někdy pojedu do politicky nestálé země... Ani zadarmo... 91% za ty nervy!! ()

intro

No Escape je velmi povedený, napínavý snímek s vynikajícím obsazením . Mohu jen doporučit. Dobrá práce ()

XXXXXXXX

Pokud budeme nazývat věci pravými jmény, spíš než thriller, bych to viděl na ucházející akční drama. Tentokrát sledujeme eskapády ze života rodiny Smithovic, která se ve špatnou dobu objevila na špatném místě. Ale protože jsou ti ti hodní Američani, obdrží pomoc od těch zlých, a útěk před chudými kambodžany, vybavenými tentokrát ostrými mačetami a sem tam i AK 47, může začít. A tak utíkají, sem tam nějaký ten kambodžan přijde i k úrazu a to je tak vše. I přesto jde o celkem uchízející film, a naštěstí se ani nestihnete začít nudit. Ale té akce tam mohlo být výrazně víc. ()

Romeroo

Příjemná a rychlá naháněčka, kterou brzdí prakticky jen finále ve stylu, na který jsem si už bohužel zvyknul, když je u původu filmu uveden stát USA. Naducané trojhvězdí, které mělo na to šáhnout o patro výš. ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)