Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

radomiil

:hustý šunti, nemající pražádnou úctu k životu opět na scéně)nikdo ani v tom nejhorším snu by si však ještě donedávna nepomyslel, že jednotka Vietnamské příhraniční armády bude poskytovat azyl americkým občanům, ohroženým na životě ()

radektejkal

Taková pokažená dovolená (viz The Dead Kennedys - Holiday in Cambodia) v Indočíně. Strhující film, akce stíhá akci, až mi přišlo na mysl, že scénárista a režisér nemají na mysli noc jiného, než jak hrdiny dostávat do problémů a zase je z nich vytahovat a zase je do nich namáčet (viz Vodňanský a Skoumal: "Naše pračka Zanussi...). O samotném převratu se dozvídáme jen pár lapidárních definic z jednoho pohledu. Proč převratníci honí především cardiffského specialistu, který mohl uvést jejich vodní hospodářství zase do cajku, se nedozvíme ani z doslechu; ostatně z této strany se dozvíme jen pár hesel v nesrozumitelné řeči. Pozn.: Lokalice míst a jazyků je opravdu kuriozní, podle recenzentů v IMDb byl film natáčem v Thajsku a mísí se v něm zcela volně skoro všechny indočínské jazyky. ()

dyfur odpad!

....Pierce Brosnan tu hrá asi 8 minút....a inak neviem čo napísať ....tak len pre seba hrozne sprosté viackrát nepozeraj....vymazávam z filmotéky. ()

maverick10

Svižná, nenudná akčňárna, bez svalovce a kikboxera kosícího tu žlutou hordu nasraných rýžomilů, ale přirozená "Run away" jízda s dětma, která by zasloužila pekáčem buchet přes tlamičku. Rozmazlení fakani způsobili, že jsem zlostí převrhl misku rýže, kterou jsem srkal francouzskejma hůlkama. Namísto realističtějšího pláče na tomto hrůzou posraném místě, přišla jen dětská vystrašená očička a nemístné dialogy rozmazlených fakanů typu: "Mamíí já mám hlad!" "Mamíí mně se chce čůrat!!" nebo "Tatíí můj méďa!!" ()

ilemas

Přesně tento druh thrillerů mám rád, svým stylem mě to dost připomínalo zombie filmy jen s tím rozdílem, že tohle je realistické. Místo zombíků tu máme zdivočelé Asiaty. Paráda, ani sekundu jsem se nenudil. Napínavé až do konce. Docela mě přešla chuť cestovat do Asie, ale jelikož jsem blázen a dobrodruh, přesto pojedu. ()

TheDon

Adrenalinová jízda blíže neurčeným státem, plným rudejch kmérů, kvérů, skútrů a mistra v survávjlu Mikrovlnky Wilzna. Přistupoval jsem k tomu s velkým despektem, bo mi to bylo doporučeno, jako nehorázná pecka. Kurva negře, proč jsi to neřek hned.....je to pecka. Z blond Mikrovlnky cáká čirý šílenství a z Jezerky Zvonilkové cákají všichni ostatní. Musím ještě podotknout, že nesnáším gay Brosnan-Bonda. Tady mě ale překvapil svým nenuceným a velice slušným negay výkonem. Zraješ Bonde. Už bylo na čase. Velice slušná podívaná. 80% P.s.: proč se jmenuje US company Cardiff....to mi hlava fakt nebere.... ()

honajz2

Kam se hrabou zombie apokalypsy na tohle, tady jde dokonce i víc o život. V hlavních rolích máme jednu americkou rodinku, což už samo o sobě značí celkem zajímavou podívanou. Taky že je, je to i celkem napínavé, akorát tomu zoufale chybí silnější atmosféra nebo nějaký zvrat v průběhu filmu. Po půl hodině je jasné, co, jak a proč a pak už jde jenom o to, jestli přežijí nebo ne, ale tady to zachraňuje to, že to je napínavé. I když, pár utahaných momentů se tam najde. Několik scén je ale fakt efektivních, třeba když hážou ty děcka z jedné střechy na druhou, to bylo dost zajímavý. Ale je to celkem dobrý film, akorát od Dowdla bych příště radši viděl nějaký horor, na to má fakt talent, i když tohle nebylo špatné. 4* ()

Diamant

Šialene napínavý film. S rodinou na úteku to divák rýchlo začne prežívať priam tak, akoby sa to týkalo aj jeho. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov. ()

Martin741

Reziser Dzon Eryk Doudl natocil sympaticky film, ktory ma vsetko, co myluje fanda kvalitnej filmariny : vyborne dialogy, statny prevrat vo filmovom Laose ci Kambodzi, no a pochopitelne vyborne dialogy. Brosnan /The Golden Eye, Tomorrow never Dies/ po skonceni svojho angazman ako 007 -ka natocil len slusny Ghost Man s Juvnom MekGregorom tusim, November Mana a este tento No Escape. Nejsem filmovy muslitel, a ani filmovy ynteleguan, ale rad sa obcas vyzivam v deskriptivnej analyze kazdeho vyblitku plneho zelenych makovic a lysacov, ktory najdem na polnej ceste. Opisem ich vsak len tak, ako mi idu myslienky, teoreticko -odborne filmove termity rad prenecham Madsbenderovi, Bluntmanovi, Sadwellovi a Tetsuovi - tam sa mozu vyblbnut . Ja tak som sa proste pri tomto filme zase len slaboducho skvele bavil. Je sice pravda, ze Owen Wylson /Armageddon/ hrat nevie, ale to mi nevadi, od prirodzenia som drzka tolerantna a mne k spokojnosti staci drsny Brosnan, tematika statneho prevratu, krasna Lake Bell, snaziaci sa Wylson, kopa vybuchov, horiace auto + nejake tie prestrelky. Nejsem upir takze nejdem vypisovat, ze krvavych scen bolo malo - jednak je to uchylne a jednak sa riadim moralnym kodexom nielen od Ymmanuela Kanta, ale je pravda,ze narusenie statiky nejakej budovy / pochopitelne neobyvanej -to je snad jasne/ by som len privital. No ale rozpocet nepusti, ze jo, a aj tak chrochtam doslova od spokojnosti : 85 % ()

Aljak

Hmmm, scenáristov už zrejme omrzela Afrika, a tak vsadili na JV Áziu - konkrétne na Kambodžu. Na tom by nebolo nič zlé, keby to nepôsobilo tak strašne absurdne. Ale odhliadnuc od tej absolútnej nelogiky, treba uznať že to malo aspoň celkom dobrý spád a v podstate to spĺňalo všetky črty thrilleru. No nemôžem si pomôcť, v mnohom mi to prišlo totálne prehnané a pri pohľade na niektoré absurdné scény som len nechápavo krútil hlavou... Preskakovanie a prehadzovanie detí z budovy na budovu, beh naprieč neznámym mestom s famóznou orientáciou lepšou ako mali miestni, no a samozrejme nespočetné uhýbacie manévre v každej nebezpečnej situácii, a to ešte nehovorím o neľútostivých rebeloch, ktorí bez milosti strieľali každého kto im prišiel do rany (vrátane miestnych), ale tých ktorých v podstate prenasledovali po celý čas filmu, tak na nich si asi šetrili krutosť na neskôr (napriek viacerým šanciam na likvidáciu). Ja neviem, asi som náročný, ale toto nie je ani na 2*. ()

joeybarbaro2

Od tohohle jsem moc nečekal, ale dostal jsem slušně odvedenou prácičku, kterou zkouknu ještě párkrát určitě. Nejlepší Brosnanův film posledních 2 let. 80% ()

Figu

Za první polovinu filmu pětka jak vyšitá, druhá to srazila na čtyři... Pan Dowdle to dokázal... Na chvíli mě převtělil do Owena Wilsona a já v té zasrané Asii opravdu byl a chránil svoji rodinu. Mráz mi běhal po zádech a strach se ve mě točil jak Travolta v Pomádě! Jsem otec roční holčičky - je to pochopitelné... 75% ()

bourec

První půlhoďka je film slušná mňamka,atmosféra tíživá,a člověk má obrovský očekávání do dalších minut.jenže pak už se děj nestupňuje,akce se v první půlce doslova vyčerpá,a když k tomu přidáme i pár nepravděpodobnejch scén,máme tady solidní průměr.Škoda J.E.Dowdle prostě jede na těžkym průměru,i když tenhle je spíš lepší.60%. ()

laik_60

Dobrá thrillerová oddychovka, ani nie v príliš dlhom čase udriava v napätí, divák len žasne aké "šťastie" unikajúca rodina mala počas celého filmu, no ale k tomu bol vypracovaný scénár, aby bolo na čo kukať. Starnúci Brosnan si odohral svoj štandard, tento krát v roli tajného americkéo eštebáka (agent CIA), ktorému obstojne sekundoval Wilson v roli milujúceho otca zachraňujúceho rodinu. Mna však viac zaujala Lake Bellová, ktorá mi stále viac a viac svojimi grimasami pripomína našu Zuzu Fialku. :) ()

C0r0ner

Sice tam bylo něco málo logických haluzí, které by v reálu asi moc možné nebyly, ale jinak to bylo hodně strhující a záživné. Málokdy se mi stane, že bych byl u filmu tak nervní z toho, co se na obrazovce děje a abych hrdinům přál úspěch. Uteklo to jako voda a já byl do poslední scény napnutý. Kvalitní film. 90% ()

PavelVanekArt

Rodinka stěhuje někam na východ Asie kvůli papínkově práci v místní vodárně. Večer ale dojde k převratu a rodina se z ničeho nic ocitá uprostřed pekla. Veřejné popravy, cílené násilí na všech, realistické znázornění boje o život v cizí zemi s cizím nepřítelem. Owen Wilson a Pierce Brosnan ve špičkovém survival dramatu kde není nouze o obrovskou dávku napětí a scény, ve kterých se prostě musí zadržet dech. Tohle mi hodně sedlo. Realistický útěk skrze nepřátelské město, kdy musíte házet své děti ze střechy na střechu (skvěle natočená scéna), vyhýbat se všemu co se pohne, poprvé někoho zabít... Ve východní Asii je tohle jediná šance na přežití, jelikož obyvatelům jednoho města ruply nervy a vzali spravedlnost do vlastních rukou. A Americká rodinka je vržena po hlavě doprdele, doslova. Většina scén je natočených bravůrně s citem a puncem realistického a lidského střihu. Někdy je lepší když Vám tvůrce neukáže všechno. Hudba je všudypřítomná a plynule navazuje z akčních pasáží do klidných. Atmosféru si to drží od první minuty až po poslední a ani jsem se nestačil nudit, protože jsem to hltal jako blázen. Sympaťák Owen Wilson není konečně vtipně-trapně otravný, ex-Bond Pierce Brosnan konečně chlapský a zbytek prostě dostatečně suplující. Nijak už bych to nerozmazával, některým to sedí, některým ne. Tečka. Za mě 5* a.k.a 90% ()

Wormboy

Nenapadny film s paradnym tahom na branu...je to napinave v podstate od zaciatku do konca, miestami celkom prijemne rodinne limonadove, ale celkovo viac nez uspokojive....velmi pozitivne prekvapenie. ()

PROCESOR

Dlouho už jsem neviděl, tak napínavý snímek. Líbí se mi, jak ukazuje, že z každého civilizovaného člověka se stane v okamžiku zvíře, pokud chrání svý mláďata. Snímek bez kudrlinek okolo také srozumitelně vysvětluje, proč vlastně k převratu došlo. Nechci zahýbat do politiky, ale k zamyšlení je to dobrý. ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)