Znamení andělů - Miserere

• Francie La Marque des anges - Miserere (více)

Gérard Depardieu a nejšpinavější obchod světa. Liones Kasdan (Gérard Depardieu), respektovaný i nenáviděný policista, odešel po čtyřiceti letech do důchodu. Ze vzpomínek a z letargie nicnedělání ho vytrhne noční telefonát od dávného přítele, kněze, o podivné vraždě v kostele. Bez pověření a navzdory policii začne Kasdan pátrat, ale brzy ho okolnosti svedou dohromady s vyšetřovatelem Interpolu Frankem Salekem, vznětlivým, drsným mužem, který je až příliš osobně ponořen do případu únosů osiřelých dětí. (Česká televize)

Tom_Lachtan

Taková kravinka, co hraje na mysteriózní notu, má Depardieua, co se snaží být Jean Reno z Purpurovejch řek, má to černocha, co... Moment, ono je to celé jako Purpurové řeky, jen to má Chilské nacisty a je to v každém ohledu horší, což je celkem s podivem, když je předloha od toho samého autora. Jasně, není to úplně nejhorší, mám slabost pro tenhle druh mystery dobrodružnejch filmů (navíc s náckama, žeano), ale tohle má hroznou pachuť béčkovosti a hledání něčeho, co už někdo dávno vytěžil. ()

lillien

Depardieu dosáhl rozměrů Obelixe už i bez břišních polstrů a chvílema to vypadalo, že při rychlejší chůzi musí padnout k zemi v nehrané infarktové křeči. Přesto je stále i filmovým gigantem, nejen obvodovým. I jako hvězda zůstává civilním a přirozeným, to se mi moc líbilo. Příběh je trochu nadsazená konstrukce o vraždících fakanech z přeživšího válečného experimentu. No proč ne, moc dobře vím, co ty malý likvidační zmije dokážou. Sousedovi parchanti v tom určitě museli taky hrát, též mi dokonale ničí ušní bubínky. ()

kinderman

Jak dlouho nás ještě bude Grangé obtěžovat svými mysteriózními krimithrillery? Tentokrát se pokusil opsat vzorec z Purpurových řek (nesourodá dvojice vyšetřovatelů, nepravděpodobná zápletka s kořeny v nacistických experimentech), ale realizace se chopil sterilní řemeslník White (svého času režijně přizabil báječné komiksové Parchanty), místo Rena toho chytrého hraje Depardieu (smutná parodie sebe sama) a místo Cassela toho výbušného nevýrazný Starr. Navíc Řeky měly ještě tu alpskou atmosféru, tady to putování po katedrálách nezachrání. ()

Jizni Tlapa

Zbytečně kritická hodnocení! 200kg Gerard a věčně vytočený čmoudí parťák tvoří výjimečnou nesourodou dvojku, která je právě tím zajímavým! Podobnost s Purpurovými řekami mi také nevadí! Mám rád háv tajemství a ponurou atmosféru! Velmi povedená historka s příchutí mystery prvků a napětí ý během celé stopaže mě nutí do 4hvezdickoveho hodno! ()

Johnny.ARN

Žiadny prvý plán. Všetko pekne prepracované do detailov. Záplatka, detektívna prca, pribúdajúce mrtvoly, gradácia a veľké finále. Prieniky do rôznych sfér, trochu mi to pripomínalo tvúrči prácu Browna. Výprava s kamerou štandartná, rutinérska, ale príbeh zaujme od úvodu a u nejak tak nepustí až do konca. Vyšetrovateľská dvojka by si zaslúžila seriál alebo aspoň pokračovanie, kde by si už tykali a viac hláškovali. 3 z 5 ()