poster

Arbitr

 • Arbiter, The

 • Estonsko

  Kohtumõistja

  (Estonsko)

Drama

Velká Británie / Švédsko / Estonsko, 2013, 103 min

Režie:

Kadri Kõusaar

Scénář:

Kadri Kõusaar
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kmotr
  **

  Rozhodně nepovažuji film za provokativní, stejně tak ani otázky, které jak uvádí anotace, mají být zneklidňující. Chladný severský počin směřuje neznámo kam a distancem, který ve vztahu k divákovi zaujímá se pro mě celá podívaná stala nesnesitelně dlouhým a zcela nezajímavým, nudným zážitkem.(1.7.2013)

 • BigLebowski
  **

  48. IFFKV 2013, 2,5*(8.7.2013)

 • Enšpígl
  *

  A to mělo být přesně co ? Scéna - hlavní hrdina v určitý situaci...střih...scéna - hlavní hrdina v určitý ale uplně jiný situaci. Co ? Jak ? Proč ? tím se pani Kadri neobtěžovala a jestli má film vyvolávat znekludňující otázky tak ve mě se filmu podařilo vyvolat hned dvě. Nebudou už další pdobný filmy, že ne ? Přečetla si paní Kadri na wikipedii význam slova dramaturgie ?(20.9.2014)

 • StarsFan
  **

  Námět pro krátkometrážní film roztažený do podoby celovečerní. Zpočátku zajímavé, po přibližně třetí zastávce hlavního hrdiny už po myšlenkové stránce rutinní. Zvlášť pokud máte alespoň nějaké znalosti v oblasti politické filosofie a dokážete zhodnotit politickou teorii i bez toho, abyste museli vidět desítky příkladů její aplikace do praxe. Hned v úvodu jsem si tedy vzpomněla na paralely s některými historickými událostmi a filosofickými myšlenkami (důležitost autonomie v díle J. S. Milla, Isaiah Berlin a jeho dva koncepty svobody, Rousseau a jeho "general will") a následně hodinu a půl sledovala, jak ty samé aspekty pomalu objevuje i film.(30.6.2013)

 • Katullka
  **

  Špatně zpracovaný velmi zajímavý námět. Neintimní, málo uvěřitelný. Dost příšerné herecké výkony. Za všechno může silně nezvládnutá režie. Není však vše ztraceno - kamera je dostatečně ambiciózní, tak si můžete alespoň užívat ji. // 48. Mezinárodní filmový festival, Karlovy Vary, 2013(7.7.2013)

 • - Natáčelo se v Shropshire ve Velké Británii a Tallinnu v Estonsku. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace