Arbitr

Velká Británie / Švédsko / Estonsko, 2013, 103 min

Kadri Kõusaar

Kadri Kõusaar
  • Katullka

Špatně zpracovaný velmi zajímavý námět. Neintimní, málo uvěřitelný. Dost příšerné herecké výkony. Za všechno může silně nezvládnutá režie. Není však vše ztraceno - kamera je dostatečně ambiciózní, tak si můžete alespoň užívat ji. // 48. Mezinárodní filmový festival, Karlovy Vary, 2013(7.7.2013)

• wikked

Průměrný film s nepříliš koherentním a zapomenutelným dějem, který se mi po projekci zcvrkl na hrstku scén. Jednoduchá myšlenka rozvedená do 100minutové podoby, aniž by ale byla scénářem opodstatněná. // KVIFF 48(4.7.2013)

• BigLebowski

48. IFFKV 2013, 2,5*(8.7.2013)

• Seabeast

Kontroverzní, zneklidňující a pokládající řadu otázek. Z počátku lehce zakřiknutý vědec John však postupně poodhaluje, co je jeho skutečnou "prací" a ve sledu vskutku mrazivých scén vychází najevo i motiv jeho činů. Představte si oficiální instituci, která rozhoduje o naší společnosti a nechává žít pouze ty, jenž mají pro lidstvo a planetu nějaký užitek. Ve filmu je tato situace naznačena ve formě představy hlavního hrdiny a on sám se s rolí "Arbitra" maximálně ztotožňuje. Přiznám se, že po shlédnutí jsem nevěděl, co si mám vůbec o tom všem myslet a popravdě nic ve mě snímek nezanechal.(14.8.2013)

• Kmotr

Rozhodně nepovažuji film za provokativní, stejně tak ani otázky, které jak uvádí anotace, mají být zneklidňující. Chladný severský počin směřuje neznámo kam a distancem, který ve vztahu k divákovi zaujímá se pro mě celá podívaná stala nesnesitelně dlouhým a zcela nezajímavým, nudným zážitkem.(1.7.2013)