poster

Arbitr

 • Arbiter, The

 • Estonsko

  Kohtumõistja

  (Estonsko)

Drama

Velká Británie / Švédsko / Estonsko, 2013, 103 min

Režie:

Kadri Kõusaar

Scénář:

Kadri Kõusaar
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • wikked
  **

  Průměrný film s nepříliš koherentním a zapomenutelným dějem, který se mi po projekci zcvrkl na hrstku scén. Jednoduchá myšlenka rozvedená do 100minutové podoby, aniž by ale byla scénářem opodstatněná. // KVIFF 48(4.7.2013)

 • StarsFan
  **

  Námět pro krátkometrážní film roztažený do podoby celovečerní. Zpočátku zajímavé, po přibližně třetí zastávce hlavního hrdiny už po myšlenkové stránce rutinní. Zvlášť pokud máte alespoň nějaké znalosti v oblasti politické filosofie a dokážete zhodnotit politickou teorii i bez toho, abyste museli vidět desítky příkladů její aplikace do praxe. Hned v úvodu jsem si tedy vzpomněla na paralely s některými historickými událostmi a filosofickými myšlenkami (důležitost autonomie v díle J. S. Milla, Isaiah Berlin a jeho dva koncepty svobody, Rousseau a jeho "general will") a následně hodinu a půl sledovala, jak ty samé aspekty pomalu objevuje i film.(30.6.2013)

 • Katullka
  **

  Špatně zpracovaný velmi zajímavý námět. Neintimní, málo uvěřitelný. Dost příšerné herecké výkony. Za všechno může silně nezvládnutá režie. Není však vše ztraceno - kamera je dostatečně ambiciózní, tak si můžete alespoň užívat ji. // 48. Mezinárodní filmový festival, Karlovy Vary, 2013(7.7.2013)

 • BigLebowski
  **

  48. IFFKV 2013, 2,5*(8.7.2013)

 • Seabeast
  **

  Kontroverzní, zneklidňující a pokládající řadu otázek. Z počátku lehce zakřiknutý vědec John však postupně poodhaluje, co je jeho skutečnou "prací" a ve sledu vskutku mrazivých scén vychází najevo i motiv jeho činů. Představte si oficiální instituci, která rozhoduje o naší společnosti a nechává žít pouze ty, jenž mají pro lidstvo a planetu nějaký užitek. Ve filmu je tato situace naznačena ve formě představy hlavního hrdiny a on sám se s rolí "Arbitra" maximálně ztotožňuje. Přiznám se, že po shlédnutí jsem nevěděl, co si mám vůbec o tom všem myslet a popravdě nic ve mě snímek nezanechal.(14.8.2013)

 • - Natáčelo se v Shropshire ve Velké Británii a Tallinnu v Estonsku. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace