poster

Arbitr

 • Arbiter, The

 • Estonsko

  Kohtumõistja

  (Estonsko)

Drama

Velká Británie / Švédsko / Estonsko, 2013, 103 min

Režie:

Kadri Kõusaar

Scénář:

Kadri Kõusaar
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Seabeast
  **

  Kontroverzní, zneklidňující a pokládající řadu otázek. Z počátku lehce zakřiknutý vědec John však postupně poodhaluje, co je jeho skutečnou "prací" a ve sledu vskutku mrazivých scén vychází najevo i motiv jeho činů. Představte si oficiální instituci, která rozhoduje o naší společnosti a nechává žít pouze ty, jenž mají pro lidstvo a planetu nějaký užitek. Ve filmu je tato situace naznačena ve formě představy hlavního hrdiny a on sám se s rolí "Arbitra" maximálně ztotožňuje. Přiznám se, že po shlédnutí jsem nevěděl, co si mám vůbec o tom všem myslet a popravdě nic ve mě snímek nezanechal.(14.8.2013)

 • Kmotr
  **

  Rozhodně nepovažuji film za provokativní, stejně tak ani otázky, které jak uvádí anotace, mají být zneklidňující. Chladný severský počin směřuje neznámo kam a distancem, který ve vztahu k divákovi zaujímá se pro mě celá podívaná stala nesnesitelně dlouhým a zcela nezajímavým, nudným zážitkem.(1.7.2013)

 • Katullka
  **

  Špatně zpracovaný velmi zajímavý námět. Neintimní, málo uvěřitelný. Dost příšerné herecké výkony. Za všechno může silně nezvládnutá režie. Není však vše ztraceno - kamera je dostatečně ambiciózní, tak si můžete alespoň užívat ji. // 48. Mezinárodní filmový festival, Karlovy Vary, 2013(7.7.2013)

 • wikked
  **

  Průměrný film s nepříliš koherentním a zapomenutelným dějem, který se mi po projekci zcvrkl na hrstku scén. Jednoduchá myšlenka rozvedená do 100minutové podoby, aniž by ale byla scénářem opodstatněná. // KVIFF 48(4.7.2013)

 • Enšpígl
  *

  A to mělo být přesně co ? Scéna - hlavní hrdina v určitý situaci...střih...scéna - hlavní hrdina v určitý ale uplně jiný situaci. Co ? Jak ? Proč ? tím se pani Kadri neobtěžovala a jestli má film vyvolávat znekludňující otázky tak ve mě se filmu podařilo vyvolat hned dvě. Nebudou už další pdobný filmy, že ne ? Přečetla si paní Kadri na wikipedii význam slova dramaturgie ?(20.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace