Historie skupiny Future Folk

(festivalový název)

The History of Future Folk

Komedie / Hudební / Sci-Fi

USA, 2012, 86 min

Mám tyhle maličký americký filmy rád. Jsou na první pohled zajímavé, skoro nikdo o nich neví a dokáží příjemně zvednout náladu obyčejným lidským příběhem. V tomto případě tedy trošku nadpozemským a vše k tomu ještě pozvedává bluegrass, který v rámci dvojky Future Folk šlape jak švýcarské hodinky.(11.2.2016)

FUTURE GATE BIO OKO 12.3.2015. Nečekejte trikově nadupaný příběh. Je to lehce amatérsky natočené, ale natočené z láskou. Herci neheri si příběh užívají a divák se baví. Ve filmu je spousta hudby a i když jsem spíše metalového ražení, tak jsem si užíval i tento Folk. Pár povedených hlášek a celkem slušný scénář, který má velký potenciál.(13.3.2015)

• nascendi

Hudba bola celkom zaujímavá, nápad celkom dobrý, červené kýble na hlavách nezabudnuteľné, ale celkove si myslím, že kvôli pár pesničkám nebolo potrebné nakrúcať celý film. Veď nikto si kvôli poháru vína nekupuje krčmu, ani nelieta lietadlom kvôli kedysi podávaným cukríkom, aby pasažierom nezaľahlo v ušiach.(20.6.2015)

I přes celkovou schématičnost děje, kterous se The History of Future Folk snaží vyrovnávat podivností a ztřeštěností za každou cenu, se na to celkem dá koukat. Sympatické postavy, dobrá muzika a na nic si to nehraje.(4.4.2015)

Neskutečně sympatický "malý" film, který i s minimálním rozpočtem ukazuje, že hlavní je nápad a srdce. Fanoušky sci-fi film asi vyloženě oslovit nedokáže - triky jsou někde na úrovni Červeného trpaslíka - avšak jedná se o výbornou komedii proloženou fantastickými hudebními čísly (mimochodem kapela Future Folk je skutečná). Takže kyblíky na hlavu, hudbu v srdci a rozjedem to!(18.6.2013)