Canyons, The

Braxton Pope

Kostýmy:

Keely Crum
  • Chrustyn

Pokud se na film podíváte, jen kvůli nahaté Lohanové, budete zklamaní, protože žádné terno ani porno se nekoná. Pokud se na film podíváte jako na thriller s příchutí erotiky, budete zklamaní, protože film působí, jako nicotný TV snímek, který nezaujme vůbec ničím. Pokud se na film podíváte, protože ho natočil scénáristický veterán, který napsal temné klasiky jako "Taxikář" nebo "Zuřící býk", budete zklamání, protože režie je panu Schraderovi cizí a raději by měl zůstat u psaní. A když tak o tom přemýšlím, nenapadá mě, proč by se na ten film měl kdokoliv dívat, protože tak, jako tak, bude zklamaný. Verdikt: je to prostě sračka.(9.8.2013)

• JAn

Na jednu stranu, vzhledem k okolnostem a veškerým problémům, je zázrak, že tenhle film vůbec vznikl, ovšem na tu druhou, kdyby se tak nestalo a zůstal kolem něj jen skandální opar a všemožné povídačky, mohl se z The Canyons stát Ellis/Shraderův opus magnum. Schraderovi s DeFaziem se sice podařilo poměrně solidně zachytit určité aspekty odvrácené strany továrny na sny, nicméně nohy jim ani zdaleka nepodkopává Lidsay Lohan, nýbrž samotný scénář. Ellisův rukopis je nepopiratelný a, - nevěřil bych, že tohle někdy napíšu -, právě v tom tkví základní problém. Tento kontroverzní autor se po sedmi románech očividně kompletně vyčerpal a v The Canyons jen slaboduše recykluje veškeré své motivy a komponuje je v primitivní skládačku bez špetky nadhledu, originálního humoru či příznačné konceptuality. Jeho nezajímaví hrdinové se malátně posouvají odnikud nikam, vedou totožné vyprázdněné dialogy, v příběhu, který marně hledá konflikt a pohybuje se v mezích až zbytečné sterility. Obávám se, že Ellisova nová dráha scénáristy tímto skončí stejně rychle, jako začala. Nečekaným překvapením tak zůstává jenom skvělý slizoun James Deen a troska Lohan, která by měla zvážit svou práci a zkusit kariéru pornoherečky. Alespoň by tak získala nějaké ty fanoušky zpět. The Canyons se tak rozhodně nestanou převratem v Schraderově filmografii, v jaký doufal. Ba spíše naopak.(4.8.2013)

Já nemám sebemenší důvod, proč bych dával nižší hodnocení. Celý film mě bavil, zaujal mě i příběh, ani v jedný scéně jsem se nenudil. Film mě zaujal dost pozitivně a Lindsay taky. Skvěle to zahrála a těším se na další její filmy. Skvělá hudba, dobří herci, příběh který upoutá hned od začátku a ani nevíte jak to vše dopadne. Dost zvláštní konec.(11.1.2014)

• Tuxedo

Látka jako dělaná pro Soderbergha, bohužel takhle je to daleko zajímavější na papíře, než když se na The Canyons díváte. Chybí tomu ten drajv a analytický odstup, který paradoxně činí divácký zážitek u Soderbergha daleko silnější. The Canyons vypráví příběh o moci a o lidech, kteří prahnou po vládě nad svým životem, ale ještě více chtějí ovládat ostatní. Dokonce v tomto směru není film ani zdaleka tak přímočarý, jak by se zprvu mohlo zdát, ale s motivem "kdo je tu vlastně padouch a kdo oběť" se zde pracuje jen okrajově a postavy jsou tak stále více černobílé, než by mohly být. Obzvlášť škoda je to u postavy herecky slušného Jamese Deena s neuvyžitým pozadím (psychologickým, to reálné tam je;-). Lindsay Lohan je těžké uvěřit tu konstantní submisivní polohu či dokonce případné slzy zoufalství, daleko více jí sluší dominantní role a důrazně projevovaná nadřazenost vůči ostatním (to protože tu asi nemusí moc hrát). Bohužel i tohle je nakonec zameteno pod koberec. The Canyons má slušný základ i dobře míněnou konstrukci, ale sledovat jej zkrátka není příliš požitek. 5/10(8.8.2013)

• snared

Tuctový late night movie s vyprsenou Lohanovou hodné do nočního vysílání na nově. Škoda, že to nebylo porno. Ani nevim zač dávám ty 2* asi za ta prsa.(6.8.2013)