Půlhodinka s Rangers - Pouze pro Plavce

(pořad)

Skupina Rangers (Plavci), která vznikla v roce 1964, se věnuje už více než půlstoletí stylu folk a country. Její zpěvák, kytarista a v současné době také vedoucí Jan Vančura (narozen 4. 4. 1947) nastoupil do souboru na podzim 1965. Posluchačům se jistě vybaví jeho výrazná interpretace písní Rocky top, Láska je věc kouzelná, Sing sing, Já si zajdu apod. V červnu roku 1987 Vančura z rodinných důvodů od Plavců odešel. Po rodičovské dovolené se nějaký čas pohyboval v podnikatelské sféře. S přelomem tisíciletí začal (ze začátku jen jako host) opět vystupovat s Plavci, kteří se mezitím přejmenovali zpět na Rangers. Po tragické smrti Milana Dufka v listopadu 2005 se s Miroslavem Řihoškem rozhodli, že budou pokračovat v éře „starých dobrých Rangers" v jejich někdejší akustické sestavě, byť s některými novými členy... Půlhodinka s Rangers – Pouze pro Plavce z roku 1971 naznačuje změnu názvu skupiny, který byl vynucen normalizačními zásahy. Zachycuje však kapelu v mladickém rozletu s vtipně sarkastickým komentářem Petra Nárožného. (Česká televize)

otík

Skvělé písně, slušné vstupy Petra Nárožného - co víc si může milovník archivu přát. Ano, je to totální archiv, ale moc hezký. Tohle stojí za poslech. ()