Poslední odcházení Václava Havla (TV film)

Dokumentární

Česko, 2012, 52 min

• Dodmund

Hodnotím kvalitu dokumentu, nikoliv obsah.(19.12.2012)

Oslovil mě prostý vzkaz tohoto díla: "Byl jsi rytířem lásky a lidskosti. Děkujeme!"(31.12.2014)

EP2012: Nejdříve si něco přečtěte, či zhlédněte pár filmů, ať nejste tak hloupý jako jste teď ;) Vynikající film! Jak je z filmu vidět, Václav Havel, si úctu celého národa zaslouží, a také zasloužil. Režisérce Monice Le Fay, dávám 5 hvězd + velkou poklonu. A lidem jako jsou: "LOLEK" , "EP2012" , "The Graduate" bych plivl do obličeje, ne úcta k osobě která toho dokázala nejméně milion krát více než vy. ;) A která je uctívaná národem, a také lidmi z jiných zemí. To už chce potlesk. :) Doporučuji!(18.12.2012)

Magické noci počal čas - Kocha snad z toho vezme ďas - Magické noci počal čas - - - - My žijeme v Praze to je tam - kde se jednou zjeví Duch sám - My žijeme v Praze to je tam - - - http://www.youtube.com/watch?v=RxKhvZOFLks - - - http://www.youtube.com/watch?v=4Rc25CkOxEk(19.12.2012)

Nepříliš vydařený dokument, který je natolik ochromen pietní úctou k postavě zesnulého exprezidenta a dramatika, až postrádá nějakou výpovědní hodnotu. Tu se nepřesvědčivě snaží evokovat porůznu sestříhané záběry truchlících davů apod., bez autorského komentáře, které působí - především vinou nevhodně zvolené hudby na pozadí - dojmem jakéhosi nevkusného a filmařsky odfláknutého klipu. Inu, práce kvapná... však to znáte. Rozpačitý dojem z tohoto zbytečného pořadu dokresluje i defilé jednotlivých postav, které se v dokumentu objeví a které jsou zabírány povětšinou během jejich jalového žvanění o tom, co jim jako první přišlo na jazyk - och, mimochodem opravdu si nemyslím, že je vhodné zabírat v detailu tvář jakési otylé jeptišky, která vypadá jako vepř. Bezprostředně po dokoukání se dere na mysl otázka: k čemu vlastně to všechno? Pokud jste loni sledovali alespoň trochu média (a především veřejnoprávní zpravodajství), která události kolem Havlova skonu pokryla naprosto vyčerpávajícím způsobem, pak se v tomto dokumentu jen těžko dozvíte něco nového. Je to jen taková kapka v moři toho, co se o Havlovi od jeho odchodu napsalo a natočilo, a zcela jistě se za tímto filmem po několika televizních reprízách opět zavřou vody zapomnění, čehož bude asi jen málokdo želet. Nu, o mrtvých jen dobře - tak by se dal vystihnout duch tohoto dílka a tak bych to asi i uzavřel.(18.12.2012)