Poslední odcházení Václava Havla (TV film)

Dokumentární

Česko, 2012, 52 min

Magické noci počal čas - Kocha snad z toho vezme ďas - Magické noci počal čas - - - - My žijeme v Praze to je tam - kde se jednou zjeví Duch sám - My žijeme v Praze to je tam - - - http://www.youtube.com/watch?v=RxKhvZOFLks - - - http://www.youtube.com/watch?v=4Rc25CkOxEk(19.12.2012)

Krásný dokument o krásném člověku. Odpočívejte v pokoji, pane prezidente...(18.12.2012)

Nepříliš vydařený dokument, který je natolik ochromen pietní úctou k postavě zesnulého exprezidenta a dramatika, až postrádá nějakou výpovědní hodnotu. Tu se nepřesvědčivě snaží evokovat porůznu sestříhané záběry truchlících davů apod., bez autorského komentáře, které působí - především vinou nevhodně zvolené hudby na pozadí - dojmem jakéhosi nevkusného a filmařsky odfláknutého klipu. Inu, práce kvapná... však to znáte. Rozpačitý dojem z tohoto zbytečného pořadu dokresluje i defilé jednotlivých postav, které se v dokumentu objeví a které jsou zabírány povětšinou během jejich jalového žvanění o tom, co jim jako první přišlo na jazyk - och, mimochodem opravdu si nemyslím, že je vhodné zabírat v detailu tvář jakési otylé jeptišky, která vypadá jako vepř. Bezprostředně po dokoukání se dere na mysl otázka: k čemu vlastně to všechno? Pokud jste loni sledovali alespoň trochu média (a především veřejnoprávní zpravodajství), která události kolem Havlova skonu pokryla naprosto vyčerpávajícím způsobem, pak se v tomto dokumentu jen těžko dozvíte něco nového. Je to jen taková kapka v moři toho, co se o Havlovi od jeho odchodu napsalo a natočilo, a zcela jistě se za tímto filmem po několika televizních reprízách opět zavřou vody zapomnění, čehož bude asi jen málokdo želet. Nu, o mrtvých jen dobře - tak by se dal vystihnout duch tohoto dílka a tak bych to asi i uzavřel.(18.12.2012)

• rene75

Spíš připomenutí té atmošky. Těžko říct, zda za to mohl ten film nebo moje vzpomínky.(22.12.2012)

• TucinaxD

Velké zklamání.(19.12.2012)