In Fear

• Slovensko Labyrint strachu (festivalový název)

Tom a Lucy sa spoločne vydajú autom na cesty. Po niekoľkých hodinách sa však stratia niekde na vidieckej ceste v lese. Prichádza noc a s ňou aj niečo temné, čo ich začne terorizovať. Ich jedinou obranou je ich auto, v ktorom sa schovávajú spolu so strachom z tmy, obavami z temnoty a postupne aj podozrením voči sebe navzájom. (kubqo)

Nivenx

Velice dobrá první půle filmu a dobře stupňující se atmosféra, která lekala a dávala ten správný směr pro výtvor bud' nadpřirozena nebo duchařinky. Pak ale přišel zlom, kde se to odvinulo špatným směrem. Konec a pointa tomu nakonec totálně podráží nohy a výsledek je velice špatný. Proto jsou scény co byly ve filmu nepřesvědčivé a totálně nezapadají do celku. 55% ()

Havaj8

Ten strach z neznáma to dokáže vzbudit vždycky, ale je třeba to postupně ještě něčím podpořit a přiostřit. A to se v tomhle případě nestalo, jelo se to podle stejnejch not celej film. Kéžby aspoň k tomu hotelu dojeli a snad by se to mohlo i jinak odvíjet. Očekával bych i větší skupinku nahánějících, tenhle jeden, i když na nervy občas zabrnkal, bohužel nestačil. Ani herecký výkony se ocenit nedaj, Iain by měl zůstat věrnej jenom Marvelu. Jednoduchý, obyčejný, bez jakýhokoli vlastního nápadu. ()

elanius

(36/2014) / Mne sa veľmi páčil samotný nápad a úvod filmu. Natočiť totižto jazdenie dvoch ľuďí na obyčanej polnej ceste s takou dobrou, mystery atmosférou neni len tak. A stratiť sa na cestičkách, ktoré vás vždy dovedú na to isté miesto je riadne psycho. Postupne sa k tejto základnej kostre nabaluje viac elementov, napätie sa drží stále na dobrej úrovni. Nakoniec sa dočkáme aj hlavného psychouša, ktorý je na slušnej úrovni. Záver uspokojivý. Za mňa palec hore. (7/10) ()

Mishqo

Prvé trištvrtiny filmu boli napínavé jak legíny, o tom niet pochýb. No ku koncu som sa už nevedel dočkať kedy to skončí, pretože to prerastalo do priemernej hovadiny. Postavy sa správali miestami dosť tupo a neviem si predstaviť, že by som sa aj tak tupo správal v podobnej situácii a to mi prekážalo. Hudba však bola mrazivá a atmosféra dusná. 60% ()

tron

Skvelá atmosféra rozľahlých írskych lesov, v ktorých napriek tomu, že Íri bežne stavajú pouličné osvetlenie, sa ústredný párik úspešne stratí. Ešteže má auto. Len to predstavuje jedinú účinnú obranu pred „tým vonku“. Pred čím? Ťažko povedať. Človek? Viacerí ľudia? S akými úmyslami? Alebo ide o niečo úplne iné? Napriek problémom s logikou a základnou fyzikou a matematikou (chlap sa na sekundu otočí a behom tej chvíle niekto niečo vloží do jeho auta a stihne utiecť bez toho, aby si to drak všimol) ponúka Labyrint strachu fajn párik a množstvo nefajn, nepríjemných a napínavých momentiek. Len záver šumí do prázdna. ()