Another Me

• Španělsko Mi otro yo (více)

Po tom, ako rodinu pätnásťročnej Fay Delussey (Sophie Turner) postihne nepríjemná udalosť, uvedomí si, že jej detstvo sa skončilo. Jej otcovi (Rhys Ifans) diagnostikovali ťažkú degeneratívnu chorobu, ktorá je smrteľná. Fayina matka Ann (Claire Forlani) sa s tým ťažko vyrovnáva a nachádza predčasnú útechu v učiteľovi drámy Johnovi Moffatovi (Jonathan Rhys Meyers). Mladá Fay sama navštevuje hodiny herectva, kde pod Johnových vedením nacvičujú i Shakespearovu drámu Macbeth. Keď Fay získa v tejto hre jednu z hlavných úloh, jej spolužiačka Monica Meldrum (Charlotte Vega) ju za to začne nenávidieť. Situácia neskôr vyústi do ostrého konfliktu, v ktorom Fay obviní Monicu, že sa za vydáva za tajomného dvojníka, ktorý jej chce zničiť život. (sochoking)

Arsenal83

Celkovo sa film pomaly no dobre rozbiehal a pri prechádzkach parkom som si všimol ako Sanse ladia vlasy s opadaným lístím. Potom jej to ostrihali a zhovadili ju. Ale nevadí, čakal som s napätím, či sa to vyvinie do thrilleru alebo do drámy. Obe verzie boli možné a navyše všetko v hlavných rolách silní herci. Nakoniec to však prešlo do mysteriózna a pointa je taká jednoduchá a suchopárna, že som mal pocit, akoby som dostal polovičatý film. A to mi nestačí. Ani nohu nechcem mať opálenú len jednu. ()

George Stobbart

Denné starosti teenagerky zo sídliska -alebo- ako sa od trápenia doma, cez trápenia v škole dostať až ku trápeniu s vlastným dvojníkom. Emo uspávanka starej matere s príjemne mysterióznym pozadím. Ako kraťas by to podľa mňa bolo fajn, ale takto to bolo občas už na hranici (ne)znesiteľnosti a komatického spánku. ()

zsn

Líbí se mi filmy o na život a smrt rozdělených dvojčatech, ale tento snímek byl hodně utahaný. Taky jsem čekala, že Jonathan Rhys Meyers zde bude mít excelentnější výstup, jak jsem zvyklá v jiných snímcích, kde hraje převážně hlavní postavy. Od hlavy, až po ty kožené boty je sakra sexy a to dnes evidentně stačí, že vyfasoval jen sekundární postavu milence. Rhys Ifans je zase takový můj smutný baset. Mám ráda filmy s ním, ale tento mi prostě nestačil. ()

Havaj8

První viděnej film se Sophie od GoT. Strašně skvělá, škoda těch vlasů tady, ale stejně se ještě pořádně neukázal její potenciál, tohle podle mě nebyla těžká role. To ale všechno ještě přijde, doufám. Film jako takovej moc nenadchnul, nic mysteriozního, co by dokázalo vyvolat mráz po zádech, tam nebylo a i to vysvětlení bylo slaboučký. Vizuálně to možná pěkně vypadalo, ale prioritní bylo, že to Sophie dokázala potahat celý sama. ()

Cheeter

Původně jsem doufal, že se podívám na něco, bez složité zápletky, u čeho si vyčistím hlavu. To se o tomto filmu moc říct nedá. Docela zajímavé ztvárnění přemítání o vlastní existenci, zajímavě zpracované. Měl jsem možnost vidět pár herců, které jsem viděl už dřív v jiných rolích a je poznat, kdo umí víc a kdo méně, resp. komu jinde ušili roli na míru. Jo jo, u takovýchto filmů se to dost pozná. ()

• Natáčelo se ve Španělsku a Walesu. (griph)