Into the Mind

• Slovensko V mysli (festivalový název)

Toto je příběh o stále rostoucí výzvě. O odvaze riskovat fatální procitnutí, o vytrvalosti a usíli k dosažení svých cílů. To vše nejsou jen fyzické výkony, ale i stav mysli, který je nezanedbatelnou částí našeho výkonu. Od tvůrců mnohokrát oceněného filmu " All.I.Can ", Sherpas Cinema hrdě představuje svůj nejnovější celovečerní film s tématikou extrémího lyžování v hlubokém prašanu - Into the Mind. (oficiální text distributora)

kramatos

Snímek smrdí na sto honů snahou nést se na vlně pseudodokumentů ze světa extrémních sportů. Je to udělané čistě pro prachy a zdaleka to nedosahuje kvalit např. českého "Separation Movie". ()

FIorian

Oproti Art of flight více snahy o meditaci / vhled, mnohem horší hudba, více reality (i frajeři valí kotrmelce-neplánovaně a končí pak na dlouho v nemocnici ), mnohem méně krásných sportovních záběrů, zajímavější kamera(točivě podmanivé momenty). Celkově ale zklamání, raději se podívám znovu na skvělý Art of flight. ()

Tribe

Naprosto luxusní, přesně cílená, artově vymazlená záležitost se specifickým poselstvím - pořád překonávejte sami sebe, protože to je to jediný, na čem záleží. Jediná výtka je až moc nadupaná scénka v U-rampě, ale tak... asi se nechali unést :-D Pojezd přes město nejvíc TOP! Track "A Tribe Called Red - Electric Pow Wow Drum" mě rozkopal! ()

MotMotkovich

The Art of Flight na lyžích. Bohužel ale ani zdaleka tak vyšperkované k dokonalosti. Jediná kategorie, ve které se může srovnávat tento dokument s "The Art of Flight" je krása krajiny. Pár záběrů a dokonce i jedna písnička jsou dobré, ale to je tak vše, jinak lehčí nadprůměr. 75% ()

Alvin

Snímek uváděný v rámci festivalu outdoorových filmů 2014 se slibným podtitulem "... a umožní vám pohled do mysli obyčejného lyžaře, který se pokouší slézt a sjet na lyžích nejvyšší horu." Bohužel žádného takového pohledu se v něm člověk nedočká a komentáře a dialogy jsou tu omezené na naprosté minimum sestávají z tradičních hlášek aktérů typu "ty vole tak to je drsný... tohle asi nedám..." apod. Nebýt naprosto přestřelené stopáže, docela bych si to užil. Běžně tyhle dokumenty mají maximálně 30 minut a to je dost na to aby si člověk vychutnal parádní záběry. Tady je to ale jako když pejsek s kočičkou vařili dort, dali tam všechno dobré, pak ještě něco navíc v podobě počítačem upravených záběrů, kterých je nakonec tolik, že místo filmu o extrémním lyžování sledujete nekonečnou exhibici grafiků v Adobe AfterEffects. A bohužel zbylo dramaturgovi i místo na naprosto zbytečné rádoby emotivní vložky s pacientem v nemocnici, který si skrze záběry z dětství prožívá znovu vzkříšení po jednom pádu. Rozumně sestříhané verzi bych dal možná 4-5*, ale tohle hodnoceno jako dokument stojí za mizerné 2*. ()

Pblashshs

Opravdu top. Jako je třeba That's it that's all geniální z pohledu trikovýho, tenhle audiovizuální masturbátor předčí kvalitou všechny šukací pany v podobě nespočtu sportovních videí, co jsem viděl. Člověk z toho vážně cítí mráz na zádech a ledovej vichr na tváři. Neskutečnej zážitek. Kdybych mohl, tak bleju diamantovou duhu. ()

l-e-t-o

Obrazově nádhera, zvukově taky, bohužel do páté hvězdičky mi tam chybělo víc ježdění (sám jezdím freeride a skialp) ()