O Červené Karkulce (TV film)

• Německo

Rotkäppchen

Rozprávky bratov Grimmovcov: Červená Čiapočka

Fantasy / Rodinný / Pohádka

Německo, 2012, 60 min

Sibylle Tafel

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Kostýmy:

Frauke Firl
  • Drunk_Queen

Zase jedna německá hovadina... Vlk je spíš ožrala, co se nejspíš každou chvíli bude chtít pozvracet, babička je jak zhulená trhlá bezdomovkyně. Za květinovou louku by se nemuseli stydět ani v OBI nebo v květinářství. Nešlo mi do hlavy, kam sakra vlk tu babičku s Karkulkou nacpal, jelikož jeho břicho lidské přítomnosti nenasvědčovalo :D. Jako vždy německý standard natočen divným hodně německým a NEpohádkovým způsobem. 5%(17.2.2013)

• peta809

Neskutečně hrozné filmové zpracování. O vlku ani nemluvě. A děti, které tuto pohádku neznají, ji díky tomu příšernému vlkovi nebudou chtít už nikdy slyšet. Smutné.(17.2.2013)

• tonton78

proč jen mě vůbec nepřekvapilo že tento skvost byl natočen našimi západními sousedy...málokdo totiž umí uchopit pohádkové téma a přetavit ho v krásný filmový příběh. bravo, Fritz, bravo(17.2.2013)

• sidonka

Budu pozitivní. Hezký les. Jen to další tvůrcům moc nevyšlo.(17.2.2013)

• MM_Ramone

Predpokladám, že sa tu nenajde nikto taký, čo by nepoznal rozprávku o malom, milom dievčatku zvanom Karkulka. Tento veľmi známy príbeh bol už mnoho krát prevedený do filmovej podoby. V roku 2012 sa tejto témy chopili nemeckí filmári. Z hodinového snímku, čo natočili mám však divný pocit. Najmä z toho ako stvárnili zákerného, starého vlka. Jednoducho hercovi Edgarovi Selgemu prilepili ušiská, na ruky dali chlpaté rukavice, obliekli ho do veľkého sivého kabátu a nasadili akési groteskné tesáky. To mal byť akože hrozný, ukrutný vlk. Lenže on pôsobí skôr dojmom pomäteného, pedofilného bezdomovca. *(19.2.2013)