O Červené Karkulce (TV film)

• Německo

Rotkäppchen

Rozprávky bratov Grimmovcov: Červená Čiapočka

Fantasy / Rodinný / Pohádka

Německo, 2012, 60 min

Sibylle Tafel

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Ingelore König

Kostýmy:

Frauke Firl
  • MM_Ramone

Predpokladám, že sa tu nenajde nikto taký, čo by nepoznal rozprávku o malom, milom dievčatku zvanom Karkulka. Tento veľmi známy príbeh bol už mnoho krát prevedený do filmovej podoby. V roku 2012 sa tejto témy chopili nemeckí filmári. Z hodinového snímku, čo natočili mám však divný pocit. Najmä z toho ako stvárnili zákerného, starého vlka. Jednoducho hercovi Edgarovi Selgemu prilepili ušiská, na ruky dali chlpaté rukavice, obliekli ho do veľkého sivého kabátu a nasadili akési groteskné tesáky. To mal byť akože hrozný, ukrutný vlk. Lenže on pôsobí skôr dojmom pomäteného, pedofilného bezdomovca. *(19.2.2013)

• alyssa18

Trhlá babina-vynálezce, co vymyslela popcorn a "houpačkovník", opelíchaný vlk trpící méněcenností a do toho banda šikanujících spratků... Tohle teda svým dětem pouštět rozhodně nebudu.(17.2.2013)

Náhodou... zase tak špatné to nebylo... možná na to koukám skrze divadelní brýle, ale (až na ty berušky) tam vlastně nebyl použitý žádný větší PC trik, takže v rámci pohádkovosti celkem v pořádku...(17.2.2013)

• sidonka

Budu pozitivní. Hezký les. Jen to další tvůrcům moc nevyšlo.(17.2.2013)

• misstake

Doporučuji všem kritikům Svěrákova vlka.(6.2.2016)