poster

O Červené Karkulce (TV film)

 • Německo

  Rotkäppchen

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Červená Čiapočka

Fantasy / Rodinný / Pohádka

Německo, 2012, 60 min

Režie:

Sibylle Tafel

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Kostýmy:

Frauke Firl
(další profese)
 • tonton78
  odpad!

  proč jen mě vůbec nepřekvapilo že tento skvost byl natočen našimi západními sousedy...málokdo totiž umí uchopit pohádkové téma a přetavit ho v krásný filmový příběh. bravo, Fritz, bravo(17.2.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  *

  Udělat z příběhu o Karkulce sociální drama o zlých dětech a nemanželském dítěti, které je zároveň postiženo tím, že je vnučkou místní podivínky, jež pěstuje houpačky na stromech a vynalézá hlučné přístroje k ničemu, kde vlka navíc nehraje vlk (či aspoň pes, jako ve stařičké české černobílé verzi), ale jakýsi uslintaný pedofil, byl jeden z typicky německých filmařsky pohádkových nápadů. Přesně z těchto důvodů jsou německé pohádky plné kouzla a brutality (vím co píšu, četli jste někdy Sněhurku? Vážně? Co ty žhavé boty, do kterých nazuli královnu? A co Locika a oslepený princ? Málo násilí? Skutečně? Nejste trochu krvelační?) pouze v literární podobě a jako filmy to stojí za vyližkapsu.(12.4.2014)

 • Drunk_Queen
  odpad!

  Zase jedna německá hovadina... Vlk je spíš ožrala, co se nejspíš každou chvíli bude chtít pozvracet, babička je jak zhulená trhlá bezdomovkyně. Za květinovou louku by se nemuseli stydět ani v OBI nebo v květinářství. Nešlo mi do hlavy, kam sakra vlk tu babičku s Karkulkou nacpal, jelikož jeho břicho lidské přítomnosti nenasvědčovalo :D. Jako vždy německý standard natočen divným hodně německým a NEpohádkovým způsobem. 5%(17.2.2013)

 • rakosabasta
  ***

  Náhodou... zase tak špatné to nebylo... možná na to koukám skrze divadelní brýle, ale (až na ty berušky) tam vlastně nebyl použitý žádný větší PC trik, takže v rámci pohádkovosti celkem v pořádku...(17.2.2013)

 • misstake
  odpad!

  Doporučuji všem kritikům Svěrákova vlka.(6.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace