poster

Přerušený kruh

 • Nizozemsko

  Broken Circle Breakdown, The

 • slovenský

  Prerušený kruh

  (festivalový název)
 • český

  Broken Circle Breakdown

  (festivalový název)

Hudební / Romantický / Drama

Belgie / Nizozemsko, 2012, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ****

  Ve třetině filmu si v myšlenkách machrujete, jak to máte přečtený a že to je opravdu jen laciná dojička slz, která sice jakžtakž funguje, ale držíte se nad věcí. No a pak zjistíte, že víte hovno a semele vás to. Belgie/Nizozemí výborně. Střihová skladba opravdu může připomenout Blue Valentine (někde jsem to četl) a já si dokonce občas vzpomněl na Dresenovu Konečnou uprostřed cesty.(14.7.2013)

 • PP66
  ****

  Hodně silnej příběh, bluegrassově podtrženej. Ten kluk belgická režisérská je šikovnej, ale jako v Belgice zbytečně časově přetaženej...(22.7.2016)

 • mat.ilda
  *****

  Koho tak obvinit z toho, že štěstí netrvá věčně? V této záležitosti mají naprosto jasno snad jen ateisté, kteří jako první oblaží svým spíláním Boha, v kterého nevěří, a ve svém soukromém procesu ho, mimo jiné, obžalují z požadavku dětské oběti, další si projdou stádiem přízemnějšího sebeobviňování, následujícím po pitvě domnělých pochybení rodiny i společnosti, pod tíhou zármutku je však dovoleno vše, jen do chvíle, kdy je vám odejmuta poslední naděje (či víra), která pomáhá jít dál, pak je i Darwin mrtvej, ať žije Zentiva... V emotivní, přesto nevydírající noční můře všech rodičů lze projít popisem různých fází zoufalství, i tak je v ní víc života než umírání, díky pomíchaným fragmentům štěstí a bolesti, polidštěným postavám a skvěle padnoucímu bluegrassovému průvodci prožíváním smutku i hledáním nového smyslu života... Pro mě úchvatný zážitek.(4.11.2013)

 • sochoking
  ****

  Kvalitnejšiu filmovú svadbu som snád' ešte nevidel a ani tak nádherne pokérovanú rockabilly country speváčku, ale za jeho chrochtavé a uslintané zjapanie by som mu najradšej rozbil tú jeho škaredú flámsku držku!(11.8.2013)

 • Aky
  *****

  Samozřejmě je to přesně cílený útok na city, ale přesto dávám 5*. Za ten krásný, čistý (belgický!) bluerass.(2.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace