Na sever od slunce (festivalový název)

• Norsko

Nordfor sola

• slovenský

Na sever od Slnka

(festivalový název)

North of the Sun

Dokumentární / Dobrodružný / Sportovní

Norsko, 2012, 46 min

Pokud jste zvláštní a máte rovněž zvláštního kolegu, tak se neváhejte chytnout za ruce a vydat se na sever Norska! Z naplavených fošen si postavíte útulný brloh o 24m2 s miniaturním krbem, jež vás bude chránit před čtyřiceti stupňovým mrazem! Po ránu budete sbírat odpadky, v poledne si ohřejete prošlé švédské koule z koniny a večer se budete třásti zimou! Naštěstí sníh dobře izoluje, koule zasytí a kolegu jste se naučil ignorovat! 83%(31.5.2014)

Ja som to asi úplne nepochopila, ale ak sa niekto snaží o alternatívny životný štýl s tým, že chce chrániť planétu a potom básni o tom ako by si dal steak, tak mi je akosi smutno...(2.8.2016)

z toho filmu doslova "čpie" taká mladícka túžba a bezstarostnosť , nadšenie, a radosť zo slobody. Pri pohľade na zimné surfovanie mi bola zima aj za nich. A všetko raz končí. Po naplnení svojho sna (čistiť pláž od odpadkov), to vyhrala túžba po domove ľuďoch a blízkych. :)(22.6.2016)

Eko reklama na Norsko?(27.12.2013)

Tenhle dokument je totální balzám na duši. Není nijak dlouhý, ale zároveň není ani úplně krátký, když si uvědomím, kolik myšlenek v sobě skrývá. A to toho ti dva kluci mohli říct daleko víc. Nicméně klobouk dolů za takový projekt. Sice si myslím, že v té zátoce je teď další třítuna prvotřídního odpadu z moře, ale za ten pokus, uvědomění a snahu něco na tomhle světě změnit nemůžu dát jinak, než pět hvězd! Mimochodem ty záběry na ty kluky, jak tam v zimě v neoprenu surfují fakt nemají chybu. Tomu říkám svoboda!(1.9.2014)

• - Záběry, které nebyly točeny rukou ani jednoho z hlavních představitelů, vznikaly většinou přičiněným sourozenců jednoho z tvůrců, který je přijel navštívit. (Skokan44)

• - Film byl natočen na fotoaparátu Canon 5D a obohacen o snímky z kamery GoPro. (Dragoni)

• - Tvůrci odmítli sdělit, kde se jejich pláž nachází s tím, že každý si musí najít svou vlastní pláž. (Skokan44)