Na sever od slunce (festivalový název)

• Norsko

Nordfor sola

• slovenský

Na sever od Slnka

(festivalový název)

North of the Sun

Dokumentární / Dobrodružný / Sportovní

Norsko, 2012, 46 min

Být trochu větší dobrodruh, neváhám a vyrážím za tímto nespoutaným a svobodným životem, v němž není místo pro toxické nánosy lidské společnosti! Na sever od slunce je zajímavým počinem a díky kratší stopáži se příjemně sleduje.(3.9.2015)

[Jeden svet 2013, Bratislava – 70%](1.12.2013)

Ja som to asi úplne nepochopila, ale ak sa niekto snaží o alternatívny životný štýl s tým, že chce chrániť planétu a potom básni o tom ako by si dal steak, tak mi je akosi smutno...(2.8.2016)

Tenhle dokument je totální balzám na duši. Není nijak dlouhý, ale zároveň není ani úplně krátký, když si uvědomím, kolik myšlenek v sobě skrývá. A to toho ti dva kluci mohli říct daleko víc. Nicméně klobouk dolů za takový projekt. Sice si myslím, že v té zátoce je teď další třítuna prvotřídního odpadu z moře, ale za ten pokus, uvědomění a snahu něco na tomhle světě změnit nemůžu dát jinak, než pět hvězd! Mimochodem ty záběry na ty kluky, jak tam v zimě v neoprenu surfují fakt nemají chybu. Tomu říkám svoboda!(1.9.2014)

Krásné záběry v krásné přírodě. Jednoduchý příběh ve kterém bych rád viděl alespoň kousek toho, co oni.(1.9.2013)