Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

Nivenx

Skvělá pohádka. Dříve bych dal i lepší hodnocení, ale když je v programu každý rok a já už ho viděl nespočetněkrát, tak se snímek zprotiví. Už se nato nemůžu dívat. ()

Mylouch

Pohádka stavěná přímo na míru smějícím se bestiím. Archetypální morda, která narozdíl od genderové falše českých protějšků nepředstírá, že ženská hrdinka může mít v hlavě něco kromě myšlenek na hospodářství a na ženicha. Zdejší nízké hodnocení přičítám jen tomu, že na 6* si ji dokážou vychutnat jen nejvěrnější stoupenci tradiční rodiny z okruhu Jocha a Kubery. ()

fantoci

Vy jste ještě neviděli mrazíka? Tak to jste se buď narodili nedávno nebo jste slepí(není narážka na handicapované) nebo jste cizinci, kteří absolutně ignorují vše, co souvisí s kulturou v ČR. Každé vánoce běžel tenhle film, teda pohádka, po několik let a každé vánoce se na něj spousta lidí dívala znovu a znovu, i když už ho musejí znát nazpamět. Kdo by neznal: Před naší za naší cestá má..... Nebo: Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses....... a tak dále a tak dále a tak dále... ()

AntonG.

Nedávno jsem měl možnost vidět Mrazíka v originále a...s českým dabingem je opravdu lepší! To jsou mi věci... ()

LeoH

Místní popkulturní fenomén s herectvím (dneska už holt archaicky) stylizovaným, nikoli naivním! V ruském znění pravda o něco méně stylizovaný a o něco naivnější (ovšem taková macecha je v originále fakt drsná: „Згинь!“) a též čeští pěvci tu pějí ruštěji než ti ruští – teprve pnutí mezi polovičatou bohatýrskostí originálu a lehkým nadhledem dabingu z toho zkrátka udělalo kult, řekl bych. Snad proto se mi nechce dát za pět, ale málem to tam bylo. ()

Doudis19

Mrazík se nedá hodnotit podle obvyklých schémat. Když se něco tak kontroverzního, jako je film, stane nedílnou součástí vánoční domácnosti, bok po boku s vánočkou a vanilkovými rohlíčky, pak nemůže být pochyb o oprávněnosti vysokého hodnocení. ()

Kubrickon odpad!

Zamyslite sa ľudia, prečo dávate 5*! Tento film Amerika označila za jeden z najhorších! Film z nulovou umeleckou hodnotou! ()

Estrellita

Mrazík je naivní, připitomělá, typicky ruská a naprosto geniální pohádka plná kultovních hlášek a nezapomenutelných scén. Legenda! ()

Khumbac

Skvělý dabing. Ivan. Dědeček hříbeček. Čarodějnice/Filipovský/. Mrazík. Macecha. Sáňky. Hřiby a v neposlední řadě "Nastěnku chci za ženu huhuheheuhu. Nejbrutálnější pohádková legenda. ()

Lachtaan

Mrazák jako výplach sovětské tvorby, které mělo být zakázáno plodit filmy, dokud Svaz nepadnul. Naštěstí jsem se kromě téhle pro mě ve všech směrech nezáživné 'pohádky' s ruskou kinematografií setkal je prostřednictím Jen počkej, zajíci. Tenhle seriál jsem naopak miloval, v době, kdy jsem jej denně sjížděl, jsem neměl sebemenší tušení, odkud pochází. U Mrazáka jsem se to dozvěděl hned a každým rokem, každou jeho reprízou brečím, že zrovna něčím takovým zaplňují pohodový vánoční program. Nezáživné, nudné, hrozivé. ()

filmmovier

Kdybych to v současnosti viděl v celku (po mnoha letech), asi by to na mě působilo jako pořádný bizár, ale v dětství jsem na tenhle film koukal každou chvíli. Kvality Mrazík má, ten film je skutečně kvalitní, má legendární hlášky, songy a situace a samozřejmě dabing - geniální a taktéž legendární, jeden z nejlepších vůbec. Mrazík je kvalita, ale dneska už bych to asi nedal. Klasika jak Rusko naprosto ve všem. 80%. ()

RabbitX

Aj Ivánku pjekná stará pohádka, ale stále ready připravená na nový pouštění v televizi tadytů pohádku opravdu zná každý! ()

Mrkvič

O něčem svědčí, že to má na IMDb 38%. Kult a dabing. Sice skoro žádné slovo nepadne do huby žádnému z herců, ale rýmy v češtině jsou prostě nezapomenutelné. ()