Mrazík

Crystal Star, The

Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

Vždycky jsem měl rád východoslovanské pohádky ovlivněné byzantskými a tatarsko-mongolskými vlivy a je škoda, že na jejich motivy vzniklo tak málo dobrých filmů. Za Sovětského svazu byly v kurzu spíš budovatelské ptákoviny, dnes na jejich výrobu chybí peníze, osvícení producenti a vlastně i společenská objednávka. Ve své době byl Mrazík něco jako zjevení v sovětské nekonzumovatelné filmové tvorbě, navíc umocněné kvalitním českým dabingem, u kterého se čeští herci Zímou počínaje a Filipovským konče bavili neméně než diváci. Řada z hlášek z pohádky zlidověla, a i když častými reprízami se Mrazík v českém prostředí poněkud opotřeboval, stále ho považuji za víc než přijatelnou a vtipnou filmovou podívanou. Celkový dojem: 90% - s ohledem na trochu té nostalgie.(1.12.2006)

Viděl jsem teď znovu, rusky na DVD (doporučuji koupit, za ty peníze!), a přidal jsem 1 * k hodnocení.... Je to opravdu dobré i v originále a není to jen skvělým dabingem, jak se říká...(4.12.2006)

Mrázik bol natočený pred 27 rokmi môjho narodenia a na tak starý ročník to nieje zlé. Aj keď pre mňa je to príliš staré, takže mám pochopenie pre každý nedostatok tej doby. Ale v konečnom dôsledku viac ako 60% tomu nedám.............. Soundtrack Nikolay Budashkin:.(7.5.2011)

Scénář: Nikolai Erdman, Mikhail Volpin .. Milovaný Mikulášský evrgrín.(25.12.2004)

Nejlegendárnější zfilmovaná pohádka.(28.2.2005)