Mrazík

Crystal Star, The

Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

Pre mna ta najkrajsia, najvtipnejsia, najrozpravkovitejsia rozpravka (10/10)(1.1.2008)

Kdybych dal Mrazíkovi jiné hodnocení než maximum, musel bych si nafackovat. Totální kult!!!!(19.6.2002)

Veľmi milá, pohodová rozprávka na spríjemnenie naprílad takých Vianoc, kde nie je núdza o dobré odfrky, všelijaké čudesné rozprávkové postavy, hlavne ježibaba nemá chybu, Slovenský dabing tiež spraví svoje, trikovo tiež slušne spravení, masky prepracované, proste klasika čo pobaví aj po x-krát. /80%/(19.7.2005)

Pohádka, kterou jsem viděl asi nejvíckrát ze všech pohádek. Nestárnoucí klasika, symbol zakončení každého roku, bez něhož bych si konec roku nedovedl představit. "Mrazík" je snad ten nejtypičtější, nejzemitější a nejznámější ruský film na světě. V nádherných kulisách báječné obsazení ještě podbarvené geniálním českým dabingem (baba Jaga - František Filipovský, to nemá chybu). Opravdový evergreen.(1.1.2006)

• J*A*S*M

Kult, který nechápu. Tohle by mi dokázalo každoročně zkazit Silvestra... ještěže se dá televize přepnout, popřípadě vůbec nezapínat.(7.10.2008)

• - Zimná príroda sa nakrúcala na poloostrove Kola pri Murmansku. (gogo76)

• - Kvůli jiným úsporným "vychytávkám" se údajně Marfuša pod smrkem, čekající na Mrazíka, místo do jablka zakousla do cibule. Byla totiž mnohem levnější. (zdenur)

• - Černý kocour baby Jagy (Georgi Millyar) má v chaloupce zelené oči, před domem Mrazíka (Aleksandr Khvylya) má ale levé oko do oranžové barvy, načež uvnitř opět zelené. (ricky4)