Mrazík

Crystal Star, The

Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

Kultovní a oblíbený především v našich luzích a hájích, a co je překvapivé že ani ne tak v zemi svého vzniku, nezapomenutelné scény, postavy, hlášky, fantastický je dabing, bohužel filmu škodí jeho časté reprísování, doslova a do písmene jsem už alergickej na to, když jeho název najdu v televizním programu, rok co rok po sobě, někdy dokonce i vícekrát do roka. Snímek tak ztrácí na své hodnotě, své prvotní kouzlo a přitažlivost a jak píše Tom Hardy stává se nesnesitelným, ale nové generace diváků si film vždy pohodlně najde a získá o tom jsem přesvědčen. Film a jeho některé scény posloužily i jako dobrá parodie pro některé naše umělce, nezapomenutelný je například Dejdar se svým Ivánkem a loupežníky:-)(28.7.2012)

Nejlegendárnější zfilmovaná pohádka.(28.2.2005)

Nechápu, jak se mi jako malé mohla tahle pohádka líbit, vždyť Nasťa je taková puťka nezajímavá, pořád jenom kníká a nic z toho. Marfuša je zase rozmazlená až příliš, takže od ní se pořádných záporáckých činů nedočkáme. Baba Jaga má sice velké zuby /pro nezasvěcené, já mám úchylku na předkusy a velké zuby) , ale na to, aby mi to stačilo, jich má zase moc málo. A Ivan je blond! Zkrátka film postrádá jakoukoliv postavu, kterou bych platonicky milovala či obdivovala. Ale snad si mohu dovolit takový ten dětský hříšek před tím, než upadnu do pseudointelektuality a cynismu.(13.6.2010)

• CheGuevara

Ten film je špatný až do morku kostí. Ten film je blbý od začátku do konce. Ten film je ohraný od jara do léta. Jenom kvůli tomu, že se stal u nás kultovním si přece nezaslouží nějakou schovívavost.(9.5.2006)

Je to naivní, sovětské, viděné už 100x, ale je to klasika, na kterou se každý rád podívá i po 101. a ani nehlesne. Protože se z tohohle filmového klišé stalo klišé českých vánoc a všichni ho žerou i s naviákem.(8.12.2003)