Mrazík

Crystal Star, The

Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

Člověk to za ty roky viděl snad dvacetkrát, ale Vánoce si bez legendárního Mrazíka dokážu představit..(31.12.2009)

Mrazík je bezesporu pohádka, bez které se Vánoce neobejdou, ale po těch letech a tolika shlédnutích už to tolik nepůsobí......(5.12.2007)

Legendární ruská pohádka, která u nás každoročním vysíláním téměř zlidověla a velká část národa ji bere jako nedílnou součást Vánoc. O kultovní a nestárnoucí status v českých luzích a hájích se zřejmě s největší mírou zasloužil nezapomenutelný a jedinečný český dabing. Ten milounký, jako ptáček zpěvný hlásek Nastěnky, chvástající se Ivánek nebo František Filipovský a jeho baba Jaga. A samozřejmě další postavy, "krasavice" Marfuša, dědeček Hříbeček, dobrotivý tatínek a sám pán zimy, Mrazík a jeho kouzelná hůlka Mrazilka. Tito všichni a další v poeticky rýmovaném scénáři asi nejoblíbenější nečeské pohádky. A taktéž oblíbené pohádkové hlášky. "Je ti teplo, děvče?" -"Teplo, dědečku Mrazíčku, teplo", "Ha, Ivan!"(31.12.2010)

Jsou filmy, u kterých člověk už zkrátka nemůže rozhodnout, jestli jsou dobré nebo špatné. Ať už jsou jakékoliv, tak už je má v krvi, protože je viděl nespočtukrát. A vedle Vinnetoua je to i případ téhle ruské pohádky.(16.6.2002)

Ale no tak, Mrazíka přece všichni znáte zpaměti, ne? Symbol vánoc socialistického Československa. Kultovní sovětská pohádka se spoustou skvělých hlášek:-)(28.5.2002)