Mrazík

Crystal Star, The

Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

Je to naivní, sovětské, viděné už 100x, ale je to klasika, na kterou se každý rád podívá i po 101. a ani nehlesne. Protože se z tohohle filmového klišé stalo klišé českých vánoc a všichni ho žerou i s naviákem.(8.12.2003)

Nechápu, jak se mi jako malé mohla tahle pohádka líbit, vždyť Nasťa je taková puťka nezajímavá, pořád jenom kníká a nic z toho. Marfuša je zase rozmazlená až příliš, takže od ní se pořádných záporáckých činů nedočkáme. Baba Jaga má sice velké zuby /pro nezasvěcené, já mám úchylku na předkusy a velké zuby) , ale na to, aby mi to stačilo, jich má zase moc málo. A Ivan je blond! Zkrátka film postrádá jakoukoliv postavu, kterou bych platonicky milovala či obdivovala. Ale snad si mohu dovolit takový ten dětský hříšek před tím, než upadnu do pseudointelektuality a cynismu.(13.6.2010)

Kultovní ruská pohádka bez které si nedovedu představit vánoční prázdniny :-)(6.8.2012)

• Gilmour93

Kdo si dává 25 let na Štědrý den leklého kapra, dá si jej za rok zase.. I když z Mrazíka udělal dabing docela jiný film, musely by mi Ivanem na orbit vyslané loupežnické kyje spadnout na hlavu, abych byl v jeho hodnocení shovívavější.(5.2.2009)

Ha Ivan. Nejznámější ruská pohádka. Viděl jsem ho nepočítaje a nějak výrazně mě neomrzel. To by nebyly Vánoce bez Mrazíka. ( Hodnocení: 9/10 )(18.5.2012)