Mrazík

Crystal Star, The

Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

Jsou filmy, u kterých člověk už zkrátka nemůže rozhodnout, jestli jsou dobré nebo špatné. Ať už jsou jakékoliv, tak už je má v krvi, protože je viděl nespočtukrát. A vedle Vinnetoua je to i případ téhle ruské pohádky.(16.6.2002)

Kultovní ruská pohádka bez které si nedovedu představit vánoční prázdniny :-)(6.8.2012)

• larelay

Odjakziva mi bola tato rozpravka protivna.(8.9.2009)

Oproti většině komentátorů velebících přednosti českého dabingu jsem si dopřál luxus nejen ruského originálu, ale i slovenského dabingu. Ruský originál rozhodně není marný a ve srovnání se slovenským ztvárněním se blíží české podobě, která je naopak jasně založena na dokonalém převodu své skvělé ruské předlohy. Mistrovské dílo ruského filmu povyšuje nápaditým propojením hned několika tradičních pohádkových motivů tuto kvalitu nejen na evropskou, ale nesporně i světovou úroveň. Vodková opilost, ta odvrácená tvář carské i bolševické Rusi, je tu předvedena ve své nejpůvabnější podobě. Inna Čurikova, jedna z nejkrásnějších ruských hereček, v nevlastní nehodné sestře našla a beze zbytku zvládla jednu z nejlepších úloh své početné filmografie. Pochybuje-li někdo po zhlédnutí této humorem a lidstvím dýšící pohádce o přínosnosti a výraznosti nezaměnitelné formy ruského vkladu do evropského i světového kulturního dědictví i kulturní současnosti, je nepochybně nositelem názoru, který si nemůže činit nárok na výraznější ohlas.(22.5.2010)

Jen počkej Ivánku, já ti to ukážu!(19.8.2006)