Mrazík

Crystal Star, The

Jack Frost

Rodinný / Pohádka

Sovětský svaz, 1964, 79 min

Vysoké hodnocení téhle pohádky je zřejmě vytvořeno kultem, který se kolem téhle pohádky v českých zemích vytvořil a podléhám mu patrně i já... Kdybych měl totiž na tomhle filmu pochválit něco konkrétního, tak vlastně nevím ani (mimo geniálního českého dabingu), co bych tak napsal...(26.1.2007)

Nejlegendárnější zfilmovaná pohádka.(28.2.2005)

Tak za prvé - je to jenom pohádka. Za druhé - je to ruská pohádka. Za třetí - vrcholný skvost českého dabingu a důkaz toho, že čeští filmoví překladatelé mají blíž k ruštině než k angličtině:) Za čtvrté - kolik filmů si s kamarády dobrovolně sehrajete za dlouhého pochodu a ještě se u toho skvěle pobavíte? Tyhle čtyři body by měly obhájit to co je snad všem předem jasné - Mrazík je klasika všech klasik a jako takový je nedotknutelný jako Berla Mrazilka:)(30.12.2003)

Veľmi milá, pohodová rozprávka na spríjemnenie naprílad takých Vianoc, kde nie je núdza o dobré odfrky, všelijaké čudesné rozprávkové postavy, hlavne ježibaba nemá chybu, Slovenský dabing tiež spraví svoje, trikovo tiež slušne spravení, masky prepracované, proste klasika čo pobaví aj po x-krát. /80%/(19.7.2005)

Scénář: Nikolai Erdman, Mikhail Volpin .. Milovaný Mikulášský evrgrín.(25.12.2004)