Legendy staré Prahy

• angličtina Old Prague Legends

Animovaný seriál o působivých pražských legendách. Všechna starobylá místa mají svá tajemství. Ani Praha není výjimkou. Magické město v srdci Evropy zažilo nejen chvíle slávy, ale také období temnot. O jeho uličkách, palácích i zastrčených zákoutích se navzdory plynoucí historii dochovaly pověsti, z nichž dodnes běhá mráz po zádech. Nechte se fascinovat světem dávných tajemných příběhů, které se možná skutečně staly... (Muvi)

Binne

Krásné zpracování nejslavnějších pražských legend. Koncept vyprávění je poněkud jednodušší a mohl by obsahovat rozbor ponaučení, nicméně forma je velmi příjemná, oddechová a nenucená. Seriál je vhodný především pro děti a ty, kteří chtějí získat aspoň povrchovou znalost těchto příběhů. Animace je originální a velmi příjemná. Mým oblíbeným dílem je "O Faustově domě" a "O neviňátku na Karlově mostě". Oba příběhy jsou detailněji rozebrány a citlivě pojaty. ()

Shaleman

Mám za sebou zatím tři legendy, takže chválihodné komentáře tak nějak nejsou na místě. Přesto však se zatím jedná o vydařené dílko s poutavou animací s perfektním časem, kteří autoři využili pro to důležité bez zbytečného natahování, takže divák určitě neusne, jak to bývá u podobných pokusů. Uvidíme, co bude dál, legend je jako máku a nám nezbývá nic jiného, než čekat na další díl a doufat, že tvůrci seriálu neztratí chuť a nenechají se opít chlebem, aby tento výtvor zbytečně nestrádal na svých vysokých kvalitách. ()

lukas.bond

Takhle by měl vypadat pořádný animák! Nenudí a z řemeslného i dramaturgického hlediska potěší. Troufám si tvrdit, že pokud by měl být nějaký večerníček pro publikum starší cca 12 let - tohle by bylo ideální :-) ... Podle mého názoru o tomto výtvoru ještě hodně uslyšíme - snad i mimo "český rybníček". ()

Nach

Animovaný seriál o pověstech staré Prahy, který hravě strčí do kapsy všechny animované, nákladné projekty za posledních několik let. Toto má v sobě vše: Nádech historie, atmosféru, dojemné příběhy i příjemný vypravěčský hlas. Jestli tedy jste se s projektem Legendy staré Prahy ještě nesetkali, určitě tuto chybu napravte a podívejte se alespoň na jeden díl. Rozhodně se do toho pak doslova zažerete. 90% ()

kukkik

Pro běžného českého diváka možná terno, světově však podprůměr. Vypravěč příšerný, ten hlas se k tomuto naprosto nehodí. Animace sice ucházející ale nijak výjimečná. Tenhle styl používají lidé i na týdenní bázi na YouTube, jelikož tvorba je nesrovnatelně snazší oproti plnohodnotné, ručně dělané animaci, kterou jsme v Česku tradičně měli na slušné úrovni. Za mě zbytečná blbost vhodná tak možná na miniobrazovky v MHD. Na podobné téma je dokonalé Fimfárum nebo zčásti i Kozí Příběh, obojí s mnohem hezčí grafikou a lepšími vypravěči. 1/5 ()

• Výroba jednoho dílu přišla dle délky animace na 70 000-90 000 Kč. (hulu1)
  • Tvůrci hledali během produkce finanční podporu mezi fanoušky projektu. (hulu1)
  • Většina týmové komunikace i supervize během produkce probíhala přes internet. (Tatrman)