Legendy staré Prahy (TV seriál)

Old Prague Legends

Animovaný / Historický

Česko, 2013, 70 min

Animace by mohla být lepší, ale i tak se na to dá koukat. MIluju historii a doufám, že nám seriál nabídne, co nejvíc legend. Pražské neviňátko u mě vede. 80%(1.3.2013)

Nádherné zpracování pověstí. Jednoduchá animace je velmi efektní a každý díl zatím přetéká atmosférou. Za díl "O neviňátkách z židovského hřbitova" je pátá hvězda. Mrazilo mě.(26.5.2013)

Animovaný seriál o pověstech staré Prahy, který hravě strčí do kapsy všechny animované, nákladné projekty za posledních několik let. Toto má v sobě vše: Nádech historie, atmosféru, dojemné příběhy i příjemný vypravěčský hlas. Jestli tedy jste se s projektem Legendy staré Prahy ještě nesetkali, určitě tuto chybu napravte a podívejte se alespoň na jeden díl. Rozhodně se do toho pak doslova zažerete. 90%(15.6.2013)

Je bezesporu chvályhodné, že se v dnešní době čeští tvůrci rozhodli pustit do tématu staropražských pověstí. Největší předností tohoto počinu je bezesporu animace, která není dokonalá, ale bezesporu tu vystihuje atmosféru a ducha Prahy. Těším se na další díly, a přeji tvůrcům mnoho úspěchů do budoucna.(2.3.2013)

Velmi krásné a působivé zpracování. Opravdu skvělé.(19.11.2015)

• - Výroba jednoho dílu přišla dle délky animace na 70 000-90 000 Kč. (hulu1)

• - Většina týmové komunikace i supervize během produkce probíhala přes internet. (Tatrman)

• - Tvůrci hledali během produkce finanční podporu mezi fanoušky projektu. (hulu1)