The Mad Doctor

USA, 1933, 7 min

Režie:

David Hand

Walt Disney

Myšák Mickey se uprostřed sychravé noci probudí a zjistí, že jeho pes Pluto zmizel a tak se vydá po jeho stopách. Dorazí až k temnému zámku profesora, který zde provádí experminety na zvířatech a proto Pluta odtáhl. Mickey se i přes spoustu nástrah snaží Pluta zachránit. (anyonecek)

Iggy

Mickey Mouse usíná a má hrozný sen o tom, že jeho milovaného psa Pluta unáší šílený vědec, aby ho, chudáka, zkřížil se slepicí. Mickey ho pronásleduje až do jeho tajemného hradu plného kostlivců, nástrah a tajných pastí. Mickey s nimi svádí urputný boj aby Pluta osvobodil. Úžasně jsem se bavil u dokonalých gagů, které umožnila především tělesná konstituce kostlivců a vynalézavé pasti. Velice nápaditá groteska plná úžasných gagů a triků, od kterých by se mohly kreslené filmy učit ještě dnes! ()

3DD!3

Dost temný Mickey. Taky téma genetického křížení není obvyklým hnacím motorem většiny pohádek. A dostala mě brečící slepice. ()

Oktavianus

Pokus zkřížit Pluta se slepicí nevyšel, protože se to Mickeymu jenom zdálo. No, kdyby ne, chtěl bych vidět, jak by se z osidel šíleného doktora vysekal. Škoda. Nádherně temný animák, který opět jenom potvrzuje (nejen mou) větu, že bývaly doby, kdy Disney za něco stál, než to celé pohřbil Sněhurkama a Bambim. A bývala to po čertech zábava. ()

Stegr

85% - Skvěle vyvedená, hororově laděná disneyovka, v níž musí Mickey bojovat s přesilou kostlivců, aby se dostal do laboratoře šíleného doktora a osvobodil Pluta... ()

anais

Svým dějem a hlavně téměř identickými gagy se Mad doctor velice podobá starší Disneyovce Haunted house. Rozdíl je v tom, že tentokrát to Disneymu vyšlo na výbornou a celý snímek je mnohem dotaženější než jeho předchůdce. Rozhodně doporučuji!!! ()