Láska a citróny

Sny o vůni citronů

(festivalový název)

Romantický

Švédsko, 2013, 98 min

"Små citroner gula" neboli "Malé žluté citrony" jsou švédským romantickým filmem, který lásku spojuje s vařením. Nezní to nijak moc originálně, co? Ono to zas tak moc originální také není. Jen je to švédské. Proč se holky vždycky dokážou zabouchnout do takových blbů a pořád jim dávat přednost, i když je už několikrát tihle troubové zklamali? Trochu klišovité, ale ne až tak laciné, jako mnozí američtí kolegové. Milé. To je asi výraz, který pocity nejlépe vyjádří.(14.11.2013)

Severský filmový podzim 2014 / 98 minut uteklo jako voda, strašně příjemné a milé. Viděli jsme to už nesčetněkrát ale furt to baví.(16.10.2014)

Jelikož si Teresa řekla, že zlatá střední cesta je nejlepší, máme tu naservírovanou další "kuchyňskou" romantiku. Poměrně konzistentní a nepřeslazený základ s decentní porcí kýče a zálivkou ze žánrových klišé vaše chuťové buňky asi k orgasmickému zážitku nevybudí, nicméně takhle na večer v papučích usazen v pohodlé pohovce, po boku s vaší drahou polovičkou je to chutná tečka za upynulým dnem. Bon apetit!(3.10.2014)

Romantická komedie o tom, že láska prochází žaludkem. Na druhé podívání to bylo lepší.(30.6.2013)