Paco - stroj smrti

Hands of Steel

(neoficiální název)

Akční / Sci-Fi

Itálie, 1986, 94 min

Ďalší z talianských "hříchu mládi" :-) nostalgické 3* za toto "terminatorske" B-cko (mozno az C-cko) ako vysite :-))(1.3.2006)

Pochybný příběh, průměrné akční scény, skvělá hudba. Jo, to byly časy.(14.3.2005)

Klasické 80s akční sci-fi béčko (s malými post-apokalyptickými vlivy) a lá "Terminátor" nebo "Blade Runner". Žánr, kterému neunikl ani slavný taliánský filmový řemeslník a giallo majster Sergio Martino (viz. např. post-apokalyptický "2019 - Dopo la caduta di New York") i přesto že to byl očividně jeho pomalý ale jistý ústup ze slávy, samotné tvůrcovo tvůrčí tempo bylo stále na poměrně vysoké úrovni, a tady i přestože nebyl skutečným odborníkem v žánru, tak se ho zhostil víceméně docela zručně, kdy přidal krom známých variací (operace paže viz Terminátor), i několik svých vlastních nápadů. Tenhle laciný taliánský trash (občas v některých svých pasážích banální a směšný), je opět nabitý téměř non-stop akcí (trochu na úkor příběhu)), později došlo i na docela slušné grafické násilí a krev, film mě přes své vysoce nastavené tempo a rytmus vůbec nenudil, a to je vždy důležité zmínit. Nezapomenutelná páka s dalším bourákem, kamiónovým padouchem Gerorgem Estmanem, později s tlustým Swalwem a hady, líbila se mi i pěkná pronásledovací scéna vrtulník vs kamión, nebo akční masakr v baru s jinými Cyborgy. Daniel Greene byl bourák chlap a docela i sympaťák, jeho ohromné paže a hlavně sebevědomí, frajerský pohled-s téměř kamennou tváří, kdy se vždy perfektně bavil a byl si vědom toho, že si všichni jeho soupeři si jdou pro jasnou porážku, první setkání se stále okouzlující a jako víno zrající Janet Agren v jejím baru v zaprášené Arizoně, kdy to mezi nimi ihned zajiskřilo (aby ne), na to vše se moc příjemně koukalo. Mimořádné kultovní herecké obsazení-co herec to známá-charismatická tvář. Oslovila mě tu i Simonettiho nádherně melancholická a jemná hudba. Fanoušek kultovních 80s VHSkových béček, bude s nejvyšší pravděpodobností s touto skvělou nízkorozpočtouvou zábavou spokojen. PS: Film je poznamenán jednou nepříjemnou tragickou událostí, kdy při natáčení scény zřícení vrtulníku, zahynul známý herec Claudio Cassinelli (pokud jej neznáte, tak vám mohu doporučit filmy jako "What Have They Done to Your Daughters?" nebo "Morte sospetta di una minorenne") kde hrál hlavní roli.(26.5.2012)

Bečko ako vyšité, dnes je tento film skôr k smiechu. Ja ale z nostalgie hodnotím za 4, pekné spomienky ked sme ako malý parchanti toto dookola pozerali na pirátskej Vhs so simultánnym dabingom.(10.10.2009)

• choze

Taliánský terminátor se pere s taliánskou terminátorkou v americké poušti, trhají se hlavy (cyborgům), vyrvávají srdce (lidem), lasery práskají... a do toho ta emotivní elektro hudba. Třebaže dost o ničem, nenudil jsem se.(18.1.2009)

• - Herec Claudio Cassinelli zahynul během natáčení při nehodě helikoptéry. (J.Connor)