Nacházíme se v blízké budoucnosti, rozsáhlé oblasti světa jsou sužovány ekologickými katastrofami. Proti dalšímu znečišťování vystupuje nyní již mocné hnutí pod vedením reverenda Moselyho. Ten je trnem v oku šéfovi obří průmyslové korporace Turnerovi (Saxon), jenž mimo jiné financuje vývoj prvních kyborgů. Nejlepší z nich, bývalý voják Paco Queruak (Daniel Greene), je vyslán, aby reverenda odstranil. V Pacovi se však na poslední chvíli probudí lidské svědomí a Moselyho pouze vážně zraní. Nyní je mu v patách jak policie, tak Turnerovi zabijáci... (J.Connor)

ac1976

Nikdy se nevrátí pohádka mládí 😀, ale krásne nostalgické spomienky na časy VHS a "úžasný" dabing zostávajú. Talianska vykrádačka Terminátora, korá sa za to vykrádanie vôbec nehanbí (samooperácia ruky). Mojim obľúbeným odporúčam. ()

cerdax2

Krasna osmdesatkova akcni jizda z italske skoly. Cyborg Paco utika pred svym stvoritelem po zamerne zpackanem atentatu. 65% ()

MaxBodycount

Prekvapujúco milé italo ktoré si síce tu požičia scénu z Terminátora, tam zas postavu z Blade Runnera, ale napriek tomu ide tvrdo za svojim a je preto lepšie sa naň pozerať ako na pomyselný zdroj inšpirácie pre Univerzálneho vojaka než ako na klasickú južnú vykrádačku. Pomáhať k tomu môžu drobnosti /bojové postoje hlavného hrdinu budú o dva roky neskôr vizitkou Stevena Seagala, John Saxon, exteriéry občas pripomínajúce pustotu Stopára a opäť John Saxon/, veľkú časť pozornosti však strhne vynikajúci soundtrack Claudia Simonettiho pravidelne navodzujúci dojem, že sa pred vami deje viac a lepšieho, ako sa v skutočnosti deje. ()

Zupan_

Čo k tomuto dodať je to veľmi lacné už len samotné lokácie to prezradia. Vykráda to všetko možné od Terminátora, Blade Runner, Stalloneho pretláčacieho filmu až po Mad Maxa. Ale kombinuje to najlepšie a je z toho cítiť ozajstnú lásku k žánru čo aj celkom vysvetľuje jeho kultový status z časov minulých. Paco je naozaj cool týpek, efekty sú prekvapivo dobré, hudba super a príbeh pobaví ale občas aj dojme. Tak isto prítomnosť Eastmana a Saxona večne poteší. Celkom škoda že som sa ktomu nedostal v časoch VHS. ()