Schovejte si své úsměvy (festivalový název)

Hide Your Smiling Faces

USA, 2013, 80 min

Robert Donne

Zachary Shedd

Ta atmosféra! V té jsou americké nezávisláky vůbec nejsilnější. Kéž by ta schopnost zachytit a účelově využít atmosféru konkrétního prostředí + objevování a práce s mladými (ne)hereckými tvářemi občas prosákla do "nezávislé" tvorby mladých českých tvůrců.(24.1.2015)

• HellFire

Nudná sonda do života dvou bratří, kterým zemřel kamarád a musí se s tím vyrovnat. O tomhle je celý film a přitom je zvláštní, že onoho mrtvého kamaráda ani nepoznáme blíže. Tady jsem se opravdu nudil a i těch 80 minut ubíhalo velmi pomalu.(30.3.2014)

• sochoking

Výborne natočená kurevská nuda.(14.8.2014)

60-70% ... Fajn po technickej stránke. Úžásná hudba a atmosféra. Krásna kamera. Chýbala tomu však nejaka ucelená hlavná myšlienka. Teda aspoň ja som ju tam nenašiel.(2.6.2015)

I just like these kind of movies. Nezávislá Amerika ve svém nejlepším a nejpoctivějším zpracování. Úžasná, klidná, melancholická atmosféra, snad možná 90. let či počátku milénia, krásná příroda, která je pro podobné filmy jako stvořená, příběh s úspornými dialogy, výbornými mladými herci a příjemnou hudbou. Nathan Varnson mi po celou dobu sledování připomínal Rivera Phoenixe ve Stand By Me. Dokonce jsem měla dojem, že měli i stejnou chůzi:) Nenápadný snímek, který Vás buď zaujme a navodí Vám příjemné, nostalgické pocity, nebo Vás může nudit. Někteří uvidí, že se toho v něm děje hodně a někteří nemusí vidět nic. Pro mě se jednalo o snímek, kde se toho v klidu a tichu rozlehlých lesů událo spousta. A kamera nás nechává mlčky nahlížet a svým prostřednictvím nám nabízí krásné detaily. Hide Your Smiling Faces se odehrává v době, která je tak vzdálená této a zároveň nám to připadá, jako by to bylo včera. Žádné posrané "technické vymoženosti", "sociální komunikace", "debilní" telefony. CD přehrávač, stará telka, cajdání po venku, lození po stromech, objevování okolí, praní s kámošama a normální, rozumná komunikace bez toho, aniž by někdo jak kretén čuměl furt do mobilu! Lidi byli jeden pro druhého. To bylo kamarádství. Teď je spousta z nich jen pro techniku. Lidi si už ani neuvědomují, jak je to stupidní a smutné. Já můžu být jen ráda, že jdu mimo stádo a těch ostatních můžu jen litovat a kousek po kousku si zvykat na to, že je to všude okolo mně. Toto je největší nákaza 21. století. Degradace lidského a hlavně mladistvého rozumu, naprostý propad technice, jako "nejlepšímu" příteli, posedlost "sdílet" celý svůj osobní život a každou ptákovinu s celým světem, a absence "lidských" emocí, respektu a skutečného zájmu. God, I fucking miss those old times...(14.5.2016)