Schovejte si své úsměvy (festivalový název)

Hide Your Smiling Faces

USA, 2013, 80 min

Robert Donne

Zachary Shedd

Scénografie:

Charlotte Royer
  • xzajox

O dvoch chlapcoch, ich partii, každodennom vyvádzaní blbostí, no a o (zrejme) samovražde kamaráta a čo to s tými deckami robí. Film podstatne iný. Chalani robia riadne blbosti. Niekto by si počas pozerania možno spomenul, ako to bolo, keď jediná technika doma bola CD prehrávač alebo walkman, a ostatná zábava prebiehala vonku. Ja tiež, ale tu som mal často pocit, že tie decká nie sú až tak úplne normálne. Priebeh filmu je extra pomalý, človek si musí strašne veľa domýšľať (aby sa jeho mozog nenudil), ale niekedy ani nie je o čom, len sú tam všetci ticho a pozerajú do zeme... Mladí neherci to síce hrali celkom prirodzene, ale možno preto, lebo nemali ani čo hrať. Chýbala mi nejaká riadna zápletka, zvrat, alebo aspoň pointa na konci. Plná nespokojnosť. 25% - 1*(16.7.2015)

• sochoking

Výborne natočená kurevská nuda.(14.8.2014)

Ta atmosféra! V té jsou americké nezávisláky vůbec nejsilnější. Kéž by ta schopnost zachytit a účelově využít atmosféru konkrétního prostředí + objevování a práce s mladými (ne)hereckými tvářemi občas prosákla do "nezávislé" tvorby mladých českých tvůrců.(24.1.2015)

60-70% ... Fajn po technickej stránke. Úžásná hudba a atmosféra. Krásna kamera. Chýbala tomu však nejaka ucelená hlavná myšlienka. Teda aspoň ja som ju tam nenašiel.(2.6.2015)

• jhrasko

Slovami jednej z hlavných postáv: "That´s so dull." Dospievanie predsa takto čiernobiele nie je, celkom bez vyjasnených motivácii a bez náznaku pozitívnej emócie ide logicky len o samoúčelný autorský kalkul. Inými slovami: pomalé, tupé, nezáživné, jednotvárne, nezaujímavé. Chce sa mi napísať: how very FRESH (ale ako čítam, u ostatných krehký dych/srdce berúci koniec dospievania slušne zafungoval).(6.9.2013)