poster

Temné údolí

 • německý

  Das Finstere Tal

 • slovenský

  Temné údolie

  (festivalový název)
 • anglický

  Dark Valley, The

Western

Rakousko / Německo, 2014, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WinnJets
  *****

  Tak jsem právě skouknul již druhý (první byl Salvation The) evropský western během pár dní a ani tentokrát to nebyl žádný průser, jak by leckdo mohl očekávat, ba právě naopak. Němčina mi sice k tomuto žánru příliš nesedí, ale když, si divák uvědomí, že se to celé odehrává v Alpách, tak je to vlastně ok. Navíc právě toto nehostinné alpské prostředí okořeněné spoustou nádherných záběrů, filmu dává společně s onou ponurou horskou vesničkou vynikající základ a buduje výbornou atmosféru celého snímku. Děj se sice může někomu zdát malinko předvídatelný a taky dost přímočarý, mně to však absolutně nevadilo a prakticky od začátku až do samotného konce jsem si vychutnával každou sekundu příběhu, držel palce hlavnímu hrdinovi a doufal, že nakonec bude spravedlnosti učiněno za dost. Teď už mi zbývá jen této Něměcko - Rakouské koprodukci pořádně zatleskat a doufat, že bude mít tahle evropská westernová vzpoura brzy své další následovníky.(10.11.2014)

 • PROROK14
  ****

  Fajnové ponurné prostredie, neskôr hutná atmosféra, pekné zábery. Scéna zvážania kmeňa stromu je určite zapamätania hodná. Nechýbala záverečná parádna prestrelka. Akurát absolútny záver bol málinko pribrzdený, ale nevadí.(9.1.2016)

 • Fiftis
  *****

  Podľa mňa je to niečo úžasné. Nepostrehol som vo filme žiadne hluché miesto. Príbeh je zaujímavý. Čo sa týka hudby, tak rovnako ako v Django Unchained si človek povie, že takáto hudba sa do westernu predsa nehodí, ale akonáhle sa započúvate, tak ste v tranze. Narážam na priebeh približne deväťdesiatej minúty, kedy je akcia na maxime, všetko sa spomalí, všade lietajú gulky a do toho skvelá pieseň. Už dlho ma asi takto film nepotešil a zároveň zdvihol náladu. Film odporúčam aj ľuďom, ktorí nemajú westerny v láske. Možno po tomto filme zmeníte názor. Na Rakúsko - Nemecký film je to skutočne bomba. Netajím sa, že Nemecké filmy nenávidím, ale po tomto som si spravil chuť. Vychválim hlavne Tobiasa Morettiho, známeho zo seriálu Komisár Rex.(13.3.2015)

 • m.krudenc
  *****

  Nejlepší western evropské produkce který jsem v poslední době viděl a to za posledních mnoha let. Opravdu velice zajímavá podívaná. Mohu doporučit.(17.8.2015)

 • sud
  ****

  Nejen Dánové, ale i Rakušáci se rozhodli sebrat vhozenou westernovou rukavici a přijít se svou osobitou troškou do mlýna. Tvůrci vsadili na spaghetti westernový styl, atmosféra ponuré vesnice v zasněžených horách silně připomíná Velké ticho, hlavní postava dává vzpomenout na Tuláka z širých plání a nejeden westernový divák nepřehlédne ani aluze na Sergia Leoneho (kapesní hodinky). Jenže proč to filmu vytýkat, když to tak skvěle funguje. Atmosféra se zadře pod kůži a spolu se svižným dějem dá vydechnout až s příchodem závěrečných titulků. Přestřelky mají říz, s korektností si film taky hlavu moc nedělá (v kostele, hostinská) a hlavní hrdina je dostatečně charismatický a sympatický. (Nejen) westernovým fanouškům mohu bez výhrad doporučit. 85%.(8.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace