DK

Česko, 2013, 73 min

Bára Kopecká

Bára Kopecká

Braňo Pažitka

Kolikrát se o někom říká, že jde o komplikovanou osobnost. Bára Kopecká natočila dokument o svém předčasně zemřelém manželovi a na začátku konstatovala, že si je ohledně Davida vlastně jistá jen dvěma fakty: 1) že byl architekt a 2) že byl otcem její dcery. A v citlivě natočeném dokumentu, který zaujal i mne, který o něm v životě neslyšel, dokazuje, že vůbec nepřehání. Pozoruhodný film.(4.12.2014)

Slepenina nesourodých materiálů takovým způsobem, že to až působí kompaktním dojmem. A neb z home-videa skrz video-art či deník až k teoriím sebezničení.(11.10.2015)

• Koprska

Ať na to koukám, jak na to koukám, mám pocit, že paní se snaží vyrovnat s nějakým traumatem a ztrátou a toto je projekce jejího problému. Je to osobité, tedy cenu, kterou to dostalo chápu, ale dle mě je to za hranicí toho, co je dokument a co už je pouze chronologické strohé popisování skutečností, které proběhly. Trochu mi to připomíná jak kdybych četla slohovou práci s útvarem vyprávění od žáka prvního stupně základní školy. Nic světoborného. Nejzajímavější na celém je komentář nějaké osoby, která pod dokumentem umístěným na ČT píše ,,Báro, proč?" a podepisuje se maminka. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10586874468-dk/21356226948/ Přijde mi, že ,,prostě proto, že jí chybí a mapuje si retrospektivně události, aby v sobě zaplnila díru." - dodatek, že jim vztah nefungoval - což nevíme by odpovídal. Těžko soudit, ale prostě za mě - Nemáte někdo něco lepšího?(5.12.2014)

Podivný experimentálně laděný dokumentární film svou formou zřejmě odrážející podivínství egoistického solitéra.(27.10.2013)

Bolestne tema zpracovane do jakesi piety, ktera ale nevyzniva jako plactive vzpominani. Silne osobni vec prezentovana divakovi tak, ze se neciti nesvuj.(28.10.2013)