DK

Česko, 2013, 73 min

Bára Kopecká

Bára Kopecká

Braňo Pažitka

Kdysi dávno mě zaujala zmínka jednoho architekta o geniálním vizionáři, který postavil na Slovensku průhledný dům ze skla. Nyní jsem si k té zmínce konečně přiřadil nejen jméno, ale i pozoruhodný životní příběh. A souhlasím, David Kopecký byl nesporně génius.(5.12.2014)

Kolikrát se o někom říká, že jde o komplikovanou osobnost. Bára Kopecká natočila dokument o svém předčasně zemřelém manželovi a na začátku konstatovala, že si je ohledně Davida vlastně jistá jen dvěma fakty: 1) že byl architekt a 2) že byl otcem její dcery. A v citlivě natočeném dokumentu, který zaujal i mne, který o něm v životě neslyšel, dokazuje, že vůbec nepřehání. Pozoruhodný film.(4.12.2014)

Destruktivní a zároveň inspirující.(6.11.2013)

Kopeckého divoký život je sám o sobě námět, který nemůže nudit. Spolu s perfektní koláži "domácích" záběrů a zajímavým zpracováním vzniká velice poutavý dokument o člověku, kterého většina lidí ani neznala - ale to vůbec nevadí.(13.7.2013)

Celkem zajímavé...(9.12.2014)