Chybějící obraz (festivalový název)

• Francie

Rithy Panh

Prum Mesa

Marc Marder
  • Houdini

Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film(21.2.2014)

Vynikající a nesmírně silný dokument o "vyrůstání za Pol Pota". Drtivě svírající silou svého tématu podávaného s naprostým minimalismem a bez přehnaných emocionálních výlevů... jeden z nejzajímavějších dokumentů jaké jsem kdy potkal. 9/10(10.7.2013)

První příspěvek do hlavní sekce Světový film letošního ročníku Cinema Mundi vidělo v kině Art 19 lidí... Hermína Týrlová by z nového projektu Rithy Panha měla jistě radost. Moc povedená animace (tedy hliněné figurky lidí a hlavně jejich nasnímání), naprosto skvělý zvuk, u něhož si klidně umím představit nejvyšší světové metály. Že se jedná o dokumentární film vůbec nevadí, prolínání archivních materiálů, modelů a současných záběrů se skvěle doplňuje i s průvodním francouzských komentářem Randala Douca. Není to film, u kterého se budete napětím držet rohů sedaček a nohama dřít do podlahy, ale způsob, jakým Rithy Panh dovede dramatizovat moment a současně kontinuálně vyprávět svůj autobiografický příběh, se mi moc líbil. Cinema Mundi, 2014.(27.2.2014)

Chybějící obraz v paměti voličů komunistů.(6.7.2013)

Kambodžská Noc a Mlha, která je podobně silná a místy poetická, ale k dokonalosti by přeci jen mohla být poněkud kratší.(3.7.2013)