poster

Boží šichta (festivalový název)

 • Maďarsko

  Isteni műszak

 • anglický

  Heavenly Shift

Komedie / Drama

Maďarsko, 2013, 100 min (Director's cut: 107 min)

Režie:

Márk Bodzsár

Scénář:

Márk Bodzsár

Producenti:

Ágota Varga
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  Osvěžující mix absurdity, černočerného humoru, tragikomedie a násilí. Působí moderním a efektním dojmem, po stylové stránce se člověku ani nechce skoro věřit, že jde o režisérův 1. celovečerní film. A po té příběhové také člověka skoro nenechá vydechnout, i když určité scény nepůsobí zdaleka tak vtipně, jak by mohly (některé jsou spíš smutné, než černohumorné). Nicméně, když si k tomu člověk přidá ještě ty bizarní postavy, které po celou dobu neomrzí, na slušné 4* si Boží šichta vydělá.(4.8.2014)

 • mrart
  ****

  Makabrózní jízda, břitký humor, ambulantní western... Vícero odkazů na Tarantina, které jsou tu přiznané v nově vtipné rovině. Na další Bodzsárův film se rozhodně těším.(3.8.2014)

 • dozana
  ****

  DEF 2014 - Absurdní. Humorný. Parádní.(9.5.2014)

 • Ekser
  ***

  Čo sa týka Balkánskej strany - celkom uveriteľný dej. Udalosti v Maďarsku , tak to je miestami absurdne, a niekedy by som to nenazval ani čiernym humorom. Na trojku to ujde.(19.4.2014)

 • Wecfarien
  ****

  Posádka RZP, která tak trochu jede v byznysu s mrtvolama (řidič kromě toho ujíždí na rajském plynu) má nového záchranáře - Bosňáka Milana, který nechal v nemocnici v Sarajevu svou přítelkyni, sestřičku Táňu, aby vydělal peníze a nějak ji dostal k sobě do Maďarska... černohumorné, šílené. Přestože se člověk většinu času směje, komedie to ale tak úplně není. Trochu mi to typově připomnělo Hezké vesnice hezky hoří (Lepa sela lepo gore, 1996). Úplně nejvíc to asi ale ocení ti, kteří někdy jezdili se záchrankou.(29.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace