Boží šichta (festivalový název)

• Maďarsko

Isteni műszak

Heavenly Shift

Komedie / Drama

Maďarsko, 2013, 100 min (Director's cut: 107 min)

Márk Bodzsár

Márk Bodzsár

Čo sa týka Balkánskej strany - celkom uveriteľný dej. Udalosti v Maďarsku , tak to je miestami absurdne, a niekedy by som to nenazval ani čiernym humorom. Na trojku to ujde.(19.4.2014)

Osvěžující mix absurdity, černočerného humoru, tragikomedie a násilí. Působí moderním a efektním dojmem, po stylové stránce se člověku ani nechce skoro věřit, že jde o režisérův 1. celovečerní film. A po té příběhové také člověka skoro nenechá vydechnout, i když určité scény nepůsobí zdaleka tak vtipně, jak by mohly (některé jsou spíš smutné, než černohumorné). Nicméně, když si k tomu člověk přidá ještě ty bizarní postavy, které po celou dobu neomrzí, na slušné 4* si Boží šichta vydělá.(4.8.2014)

Maďarský guláš okořeněný špetkou Tarantina a typickým britským černým humorem. Výsledný produkt je delikatesou, kterou by si nikdo neměl nechat ujít.(1.8.2014)

DEF 2014 - Absurdní. Humorný. Parádní.(9.5.2014)

Posádka RZP, která tak trochu jede v byznysu s mrtvolama (řidič kromě toho ujíždí na rajském plynu) má nového záchranáře - Bosňáka Milana, který nechal v nemocnici v Sarajevu svou přítelkyni, sestřičku Táňu, aby vydělal peníze a nějak ji dostal k sobě do Maďarska... černohumorné, šílené. Přestože se člověk většinu času směje, komedie to ale tak úplně není. Trochu mi to typově připomnělo Hezké vesnice hezky hoří (Lepa sela lepo gore, 1996). Úplně nejvíc to asi ale ocení ti, kteří někdy jezdili se záchrankou.(29.8.2015)