Dvě 13leté dívky Bobo a Klara vyrůstají ve Stockholmu 80. let a cítí se přehlížené vlastními rodiči. Jsou osamělé, naštvané, jen tak se potloukají po ulicích a rozhodnou se založit punkovou kapelu, i navzdory tomu, že neumí hrát na žádný hudební nástroj. V místním mládežnickém klubu "vymlátí" z nástrojů hrůznou píseň o hodinách tělesné výchovy a záchraně dětí v Africe, ale stále to není ono. Když se však k nim přidá slušná a věřící Hedvig s výjimečným hudebním talentem, jejich kapela i hudba náhle dávají smysl. Konečně mohou s punkovými účesy zvítězit nad sexistickými a nechutnými kluky, vyfintěnými koketními holkami a trapnými rodiči. (Film Europe)

-tHESWINe-

Parádní severojazyčná komedie. Nejsem si jistý, jestli to mělo opravdu být drama, tak se to asi minulo účinkem. Häte sport. Punk! ()

SAINTS

Velmi prijemny film o neobyčajnej punkovej skupine.Vemi dobre fungovali naboženske vtipi a aj retro atmosfera bola v poriadku.Dalši kvalitny škandinavsky film s hrdinami akych asi inde nenajdete. ()

blondboss

No neviem, k akému účelu sa točia podobné filmy, ale toto bolo skutočne bez nápadu, bez iskry, bez akéhokoľvek zmysluplného deja a scenára a navyše to bolo až príliš detské a infantilné na to, aby sme sa tu bavili o tom, či je punk death alebo nie. Čerešnička je na tom to, že punk moc nemusím, takže ani po tejto stránke ma to nemohlo zaujať. Tie hviezdičky dávam naozaj len za to, že to nie je klasická tvorba a že sa tam občas niečo dialo, ale film, u ktorého môžem povedať, že mi dalo námahu to dopozerať, nemôže mať u mňa vysokú známku. Slabé dve hviezdy. 35 % ()

Dawe2

Pro mě velmi těžké hodnocení. Je to teenegerovská ujetina, ale má něco do sebe. Herecké výkony hlavní trojice jsou vesměs výborné. Jejich osobnosti jsou velmi uvěřitelné a realisticky zahrané. K režii také není výhrad. Žádný velký děj ale nečekejte, téměř vše najdete v obsahu. Takže jedna hvězda dolů za velmi slabou dějovou liniii a ještě jedna dolů za fakt slušnou ujetinu. Na druhou stranu dává nahlédnout do duše dospívajících a částečně do jejich světa. Poctivé 3*. Komu nevadí teenegerovská tématika bych film doporučil. Rozhodně se nejedná o žádný podprůměrný film, ani o odpad. ()