V bolestech

Derek Lee, Clif Prowse

Norm Li

Brian Kavanaugh-Jones
  • Marsik

Některé pasáže ve mě vyvolávaly úsměv, smích a pošklebky na adresu holohlavého japončíka, ze kterého se stal novodobý Hercules a Chuck Norris v jednom. Což tvůrci určitě nechtěli, takže toto nebyl určitě film určený pro mě. Nebudu zde více špekulovat a slovně hodnotit. Byla to zkrátka blbost, kterou si už nechci nikdy pustit. FF mě tentokrát neoslovil. 40%(13.8.2014)

Na amatérčinu vôbec nie zlé. Ani kamera nebola moc roztrasená, čo oceňujem, pretože s tým mám obyčajne pri FF problém. A keď som už niečo také postrehol, bolo to zvyčajne účelové. Film začal zaujímavo. Chlapíci si naplánovali cestu okolo Zeme a sledujeme ich prípravy. Potom to však dejovo akosi upadne a nastúpi nuda, akoby tvorcom došla inšpirácia alebo sa vytratil nápad, ktorý by mohol zaujať. Ku koncu našťastie prišlo trocha napätia, čo aspoň rozptýlilo nudu a až dokonca som film dopozeral celkom bez výhrad. Vidím to na čistý priemer. 60/100(11.7.2014)

Velice dobře zpracovaný a nápaditý styl found footage o dvou kamarádech, kteří na cestě kolem světa, kteří bojují s tajemnou nákazou, která jednoho z nich mění na krvežíznivé monstrum. I přes minimální rozpočet působivé a v mnoha směrech výborně natočené se scénami, za které by se nemusely stydět ani "áčkové" tituly.(10.8.2014)

Trochu se opřu do svého oblíbeného uživatele, snad mě odpustí, ale tvl Bourec to ses posral ne?Být celý film jako poslední půl hodinka přitlačil bych jasně 4*.Na to, že tvůrci si film zaplatili sami a neměli prakticky žádnej štáb to celé vypadá a působí skvěle a profesionálně, zapomeňte na kecy o amatérských sračkách, ty točím já a né pánové Lee s Prowsem, druhý jmenovaný je sice bytostně nesympatický, ale jinak se jim napínavě a uvěřitelně povedlo natočit super found footage plný originálně zpracovaného klišé.Občas to umělo vyděsit a příběh mě bavil, bral jsem to opravdu spíš jako dokument než jako film a velice bych ocenil pokračování.Hodně povedená žánrovka a s nasbíranejma zkušenostma a s větší porcí atmosféry a akce by dvojka mohla bejt vážně pecka.Třeba jak by se společně dali na lov zločinců a všelijakých hajzlů, ten konec s vysvětlením Audrey měl potenciál do další látky a navíc byla kurefsky sexy.65%.(19.1.2015)

Found footage roku. Poslední minuty to má stejnou kvalitu jako první [Rec]. Více takových hororových cestopisů!(23.6.2014)