V bolestech

Norm Li

Brian Kavanaugh-Jones

Greg Ng
  • Madsbender

Afflicted je zaujímavý projekt. Dalo by sa povedať, že z žánru found footage za dlhú dobu zďaleka najzaujímavejší. Trailer navnadil skôr na priemernejšiu záležitosť, film samotný však vyzeral trochu inak. A spočiatku to bolo dobre. Prvých 20 minút pripomínajúcich skutočne autentickú a nebývale kvalitnú realistickú dokumentáciu výletu dvoch priateľov po svete je bez zaváhania na plný počet. Problém mám zo zvyškom, ktorý je síce pomerne nápaditý a v medziach žánru až prekvapivý, lenže príbeh je s každou ďalšou minútou nudnejší, nezaujímavejší, predvídateľnejší a celkovo proste fádny. Nechytilo ma to tak, ako som čakal, a ako mohlo, ale aj tak má film zopár vskutku výborných scén, ktoré však zvyšok v mojich očiach dosť zhadzuje. Škoda, mohla to byť aspoň dobrá pohodovka. 40%(28.4.2014)

Že ide o FF projekt som zisti až v tedy,keď som začal pozerať tento film,tak som ho stopol a hneď som išiel na Čsfd a tam kamarát George Stobbart mi to troška ozrejmil a tak spokojný čo som sa dozvedel dal som play.Nepatrím medzi obdivovateľov.FF projektov a preto ešte raz ďakujem George Stobbartovi lebo o tomto filme napísal že je natočený krajšie ako bežná pasová FF produkcia a to ma zaujalo.Lebo každý štýl točený nejak inak mi vyhovuje tak veľké Ď.Začalo to ako veľká šou za dobrodružstvom.Po vizuálnej stránke krásne pláže,prostredie snímané s vtačej perspektívy,chrámy,pohľad na prístav no proste paráda.Tento film ma zaujal hlavne nadupaným príbehom lebo stále sa tam niečo dialo.Má to napätie,atmosféru a aj dynamický príbeh ako z bravčového masa dostane chuť na ľudský steak.Je to o nemocnom chalanovi,ktorý po jednej noci s dievčaťom nájdu zakrvaveného a aj do hryzeného a od tej chvíle sa začína meniť a aj práve preto je tento film dobrý,lebo všetko čo sa tam deje je dobre znázornené a ako divák pozerám zo zatajeným dychom ako z hlavného hrdinu sa stáva monštrum.A ohromila ma aj akcia,keď išli po hlavnom hrdinovi malo to grády.Jeden s najlepších FF projektov,ktoré som videl ale hlavne neopozeraný príbeh ma dostal a aj čisto adrenalínová jazda.No aj tak nedám plný počet a to s princípu lebo pri každom FF projekte ma nasiera tá roztrasená kamera.(7.6.2014)

• bourec

Chtěl bych vědět,kdy skončí tahle mánie found footage hororů,protože mám pocit ,že to byl můj poslední,nebo se alespoň budu snažit,aby byl.A musim vyjímečně souhlasit s Livingvředem,ale je to sračka.0%.(24.8.2014)

Taková hororovější odrůda vydařené Kroniky. Týpek po jedné noci s nějakou čubičkou dostane nějakej virus, nepamatuje si proč ani jak a pomalu začíná odhalovat se svým kamarádem co je tento virus vlastně zač. Bomba, pomalé odhalování schopností je natočeno s výborným přehledem a já se jen koukal, co vše dokáže. První polovina se tedy nese v duchu objevování a experimentování. Polovina druhá však přejde ke skvělému hororovému nádechu, kde nechybí lekačky ( jedna mě dostala totálně, koukal jsem ve tři ráno). Nechybí zde ani nějaké to gore a skvělé kamerové hrátky i efekty. Podle mě hezky využitý potenciál a lépe to už asi ni nešlo.(12.4.2014)

FF rozhodně není můj oblíbený hororový subžánr, ale když se objeví něco jako Afflicted, tak proč ne. V první polovině se hraje spíš na tu strunu seznamování s postavami a objevování nových schopností, v té druhé se už začíná tlačit na pilu, je to akčnější, děsivější se strhujícím tempem. Mám pocit, že od dob RECu mě žádný FF takhle nezaujal + přidejme režiserský debut, vychází nám z toho krásné čtyřhvězdí.(4.6.2014)