V bolestech

Derek Lee, Clif Prowse

Norm Li

Brian Kavanaugh-Jones

Greg Ng

Zvláštní upírský film. Snadno koukatelný. 60%(8.12.2014)

Trošku tady přisadím vzhledem ke chladné odezvě okolí, mně zpracování přijde naprosto profesionální a s daným rozpočtem se udělalo hodně muziky. Zajímavý nápad a originalita, technicky dobře odvedená práce a scény, které jste v životě neviděli. A nebudu rýpat.(9.6.2014)

Mít super schopnosti není žádný med. Lézt po zdech, skákat po střechách domů a předběhnout skútr v plné rychlosti má očividně i své stinné stránky. Jedna z nich je například ta, že si neužijete moc sluníčka. A co je hlavní - zákonitě na sebe přitáhnete pozornost, o kterou rozhodně nestojíte... Z letošní bohaté nabídky FF horůrků bude Afflicted patřit asi k těm lepším. Tahle variace na provařenější Kroniku je sice levnější a nedisponuje postavami, které se vám zažerou pod kůži, ale je zase špinavější a krvavější. Tvůrci natočili svůj debut tak, aby nenudil, občas pobavil, ale většího napětí se jim z látky vytřískat nepodařilo. Co je ale fajn, tak problém většiny "found footage" projektů je zde celkem dobře vyřešen: kameru, i v mnoha nebezpečných situacích, má hrdina přišpendlenou přímo na svém speciálním obleku.(8.4.2014)

• Terva

Derek už si od začátku hodně protiřečí. Cesta kolem světa, neznámé země, čeká na to celý život (kolik mu je?) a pak se před kamerou kasá, jak od malička cestoval s rodičema. A si na cesty potřebuje někoho teplejšího, než jsou rodiče. A ten "kamarád" zase tvrdí, jak nemá rád výšky, letadla a nebo kořeněné jídlo. Kam se vlastně sere, když to není cestovatelský tip? Kamera svatého Víta, nesympatičtí (ne)herci a nevěrohodný příběh. Námět je dobrý, ale strašně špatně zpracovaný. Přemýšlel jsem i o odpadu, ale těch 30% snad nepřeháním a určitě to už nikdy neuvidím. Je to jen na vás.(2.9.2014)

Racionálně oceňuju, s jakým živelním nadšením je tenhle nezávislý hororový found footage zrealizován a přeju tvůrcům hodně štěstí do dalších projektů, talent mají. Mně osobně však Afflicted zcela nestrhlo... a vůbec nevím proč, protože všechno je tu na svém místě, objektivně se jedná o jeden z nejzajímavějších a nejživějších found footage hororů posledních let.(12.4.2014)

• - Derek Lee Clif Prowse si film s pomocí příbuzných financovali sami. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Barceloně, Paříži, Itálii a Vancouveru.   (Terva)

• - V roce 2013 měl film premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde získal Cenu poroty za nejlepší kanadský celovečerní debut. (Terva)