Příšerný vlasy

Venezuela / Argentina / Peru / Německo, 2013, 93 min

Mariana Rondón

Mariana Rondón
  • Duston_Movie

Postava matky mi dosť liezla na nervy.. Inak som vo filme nejaký hlbší zmysel nenašiel.(13.2.2015)

Film po technické stránce bez chybek. Herci - a to i (především) děti naprosto přirození. Zajímavě vystavený příběh, který se pomaličku pomalu rozvíjí jak poupě a postupně nechává zapadat kostičky na ta správná místa, nedává divákovi nic zadarmo. Otevřený konec nabízí divákům pocit, že jde skutečně o epizodu z reálného života, který si pokračuje dál i bez nás (čumilů). Mám jen trochu problém s pointou obav matky. Nevím, je-li to kulturně-náboženskou propastí mezi jihoamerickým a středoevropským náhledem na život; a nebo čistě mou osobní nezkušeností s podobnou situací. Ale to je asi vlastně fuk.(25.2.2015)

Málo gelu.(28.9.2014)

Cena za režii a scénář MFF Mar del Plata, Zlatá mušle MFF San Sebastian.(20.1.2014)

Film me predevsim zaujal vybornou atmosferou z periferie dnesniho Caracasu. Zdanlive obycejny pribeh, ktery krome shaneni prace a nespokojenosti mladeho kluka s kudrnatymi vlasy moc nenabizi, presto ma divakovi co dat. Velmi dobre herecke vykony v cele s Nelly Ramos (babicka), ktera je bezkonkurencni. Minikino Ostrava, 25 divaku.(25.2.2015)