Epizody(12)

Akihito Kanbara je jen obyčejný student s drobnou úchylkou na obrýlená děvčata. Nebo to tak alespoň na první pohled vypadá. Ve skutečnosti mu však v krvi koluje po jeho otci krev démona, která z něj učinila prakticky nesmrtelného jedince. To ale nic nemění na tom, že vypadá, chová se a jedná jako obyčejný člověk. Proto, když pak jednoho dne uvidí jakousi dívku stát na okraji střechy, nezaváhá a pokusí se ji přesvědčit, že nemá důvod se zabíjet. Onou dívkou je Mirai Kuriyama, Akihitova spolužačka, která však netouží po vlastní, ale pouze po démonské smrti. Je lovkyní démonů, jež dokáže ze své vlastní krve vytvarovat zbraň. V důsledku toho se pokusí chladnokrevně zabít také Akihitu. Jenže chlapec neumírá poprvé, ani podruhé a ani jindy. Akihito se ji snaží zastavit nejen kvůli tomu, že mu útoky dívka způsobuje neuvěřitelné a zcela zbytečné fyzické bolesti, ale navíc jí chce ukázat, že svět není pouze černobílý a že se po zemi pohybují i démoni, kteří se lidem škodit vůbec nesnaží a naopak jim pomáhají v lovu na své nebezpečné druhy. (EMIA)

Madsbender odpad!

Pilotný diel v úvode príjemne prekvapil a navnadil aj vďaka dobrej atmosfére, no vzápätí takmer všetko dobré vyhodil von oknom v klasickom detinskom prevedení, ktoré mi už skutočne lezie von krkom. Všetky najzaujímavejšie aspekty sú uvádzané "len tak mimochodom", hlavná postava je riadny zúfalec a Mirai je len neskutočne, a v snahách o humornú postavu trápna. UPDATE: Po druhej epizóde nadobro končím. Sledovať to ďalej nemá zmysel. ()

yenn

Mirai Kurijama patří mezi lovkyně jómu a ze své krve dovede formovat zbraně, jimiž s výše zmíněnými nadpřirozenými bytostmi bojuje. Jómu se přitom ve městě pohybuje celá řada, a někteří dokonce navštěvují tutéž střední školu jako Mirai. Kupříkladu brýlový fetišista Akihito Kanbara. Vývoj vztahu Mirai k jejímu obdivovateli je pěkně zpracovaný, stejně tak je zajímavé dozvídat se o jejich pohnuté minulosti a nejvýznamnější jómu, jimž bude muset Mirai čelit, nejsou jen velké potvory. Vše dle očekávání obsahuje pořádnou porci roztomilosti à la KyoAni (alergici by se tudíž seriálu měli vyhnout) a špetku neagresivního humoru (jen výjimečně tvůrcům ujede ruka – viz epizoda o jómu na střeše školy). Po většinu času jsem byl tedy spokojen, i přespříliš megalomanský závěrečný díl bych přenesl přes srdce, ovšem poslední scénu nikoli. Ta je vrcholem dějové ubohosti, který připravil seriál o hvězdu a dobrý dojem. 6/10 ()

TomX2

Celkový dojem: Hlavnou postavou príbehu je Akihito Kanbara, ktorý má v sebe ukrytú neznámu silu a je nesmrtelný. V priebehu jeho každodenného života sa objavuje dievča s nadprirodzenou silou, ktorá má za úlohu ho zabiť. Nie raz mu prebodne srdce, avšak napokon niekoľkými pokusmi o vraždu, to vzdá. Keď sa ale časom bude dvojica stretávať, možno medzi nimi prekvitne aj priateľstvo.. Kyoukai no Kanata má na prvý pohľad krásnu animáciu od Kyoto Animation, a má celkom zaujímavý dej a perfektnú dechberúcu hudbu, avšak postavy mi prišli veľmi nesympatické, takže mi bolo jedno, aká vec ich postihne alebo nie. Absolútne vôbec mi nesadol humor, ktorý ma miestami neskutočne iritoval a prišiel mi príliš hlučný a trápny, lenže aj po mojom dlhom nútení si naň zvyknúť som len znechutene krútiť hlavou. Postava Mirai mi bola absolútne nesympatická a otravná a podľa môjho názoru bola práve ona tá vec, ktorá celé anime posúvala stále nižšie a nižšie. S záverečnými epizodami som viac-menej spokojný a po vizuálnej stránke boli posledné 2 diely naozaj perfektne spracované, avšak stále mi nesadlo chovanie postav a to, ako sa tvorcovia až nadmieru snažia na nás pretlačiť city. Ako celok je Kyoukai no Kanata v mojich očiach veľmi slabý anime seriál, ktorý je ale veľmi nadhodnotený.. Moje hodnotenie: 26% ()

Palisander

Toto som si užil. Je to krátke, má to spád, aj prekvapení je dosť. Fanservisová je hádam len jedna časť, ale celkom bez toho to asi nejde ;o). Záver dostatočne domotaný, aby som sa stratil. A finále? Epicko-romantické :-). Dá sa zvládnuť v jednom ťahu. Aj keď si neviem predstaviť, o čom by mohla byť ďalšia séria. Takže asi preto ten koniec. Čiže viac netreba pridávať. Je to dobré tak, ako to je. ()

adamulefa

Po technickej stránke je to celé pozoruhodné. Je vidieť, že Kyōkai no kanata má za sebou riadne veľký rozpočet, čo je vidieť nielen v bombastických súbojoch plných všeliakých efektov ale aj v nepatrných animáciách na tvárach postáv. Sem tam nejaký je tu nejaký ten joke, sem tam v pozadí hrá vydarená skladba či uvidíme hudobné vystúpenie s choreografiou podľa vzoru Hare hare yukai (moja obľúbená časť). Beriem! Po stránke príbehu je to nanajvýš podivné. Musím uznať, že som počas sledovania nemal poňatia kam celý ten príbeh smeruje, čo je síce plus ale prišiel mi zbytočne uponáhlaný a slabo vysvetlený. Možno som tupý, ale čím ďalej som sa viac a viac strácal. No a potom došlo k finálnej bitke a neslávnemu koncu, ktorý spomenuli aj mnohí moji kolegovia v komentoch. Nevidel by som až tak že pokazil dojem zo seriálu, ale uznávam, že je to riadny riadny riadny brak. Hovorím iba o konci, celé dielo tak nenazývam pretože tak rozhodne nepôsobilo do samého záveru. Ale aj tak myslím, že seriál ako celok stojí za pozriete a za to aby ste si urobil vlastný názor. Ja som sa nenudil... ()