Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

Rakosnicek77

Slovensko a nejenom to, bylo 7 září 2011 v šoku. Při pádu letadla, na jehož palubě se nacházel hokejový tým Lokomotivu Jaroslavl, který byl na cestě do běloruského Minsku, kde měl druhý den odstartovat novou sezonu KHL, byla i Slovenská hokejová legenda, kapitán národního týmu Slovenska Pavol Demitra. Tento dokument, je naprosto úžasnou poctou a poklonou, za jeho hvězdnou kariérou. Ani já jsem se na konci téměř neubránil slzám, tak dokonale je snímek povedený. Myslím, že podobný talent, se rodí jednou za hodně dlouhou dobu, talent byl patrný každému trenérovi u nás i v Americe. Palo, který kvůli hokeji nedostudoval ani průmyslovku, svým talentem dobyl i Ameriku. Jako číslo 227 byl draftován do týmu Ottawa Senators v roce 2008 podepsal s týmem Vancouver Canucks dvouletou smlouvu na 8 miliónů dolarů, Po skončení smlouvy ukončil zámořskou kariéru a přestoupil do ruského týmu Lokomotiv Jaroslavl, kde právě 7 září, společně s celým hokejovým týmem, zemřel při letecké katastrofě. Jeho číslo 38, bylo navždy vyřazeno z čísel hráčů Slovenské reprezentace. Podobně precizně natočený dokument, jsem opravdu hodně dlouho neviděl. Velká poklona! Viděno jako 12 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

Everyone

To, co je pro Čechy Jaromír Jágr, to pro Slováky znamenal Pavol Demitra. ____ Vyprávění je klasické (např. Gretzky - Wayne Gretzky: Above and Beyond, Jágr - Jaromír Jágr: stále na vrcholu, Hašek - Dominik Hašek - Zrozen k chytání, atd.). To, co-kdo dokument táhne, je jeho sympatická a výmluvná manželka Mária, ale i otevřené výpovědi kamarádů a kamarádů-spoluhráčů, kteří mluví jako jedna ústa, jež se shodnou na tom, že Pavol byl nejen skvělý hokejista, charismatická vůdčí osobnost, ale i zarputilý hokejový bojovník a milující rodič. Bohužel tento výjimečný hokejista opustil tento svět příliš brzy. Nebýt oné letecké tragédie, tak se obávám, že takovýto dokument by postrádal svoji výjimečnost, díky nostalgickému povzdechu nad zmarem mladého života. ____ Nicméně natočený dokument je velice kvalitní, citlivě pojatý, není příliš sentimentální, plný nefalšovaných emocí a otevřených výpovědí. Nezbývá, než pogratulovat Danu Danglovi k jeho filmové prvotině, ve které uctil a zvěčnil památku tohoto hokejisty. který byl neodmyslitelně spjat s Duklou Trenčín a číslem #38. RIP ()

Trevor

Pocta legende. A mne sa dostalo tiež veľkej pocty, v deň svojich narodenín s Palinovým číslom dresu som si pozrel dvdečko, ktoré som dostal od výberného kamaráta, ktoré som si vychutnal rovnako tak ako cukrovinky, ktoré boli darčekom od ďalšieho výborného kamaráta, s ktorým spolu tvoríme veľkú trojicu pri návštevách kín. Vynikajúci dokument má jednu obrovskú nevýhodu, že je hodnotený na českloslovenskej a nie slovenskočeskej filmovej databáze a preto nebude mať hodnotenie ako Nagano 1998. Vynikajúca pocta nielen skvelému hokejistovi ale predovšetkým skvelému človeku boli perfektným darčekom a výborným záverom dnešného dňa, ktorý som strávil v práci aby som si pri legendárnej tridsaťosmičke aj s trochou nostalgie zaspomínal na úspechy, ktoré slovenský hokej už nikdy nezažije. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $514,755▐ jednoznačne pekná pocta, dokument v rámci výpovede zaujme, ponúkne silné hokejové a súkromné momentky, má to zimomriavkovú atmosféru, veru emóciám sa nedá vyhnúť, samozrejme že u každého záleží aj na uhle pohľadu filmového fanúšika ako moc obdivoval tohto človeka - hokejistu, podľa toho mu aj niečo môže dokument ponúknuť, minimálne krásne spomienky na legendu nášho hokeja, u mňa veľká spokojnosť /videl v kine: 100%/ ()

angloumene

Ačkoliv ke slovenskému hokeji nemám v podstatě žádný vztah, musím říct, že tohle dílko má určitě něco do sebe. Trochu jsem se bála přehnaných emocí spojených s pádem letadla, ale vše bylo podáno až nad očekávání pěkně, bez jakékoliv hysterie. 38 představuje film, kterým Slováci skutečně vzdali čest jednomu ze svých nejlepších hokejistů. ()

• „Keď sa nám v hlave zrodili prvé myšlienky, najpodstatnejšie v tej chvíli bolo získať súhlas na ich realizáciu od rodiny a hlavne od manželky Paľa Demitru, Majky. Od nej sme získali exkluzivitu na nakrútenie kinofilmu a významne prispela k realizácii celého projektu. Stala sa vlastne členom štábu, za čo jej veľmi ďakujeme," uviedol producent a scenárista filmu Dano Dangl. (Zdroj: aktualne.sk)
  • Manželka Paľa Demitru, Majka, sa až pri natáčaní tohto dokumentu odvážila ísť na miesto osudnej nehody. (kacer4)
  • V stredu 30. júla 2014 uskutočnila Majka Demitrová súkromne premietanie dokumentu v dome, kde dlhé roky s Paľom šťastne žila. Na premietanie boli pozvaní slovenskí hokejisti, ktorí vo filme účinkujú. Dôvodom boli ich ďalšie plány, kedže koncom prázdnin odchádzali naspäť do miest, v ktorých pôsobili, a tak by sa už väčšina z nich nemohla zúčastniť na premiére. (Brano)

PF 2015

PF 2015