Těžko rozlišit mezi hodnocením filmu a hodnocením člověka. Pavol Demitra byl skvělý hokejista, a zřejmě i dobrý člověk. Jako oslavný dokument, je ale tento snímek natočený skvěle, proto i já dávám 5*.(25.2.2015)

Tak toto už hej. Naozaj pekne spracovaný dokument, z ktorého našťastie nesrší nejaká lacná patetickosť, ktorá vás má dojať k slzám (ale i tak si pravdepodobne ku koncu trochu poplačete). Práve naopak, 38ka je oslavou Palovho života, nie trúchlením nad jeho stratou. Skladám tvorcom poctu a pokoj všetkým zosnulým. Ach, a tie ZOH 2010, doteraz si pamätám ako som bol počas celého zápasu (SVK-CAN) a najmä v posledných minútach v maximálnom napätí. Nostalgia.(15.1.2015)

Srdcovka! Krásny dokument natočený srdcom. 90%.(1.5.2015)

Člověk nemusí být zrovna Slovák, hokejista nebo člen Demitrovy rodiny, aby nepoznal, že Pavol dokázal velké věci, především oslovit lidi svou neobyčejnou obyčejností. Díky tomu i dokument dýchá upřímností a opravdovostí, na rozdíl od spousty svých kolegů není jen smutným řečištěm slz, nýbrž čistým vyprávěním o osobnosti, kterou malé země jako Slovensko nebo my potřebujeme víc než sůl. (Challenge Tour 2015, film č.19)(14.4.2015)

Určite pekná pocta, no myslím, že by si zaslúžil lepší, o čosi sofistikovanejší a prepracovanejší film... Chýbala najmä vhodnejšia dramaturgia. Každopádne, vďaka Palo, navždy ostaneš legendou.(27.4.2015)

• - V stredu 30. júla 2014 uskutočnila Majka Demitrová súkromne premietanie dokumentu v dome, kde dlhé roky s Paľom šťastne žila. Na premietanie boli pozvaní slovenskí hokejisti, ktorí vo filme účinkujú. Dôvodom boli ich ďalšie plány, kedže koncom prázdnin odchádzali naspäť do miest, v ktorých pôsobili, a tak by sa už väčšina z nich nemohla zúčastniť na premiére. (Brano)

• - Manželka Paľa Demitru, Majka, sa až pri natáčaní tohto dokumentu odvážila ísť na miesto osudnej nehody. (kacer4)

• - V piatok 5. septembra 2014 sa v telocvični školy Paľa Demitru v Dubnici nad Váhom, kde hokejista odštartoval športovú kariéru, konala špeciálna predpremiéra. Ešte predtým však tvorcovia filmu zorganizovali letné premietanie pre hokejistov hrajúcich v NHL, keďže v čase premiéry mali klubové povinnosti. (kacer4)