Předem semusím přiznat, že mi tohle jméno až tak moc neříkalo (před skouknutím), takže všem SR hokejovým fanouškům sorry. Výživnej dokument, jen co je pravda. Je vidět, že tohodle velikána zbožňovalo celý Slovensko. Hezky seskládaný průřez jeho životem, který sice nebyl až tak moc zajímavý (pořád samej hokej a hokej), ale dobře se na to dívalo. Při smutečním obřadu sem si kousek pobreknul, takže mě dokument opravdu chytil za srdce. Je hezký mít spousty známejch, který tě maj rádi a který o tobě můžou s klidným srdcem říct, že seš dobrej člověk. Škoda, že podobný vzpomínkový dokument nikdo nenatočil třeba o Ivanu Hlinkovi. RIP 38!(11.2.2015)

Tak neuveritelne nenútená, prirodzená pocta, že nenachádzam slov. Ta láska a priateľstvo, čo je z tých ľudí cítiť vypovedá presný obraz o tom, akým bol Paľo človekom. Ja som ho nepoznal, ale teraz už akoby trošku áno. A to je kúzlo, ako jeho samotný hokej. 38. 100%(9.9.2016)

Slovensko a nejenom to, bylo 7 září 2011 v šoku. Při pádu letadla, na jehož palubě se nacházel hokejový tým Lokomotivu Jaroslavl, který byl na cestě do běloruského Minsku, kde měl druhý den odstartovat novou sezonu KHL, byla i Slovenská hokejová legenda, kapitán národního týmu Slovenska Pavol Demitra. Tento dokument, je naprosto úžasnou poctou a poklonou, za jeho hvězdnou kariérou. Ani já jsem se na konci téměř neubránil slzám, tak dokonale je snímek povedený. Myslím, že podobný talent, se rodí jednou za hodně dlouhou dobu, talent byl patrný každému trenérovi u nás i v Americe. Palo, který kvůli hokeji nedostudoval ani průmyslovku, svým talentem dobyl i Ameriku. Jako číslo 227 byl draftován do týmu Ottawa Senators v roce 2008 podepsal s týmem Vancouver Canucks dvouletou smlouvu na 8 miliónů dolarů, Po skončení smlouvy ukončil zámořskou kariéru a přestoupil do ruského týmu Lokomotiv Jaroslavl, kde právě 7 září, společně s celým hokejovým týmem, zemřel při letecké katastrofě. Jeho číslo 38, bylo navždy vyřazeno z čísel hráčů Slovenské reprezentace. Podobně precizně natočený dokument, jsem opravdu hodně dlouho neviděl. Velká poklona! Viděno jako 12 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(3.4.2015)

Pro Slovenské bratry větší hokejová osobnost než Peter Šťastný, kdo se v tom trochu vyzná, tak to asi hovoří za vše ...(14.10.2015)

Veľmi, ale veľmi priemerný doku(nda)ment o veľmi významnej osobe zo Slovenska. Paľa mám rád, ale to ma hneď neprinúti mu, ako poctu, ohodnotiť dokument ako zainteresovaný fanúšik a národniar. Môžete si hovoriť čo chcete, ale 38 nebude nič iné než tuctový dokument.(4.8.2015)

• - Manželka Paľa Demitru, Majka, sa až pri natáčaní tohto dokumentu odvážila ísť na miesto osudnej nehody. (kacer4)

• - Na slovenské pomery sa točilo vysoko nákladovými technológiami a rozpočet sa blížil k hranici hraného filmu. (MikO_NR_1909)

• - Prvá klapka padla v auguste 2012 s Ľubomírom Višňovským. Natáčanie sa ukončilo druhý decembrový týždeň 2013 s Petrom Šťastným. Film sa nakrúcal v Spojených štátoch amerických, Česku, Rusku - Jaroslavľ a na Slovensku. (kacer4)