Patrně proto, že nemám slovenské kořeny, tak nejsem schopen zcela docenit Demitrův význam pro slovenský hokej a dát tomuto dokumentu pět hvězd. Co však docenit mohu a musím, jsou jeho skvělé akce s Bartečkem a Handzušem či s Tkachukem za St. Louis Blues, s Gáboríkem za Minnesotu Wild a s Hossou v reprezentaci. Také vyprávění jeho manželky Majky, otce Pavla, spoluhráčů a přátel hodně pomohlo k odhalení jeho osobnosti a touze vyhrávat za každou cenu. Škoda jen, že prohrál ten souboj s letadlem a škoda všech hokejistů, kteří místo útoku na Gagarinův pohár zemřeli s ním. Tady jsou všichni: Alexandr Vjuchin, Stefan Liv, Pavel Trachanov, Jurij Uryčev, Michail Balandin, Robert Dietrich, Karel Rachůnek, Ruslan Salej, Maxim Šuvalov, Marat Kalimulin, Kārlis Skrastiņš, Sergej Ostapčuk, Ivan Tkačenko, Alexandr Vasjunov, Arťom Jarčuk, Vitalij Anikejenko, Gennadij Čurilov, Pavol Demitra, Nikita Kljukin, Jan Marek, Daniil Sobčenko, Josef Vašíček, Alexandr Galimov, Alexandr Kaljanin, Andrej Kirjuchin, Pavel Snurnicyn.(7.1.2015)

Každý národ má své hrdiny, tak i Slováci svého hokejového šampióna. Dokument o něm je poctivě udělaný, dobré jsou komentáře hokejistů z NHL. Asi nikdy se nezbavím pocitu, že Slovensko patří k nám a že jsou to taky ti "naši". Takže jim fandím úplně stejně, pokud ovšem zrovna nehrají proti těm současným "našim". Citlivě, nepříliš pateticky natočené. 75%(7.7.2016)

Jak to vidím já tady z poza Řípu směrem k bratrovským Tatrám ? Pavol Demitra byl srdce slovenského hokeje. Kdo se koukal na zápasy NHL, tak musel žasnout, slovenský útok Demitra-Handzuš-Bartečko, totiž amíky přehráli chytrým evropským způsobem raz-raz gol, to byla oslava hokeje. To jak Demi vymíchal našeho Vokouna v boji o třetí místo už taková oslava pro nás Čechy nebyla, ale že to byl pan hokejista a přirozený lídr, charismtický chlap s velkým slovenským srdcem za kterým šel celý slovenský nároďák o tom nikdo nepochybuje. Pokud ti jméno Pavol Demitra nic neříká, ale zajímá tě čím a proč si získal člověk z malé země respekt a uznání celého světa, tak tenhle dokument ti na vše odpoví. Jen škoda, že tvůrci ignorují domácí publikum a výpovědi zahraničních osobností nechávají bez překladu. Ta smutná tečka, kterou napsal sám posranej osud a o který my češi víme rovněž svý byla velmi silná a emotivní. Demi, jsou sportovní soupeři na který pět minut po zápase zapomeneš a pak jsou soupeři na který nezapomeneš nikdy a pro mě navždy zůstaneš tou druhou variantou..... odpočívej v pokoji, Pavol.(4.6.2016)

• nascendi

Nie som fanúšikom žiadneho športu a teda ani hokeja a preto sa nebudem zapájať do bratovražedných bojov hokejových "odborníkov", ktorí nekriticky obdivujú alebo opovrhujú športové legendy. Mňa zaujal film o Paľovi Demitrovi ako človeku s vyhranenými povahovými vlastnosťami, film o človeku, ktorý ako vrcholový športovec zanechal výraznú stopu v hokejovej histórii. Rozumne vystavaná štruktúra a vyjadrenia ľudí, ktorí s ním boli v styku, mu vtlačili pečať autentickosti.(26.4.2015)

Jasné, niekto si môže povedať, že o každom športovcovi, ktorý "predčasne odišiel" by sa dal zbúchať nejaký dokument, ale toto má fakt emócie a Paľo si to rozhodne zaslúži. Samozrejme ide predovšetkým o to, kto má rád tento šport a hlavne umenie legendárnej 38-smičky. Jeho celoživotné úsilie nebolo zbytočné ... Díky Ti. Requiescat in pace. 100% - 5* (1.10.2014)

• - Manželka Paľa Demitru, Majka, sa až pri natáčaní tohto dokumentu odvážila ísť na miesto osudnej nehody. (kacer4)

• - V stredu 30. júla 2014 uskutočnila Majka Demitrová súkromne premietanie dokumentu v dome, kde dlhé roky s Paľom šťastne žila. Na premietanie boli pozvaní slovenskí hokejisti, ktorí vo filme účinkujú. Dôvodom boli ich ďalšie plány, kedže koncom prázdnin odchádzali naspäť do miest, v ktorých pôsobili, a tak by sa už väčšina z nich nemohla zúčastniť na premiére. (Brano)

• - Prvá klapka padla v auguste 2012 s Ľubomírom Višňovským. Natáčanie sa ukončilo druhý decembrový týždeň 2013 s Petrom Šťastným. Film sa nakrúcal v Spojených štátoch amerických, Česku, Rusku - Jaroslavľ a na Slovensku. (kacer4)