Nie som fanúšikom žiadneho športu a teda ani hokeja a preto sa nebudem zapájať do bratovražedných bojov hokejových "odborníkov", ktorí nekriticky obdivujú alebo opovrhujú športové legendy. Mňa zaujal film o Paľovi Demitrovi ako človeku s vyhranenými povahovými vlastnosťami, film o človeku, ktorý ako vrcholový športovec zanechal výraznú stopu v hokejovej histórii. Rozumne vystavaná štruktúra a vyjadrenia ľudí, ktorí s ním boli v styku, mu vtlačili pečať autentickosti. I keď som bol veľmi spokojný plný počet hviezdičiek dokumentárnemu filmu nedám. Ale to je viac o ČSFD, ako o tomto filme.(26.4.2015)

U mňa stále len priemerný dokument o nadpriemernej hokejovej legende nám líči jeho osudovú cestu až na vrchol jeho kariéry.Nebyť jej,tak by bolo možno všetko celkom inak,..možno.V našich končinách je tento dokument nevídanou raritou.Dobrá myšlienka,alebo ako praví podtitul dokumentu pocta jednému hviezdnemu športovcovi.***/****.(27.4.2015)

Každý národ má své hrdiny, tak i Slováci svého hokejového šampióna. Dokument o něm je poctivě udělaný, dobré jsou komentáře hokejistů z NHL. Asi nikdy se nezbavím pocitu, že Slovensko patří k nám a že jsou to taky ti "naši". Takže jim fandím úplně stejně, pokud ovšem zrovna nehrají proti těm současným "našim". Citlivě, nepříliš pateticky natočené. 75%(7.7.2016)

Pavol Demitra byl nejen pro nás hokejové fanoušky legendou a jeho tragický skon společně s dalšími hráči hokejové Jaroslavle včetně tří našich výborný hráčů zatřásl naším hokejovým světem. Tak tu máme dokument, který by nám měl přiblížit život tohoto hokejového velikána. Nechybí zde naprosto nic, co by správný dokument měl mít. Výpovědi rodiny, přátel, spoluhráčů. Silné momenty v kariéře a srdceryvný konec.(13.3.2015)

Filmová pocta nielen hokejovej legende, ale aj dobrému človeku.(21.1.2015)