Od Dangla rozhodně překvapení, jak dokumentaristicky kvalitně dokázal život Demitry zachytit. Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí, takže za sebe můžu tento tragicky zakončený životní příběh všem fanouškům hokeje doporučit.(17.1.2015)

Srdcovka! Krásny dokument natočený srdcom. 90%.(1.5.2015)

Každý národ má své hrdiny, tak i Slováci svého hokejového šampióna. Dokument o něm je poctivě udělaný, dobré jsou komentáře hokejistů z NHL. Asi nikdy se nezbavím pocitu, že Slovensko patří k nám a že jsou to taky ti "naši". Takže jim fandím úplně stejně, pokud ovšem zrovna nehrají proti těm současným "našim". Citlivě, nepříliš pateticky natočené. 75%(7.7.2016)

Jak to vidím já tady z poza Řípu směrem k bratrovským Tatrám ? Pavol Demitra byl srdce slovenského hokeje. Kdo se koukal na zápasy NHL, tak musel žasnout, slovenský útok Demitra-Handzuš-Bartečko, totiž amíky přehráli chytrým evropským způsobem raz-raz gol, to byla oslava hokeje. To jak Demi vymíchal našeho Vokouna v boji o třetí místo už taková oslava pro nás Čechy nebyla, ale že to byl pan hokejista a přirozený lídr, charismtický chlap s velkým slovenským srdcem za kterým šel celý slovenský nároďák o tom nikdo nepochybuje. Pokud ti jméno Pavol Demitra nic neříká, ale zajímá tě čím a proč si získal člověk z malé země respekt a uznání celého světa, tak tenhle dokument ti na vše odpoví. Jen škoda, že tvůrci ignorují domácí publikum a výpovědi zahraničních osobností nechávají bez překladu. Ta smutná tečka, kterou napsal sám posranej osud a o který my češi víme rovněž svý byla velmi silná a emotivní. Demi, jsou sportovní soupeři na který pět minut po zápase zapomeneš a pak jsou soupeři na který nezapomeneš nikdy a pro mě navždy zůstaneš tou druhou variantou..... odpočívej v pokoji, Pavol.(4.6.2016)

Vyčkal som, kým opadne davové šialenstvo a po týždni po premiére som sa vydal do kina. Po rôznych traileroch zhaslo svetlo, nastalo hrobové ticho a ja si v duchu vravím, aké pocity vo mne film vyvolá. V tej chvíli vidím ako si manželka pripravila vreckovku. Vraj pre istotu...Nesúhlasím s názormi, že takýto film je parazitom priživujúcim sa na nešťastí druhých, že sa tvorcovia ženú za peniazmi a podobné hovadiny. Film bol na dokument až príliš nákladný, naše kiná zívajú prázdnotou, takže tu o nejaký vypočítavý biznis nejde. Prečo nevzdať poctu človeku, ktorého máme radi, niečo dokázal a je vzorom pre mnohých mladých športovcov? Ako dlho by malo trvať to "embargo" a kedy by bol na natočenie ten správny čas? D.Dangl je známy humorista a aj preto ma jeho meno v úlohe režiséra dosť prekvapilo. Výsledok ma však prekvapil a zistil som, že práve ten jeho prístup s jemným humorom a veselými príhodami bol ten správny. Som vďačný, že nešiel cestou žmýkania sĺz i keď v niektorých momentoch zovrie hrdlo i tvrdým chlapom. Film začína čiernou tmou a hlasmi pilotov pred osudným pádom. Jeho manželka Majka balí kufre a začína dlhá cesta vlakom na miesto nešťastia. Jej cesta je prestrihávaná spomienkami a rozhovormi. Je tu mnoho hokejových záberov, ktoré fanúškovia poznajú, ale je tu ešte viac takých, ktoré sme nikdy nevideli. Veselé príhody ma bavili, chlapci s ktorými vyrastal na ulici rozprávajú zážitky z detstva, spomínajú jeho najbližší i hokejisti. Všetko je robené s citom, necítil som z filmu žiadny kalkul. Je cítiť, že film je robený z láskou a nie z vypočítavosti. Celkovo krásny dokument, ktorý si v tv premiére určite opäť pozriem. Po dlhej dobe som neľutoval drahé vstupné(5.80) a srdce mi zahrial krásny záver. Vtipný i dojímavý. Moderátor sa pýta malých hokejistov, že kto chce byť ako P. Demitra. Všetci dvíhajú ruky a kričia : "Ja, ja!... " V tom sa zpoza nich vynorí T. Kopecký a tiež povie: "JA!..." O týždeň ja sám oslavujem 38 narodeniny a to mi príde ako zaujímavá hra s číslami... +++++++ Odkaz pre luca323, ktorý píše, že Demitra bol úplne obyčajný človek, ktorý sa ničím nelíš od ostatných... No, práve preto ho všetci mali tak radi. A pozdravujem i užívateľa Kubrickona, ktorý najprv napíše , že Demitra je kokot, aby po kritike dal filmu plný počet. Videl si to vôbec, bratu?...100%.(18.9.2014)

• - Prvá klapka padla v auguste 2012 s Ľubomírom Višňovským. Natáčanie sa ukončilo druhý decembrový týždeň 2013 s Petrom Šťastným. Film sa nakrúcal v Spojených štátoch amerických, Česku, Rusku - Jaroslavľ a na Slovensku. (kacer4)

• - Manželka Paľa Demitru, Majka, sa až pri natáčaní tohto dokumentu odvážila ísť na miesto osudnej nehody. (kacer4)

• - Hudobný podklad filmu pozostával hlavne zo slovenskej tvorby, ktorú mal Paľo veľmi rád, čo často dokazoval aj svojmu okoliu. (TeddyBearik)