Against the Sun

• USA Ghosts of the Pacific (neoficiální název) (více)

Dobrodružný film debutujícího režiséra Briana Falka je natočen podle skutečných událostí a vypráví o letcích, kteří ztroskotali na moři... Je rok 1942. Vojenští letci Tony Pastula, Gene Aldrich a Harold Dixon kvůli nedostatku paliva musí nouzově přistát na moři. Poté, co se jejich letadlo nenávratně potopí na dno oceánu, musí se o sebe postarat sami. Nemají pití, nemají jídlo, nemají mapu. Mají pouze člun a pár drátků, provázků, nožíků. Po dvaceti dnech plavby už ani nevěří návratu na pevninu... (SimpanzJi)

DonQ

Tenhle survival film má vše podstatné z filmových klišé - gumový člun, trosečníky, samou slanou vodu, žraloka, velkou porci slunečních paprsků i pořádnou bouřku, která prostě nemůže chybět :), přesto na mne film fungoval jen částečně. Výrazně to převyšuje mdlého a tématem výrazně podobného Nezlomného či k uzoufání nudné Redfordovo All is lost, ale naopak zase výrazně (opravdu výrazně) ztrácí na pecky typu Kon Tiki nebo příjemné fantasy Pí a jeho život. Obávám se, že za měsíc si film ani nevybavím, ikdyž jsem se vlastně u sledováním nenudil. No zkrátka typický průměr u kterého se nespálíte, ale neodejdete ani unešeni. Co asi můžu pochválit nejvíc je obsazení Feltona a taky to, že autoři jdou ihned na věc, tj. pravý survival začíná již od první minuty bez nutnosti omáčky o příbězích toho či kterého vojáčka. Největší minus vidím, tak jako ostatní v "hrůzostrašném" žralokovi ( měl jsem pocit, že jde o gumovou hračku s triky á la Toy Story). ()

666Carnage

34 dní na moři asi není žádná hitparáda ale tihle 3 to zvládli. Obstojné herecké výkony a příjemný survival film. 70% ()

peetriss

Skromnější tematický příbuzný první poloviny Nezlomného, který se drží zavedených schémat, vyhýbá se však čemukoli inovativnímu a odsuzuje se tak pouze do role jednorázového dobrodružství, které diváka neurazí, ale nezanechá v něm ani žádné trvalejší otisky. Je to škoda! ()

dan4815

Očekával jsem od tohoto filmu mnoho, a také jsem se dočkal. Když si to tak vezmu, zase nic tak hlubokomyslného se tam neřešilo, alespoň ne postavy mezi sebou. Za to jde o ten pocit, který z filmu máte, taková ta klasická beznaděj. Scéna s žralokem byla opravdu až vtipná, ale jinak film byl super. Přece jenom tomu něco chybí, ale je-li to podke skutečné události, tak chápu. Soundtrack je příjemný, ačkoliv by jej tam mohlo být více, herecké obsazení dobré a děj super. ()

Hapretor

Scéna s žralokem je hrůza - po trikové stránce - a total blbost. Ale jinak je to záživné a dost napínavé. Při sledování mi dost vyschlo v krku. ()

E lan

Povedené zfilmování skutečného příběhu s dobrými herci, přiměřenou délkou a celkově dobrým spádem. Navíc amerického patosu zde není vůbec mnoho. ()

RAFT

Docela zajímavý příběh,i když je sice pravda že ,bych jednu scénu se žralokem nejraději vyhodil ale,dejme tomu že ,se na film dalo podívat .No a podle skutečné události docela dobré .Soundtrack se dal .Režisér film docela zvládl i když mohlo to být daleko lepší. ()

LilyDeLarge

Když jsem viděla trailer, musela jsem si ho pustit ještě jednou a nemohla jsem uvěřit vlastním očím. Co?! Felton a Abel v jednom filmu? To je jako splněnej sen a já ten film prostě musím vidět! A tak jsem netrpělivě čekala na premiéru. A pak film zkoukla. A pak ještě jednou. A pak ještě jednou. A pořád si zaslouží ty čtyři hvězdy. ()

Idris

Film o lidech s neskutečnou vůlí. Zaslouží si respekt. Nicméně, nikdy takový příběh nevyobrazíte ve filmu. To je tak na román. Nikdy si nepředstavíte co prožívali. ()

Guran

Trailer mě velice nadchnul a tak jsem se na snímek hodně těšil a také mě velice potěšil. Příběh ztroskotaných pilotů během 2. sv. války, kteří bojují o život na jendom žlutém člunu na moři plném nebezpečí a hlavně nebezpečného Slunce. Herci si mě získali. Scénář je dobře převeden do filmu, obsahuje skvělou hudbu, která jenom vylepšuje atmosféru. Po trikové stránce mohly být některé scény lepší, myslím si, že tvůrci mohli počítačově upravit vzhled těl našich třech hrdinů, aby vypadali ještě věrohodněji té fotce na konci, ale to už jenom taková malá blbinka, nebo scény se žraloky, které vypadaly uměle. Ale krom toho tu máme skvělé drama, dobře natočené se skvělými herci. Tom Felton má před sebou slibnou kariéru. ()

MillaJ

I když se to odehrává jen na člunu v moři se třema osobama...no a co? je to natočeno dle skutečné události...tři borci přežili 34 dní s minimem možství vody a jídla v totálním horku a bůh ví co si ještě museli zažít....je to maras...mám ráda takové filmy kde jde o život kór když je to podle skutečného příběhu.... ()

Facerr

Trochu mi tenhle survival připomněl Unbroken, akorát že tohle byla ukázka toho, že i přes o dost menší rozpočet a minimální akci jde udělat slušnej biják. Dokonce to filmaři zvládli i bez přehnaných hysterií, který tenhle žánr často provázej. Nenucený a povedený. Takový je tohle dráámo. ()

pafka

Dobre, ale nikterak objevne a neotrelea zapamatovatelne. Bylo stale na co se divat, ale o preziti jste se moc nedozvedeli. Jedli jen dvakrat? Nemeli zdravotni potize? Myslim, ze by se to mohlo dostat do daleko dokonalejsi a zajimavesji roviny. Jinak nechapu vojenske mysleni, ze jeden na nafukovacim clunu je velici dustojnik. To me hlava nebere. ()

holka218

Skvělý film, který je natočen podle skutečné události. Bála jsem se, že mě film bude nudit, ale nestalo se tak. Sice jsou ve filmu jen tři herci, ale film je zajímavý a opravdu úžasný. Tom Felton dokázal, že je skvělý herec. ()

Saxos

Herecky dobré, hudba dobrá, ale to je vše. Efekty slabé. Ty gumový ryby si mohli odpustit. V příběhu se není kam hnout, když se držím skutečnosti. 100 minut, ale uteklo nějak moc rychle, takže žádná nuda to nebyla. ()

commit

Škoda jen, že si nedali více záležet na efektech. Pokud by to udělal profik a ne absolvent Jedličkárny, dal bych 5 hvězd. Pár dalších nesmyslů lze přejít s úsměvem. Je to přesně to, co bych od ztroskotání během 2. světové války očekával. ()