Babadook

(festivalový název)

Amelia prišla počas tragickej autonehody o svojho manžela. Ťažkú životnú situáciu jej neuľahčuje ani syn Samuel, ktorý trpí poruchou správania. Samuel ju navyše každý večer presviedča o tom, že sa v jeho izbe nachádza postava zo strašidelnej knihy, "Mr. Babadook". Je skutočným dôvodom jeho nevypočítateľného správania choroba? Alebo je Amelia natoľko unavená, že nie schopná vnímať skutočnosti, ktoré sa okolo nej dejú? (*CARNIFEX*)

lucky.loo

Napětí fungovalo, ale pro mne tam přeci jen malinko něco chybělo aby si film zasloužil lepší hodnocení. Essie Davis podala slušný výkon. ()

gicous

Film měl u mně našlápnuto na plný počet hvězd. A to ze dvou důvodů: 1/ Výborně vystavěná atmosféra, která těží z lahůdkově znepokojivého interiéru celého domu a také skvěle využívá motiv insomnie. 2/ Hlavní dvojice matka-syn jsou typově dokonalí. Oba dva nadto i dobře hrají a působí ve svých mírně nesympatických rolích naprosto uvěřitelně. Bohužel, když se Babadook chýlí ke konci, začne nepříjemný proces přeměny všeho doposud dobrého na všechno úplně špatné. Freddy "Babadook" Kruger není vůbec strašidelný. Příběh se rozloží na výseče rádoby lekaček. Potenciál výše zmíněného hereckého dua je promarněn. Pointa je prohra na celé čáře. 6/10 ()

Mamlas

Matka labilni psychopaticka sociopatka, maly syn hyperaktivni zmrd. Oba magori. Vetsinou jsou doma a tam houstne atmosfera. Cele se to tahne, ale kupodivu se na to dalo divat. Takova smichana Nocni mura z Elm Street do ni troska Strihorukeho Edwarda, okorenene Sam doma a ukoncena jako Pernikova chaloupka. ()

kiros179

Jelikož nejsem žádný velký fanda lekaček ani horrorů obecně, musím Babadookovi přiznat snahu o aspoň trochu jiný pohled na milionkrát přežvýkanou žvejkačku. Nebudete se tak moc bát, ale zato ucítíte značnou psychologickou masáž matky (skvěle zahranou Essie Davis mimochodem), neštěstí v manželství, ubíjející práce, místy šílené dítě, depresivní dům. Asi není žádná náhoda, že tento film režírovala žena. Nakonec za čtyři za výkon Essie Davis a vcelku zajímavý konec. 70% ()

A_san

Hlavní spratek, omlouvám se, dítko....to pohnojilo úplně celé. Za celý film byl nechutně otravný, hnusný a jediná otázka, která mi kolovala během celého filmu: proč ten malý hajzlík není už někde zavřený pod práškama? Bože, chudák matka...Pro mě teda docela slabota. I když, asi píšu díky zaujatosti. Ten malý kluk to prostě celé kazil. Výborný antikoncepční film. ()

Mr.nachos odpad!

BA-BA-DUK DUK DUK. Tady někomu šplouchá na maják. A to festovně. První polovinu filmu jsem měla chuť rozpárat toho spratka, druhou polovinu matinku a na konci bych zpráskala každýho, kdo se pod tohle veledílo podepsal. V 21. století banda géniů natočila film, který by možná obstál v 80. letech. Nejlepší herecký výkon předvedl pes a nejhorší všichni ostatní. Jako komedie dobrý. Na škále od 1 do 10 má tenhle film -100. ()

lusa

Veľmi slabý horor. Mnohí komentujú, že by ubili to decko. Ja by som naopak ubila tú mater, tak ma srala.. :) 2* ()

Agneszka

V každém pořádném hororu musí být erotická scéna :D. No tenhle mě překvapil, byla sice velmi, velmi slabá, ale i přes to stál horor za to. A závěr mě konečně opravdu překvapil. Podle mě tohle stojí za to vidět ;). ()

tombarider

Někdo by se mi mohl divit, pět hvězd, fakt?? Fakt!!!! takhle jsem se v životě nebál. nešlo ani tak o toho ducha, jako o hlavní aktérku. Ta dáma je děsivá. mrazilo mě v zádech od začátku do konce. Trochu zvláštní bylo teda vyústění, ale to bych jim odpustil... Paráda. P.s. jde o atmosféru, koukejte se sami a ve tmě, a film bude brzy v červených- Essie Davis zaslouží oskara! ()

Midar

Na konci filmu jsem si připadal stejně unaveně a vyčerpaně jako Essie Davis a v tomto případě to rozhodně nemyslím jako pozitivum. ()

Rooseman

Solidní podívaná. A to The Babadook jako kreatura z prapodivné dětské knížky není ani zdaleka vůbec nejděsivější. Psychicky obnažená matka, která od první chvíle nezvládá své dítě, se jednoznačně postará o děsivější momenty. Opět v praxi krásně zafungoval ženský creepy faktor, který předčil i na první pohled jednoznačně negativnější postavu. Celkově to není o lekačkách, není to o strachu... Jde spíš o temnotu a její pomalé šíření. Každopádně v součtu kvalitně zpracovaný "horor", i když by se asi zasloužilo Mistra Babadooka definovat trochu jinak... A palec nahoru za konec! ()

adamix

O horor sa v podstate ani nejedná, pretože ani ten záver vás vlastne úplne nepresvedčí, že to monštrum bolo skutočné a celá tá séria udalostí sa neodohrala iba v hlavách oboch postáv. Za čo musím veľké plus udeliť sú práve obe postavy, ktoré sú pre tento žáner až moc drasticky zahrané. Práve oni sú tými ťahúňmi, bubák Babadook je tu len na ozdobu, aby ten film pritiahol viac divákov. Keby sa viacej zapracovalo práve na ňom (a že naháňa hrôzu) a film by bol viacej fyzickým hororom než (iba) psychologickým, vzišiel by lepšie s hodnotením. Dojem to však nekazí. Za mňa 70%. ()

dzberry

Hele, co si budem, ony ty matky samoživitelky s traumíčkem z mládí a antisexy pohledem, po kterém raději pokorně a dobrovolně měkne i titanové dildo v nočním stolku, to není lecjaká věc, to je zatrtatr mazec a megahoror. Aneb když máš bubáka v hlavě, jebne ti z něj jednou hravě… Herka to odehrála slušně, prcek taky, vícehvězdné trenkohnědné momenty ale srážely dolů scény s tím černým svědomím, které se motalo po domě, a de facto i scény se všemi ostatními postavami, které se tam mihly (bylo jich relativně habacook), znesympatily děj a zase odběhly… ()

hrumsrt

Slibný komorní australský horor, který vytahuje vaše dětské bubáky, aby trýznil už tak rozervanou rodinu.. Matka fixovaná na synka, tak jako on na ni.. Což navíc spouští i řadu psychologických stavů, jako úzkost anebo nakonec i přemíru agrese.. Pnutí rodinného domu je tak silné, že si matka ani potichu po tmě masturbovat nemůže (naprosto zbytečný prvek, který ale dokresluje, co by ostatní možná neviděli) a namísto toho musí noc, co noc na svém klíně uspávat mladého haranta.. Zlom nastane novou knížkou, kterou si náš uzlíček vytáhne na večer k přečtení, a hle ona je docela děsivá a navíc hlavní postavička Mr. Babadook nechce zůstat jen na stránkách knihy.. Čímž už tak nepříjemnou rodinnou pohodu totálně nabourá tahle možná i reálná existence... Babadook spíš než horor funguje právě ve svojí všednosti, v níž řeší rodinné problémy, a tak nějak co si život připravil. zatímco když dojde na děsy, nepřináší nic nového a v samotném závěru úplně ztratí svoje kouzlo... Ale není důvod nedat tomu šanci, minimálně právě psychologií postav jde o jeden z těch lepších kousků.. 60% ()

Lucretat

O filmu se velmi dlouho dopředu mluvilo a dlouho se na něj taky čekalo. I když jsem po shlédnutí traileru čekal typického (ale kvalitního) zástupce subžánru "bubák-ve-skříni", výsledek mě fakt mile překvapil. Napětí by se dalo krájet hned od začátku, hodně tomu pomáhali oba hlavní herci (toho kluka bych chvílema zaškrtil! - v dobrém :) Škoda jen, že celá ta pečlivě budovaná psycho atmosféra vezme za své ve finále, které bych si vzhledem k dosavadnímu vývoji představoval jinak. Rozhodl jsem se, že ten konec budu chápat jako metaforické uzamknutí temné stránky někde mimo dosah :) Adept na horor roku. ()

elanista1

Nie veľmi ideálny film pred spaním, ale zasa nemám sa čo sťažovať, lebo po nejakej dobe mi spôsobil horor zimomriavky. Desivé je to dostatočne, ale tým to nekončí...má to aj psychologický nádych s dvoma zaujímavými, dobre zahranými a vyvíjajúcimi postavami. Za nejasne vysvetlený záver trocha z hodnotenia stiahnem, ale nič to nemení na mojom pocite spokojnosti. ()

Facerr

Ach jo a tak slibně vypadal trailer. Nějaký to bubákování se tady sice objeví, ale že bych si z toho sedal na řiť tak to ne. Snad i proto, že v první půlce filmu je tím největším strašidlem uřvanej hyperaktivní fracek a v tý druhý zase vyšinutá (dobře tak posedlá) matka. Mezitím se zjevuje cosi, co má rádo tmu a přitom děsí oko a ucho divákovo akorát skřehotem, že by ho moh závidět i Dalibor Janda, dloooouho nestříhanejma nehtama a tajuplným kloboukem připomínajícím obydlí Boba a Bobka. Celej Babadook působí celkově spíš smutně, než strašidelně, takže okukovat před spaním prostor pod postelí vás to nedonutí. ()

gefr

Dnes se výjimečně naprosto shodnu s uživatelem verbalem. Takhle zbytečný a ubohý film jsem hooodně dlouho neviděl. Prvních 10 minut je parchant neskutečně na přesdržku, pak se začíná něco dít a říkám si, že to tak asi má být. Následuje celkem slušných 20 minut kdy se nám vybarvuje psychika postav a bubák pomalu vystrkuje růžky. Najednou bum! Herci se zblázní, scénář jde do prde*e, kamera poletuje po domě a vy absolutně netušíte co se děje a proč. Třešničkou na dortu je posledních pár záběrú, kde je vidět, že scénárista tenhle film dopisoval za dvě minuty pět, chtěl už jít domu a tak tam plácnul jeden stupidní happy end. P.S. Doufám že toho zmetka srazí autobus.... ()