Babadook

(festivalový název)

Amelia prišla počas tragickej autonehody o svojho manžela. Ťažkú životnú situáciu jej neuľahčuje ani syn Samuel, ktorý trpí poruchou správania. Samuel ju navyše každý večer presviedča o tom, že sa v jeho izbe nachádza postava zo strašidelnej knihy, "Mr. Babadook". Je skutočným dôvodom jeho nevypočítateľného správania choroba? Alebo je Amelia natoľko unavená, že nie schopná vnímať skutočnosti, ktoré sa okolo nej dejú? (*CARNIFEX*)

Makaan69

Jakýsi režisér o tomhle filmu řekl, že je to nejděsivější horor, který byl kdy natočen. Ten člověk to NEMÁ V HLAVĚ V POŘÁDKU! Nějakej blbej babadůk, kterýho radši ani pořádně neukázali, protože svou inspiraci beztak vyčerpali na přiblblém názvu, mě teda fakt nevyděsil. Možná by se mohli hájit tím, že je to špatně natočená pohádka. Jediné, co se mi ve filmu líbí, jsou scény, ve kterých trpí ta malá svině. Tomu frackovi chyběla otcovská ruka, matka ho asi málo mlátila. Dávám tomu slabší dvě hvězdy, omluvou tomu budiž snad jen to, že to točila žena! (feministky, do mě!) ()

1990Jirik

No tak nějak nevím co mě na té komedii sralo víc, jestli neurotická matka, nesnesitelný parchant, nebo ten vtipně trapnej Joker alias babafuck.... Jako ještě bych celkově odpustil tu strašně nepovedenou myšlenku , otevřu knížku a pak budu srát magi v kostkách z toho jak mě straší střihoruký eddie, v plesovém oblečení, ale co bych doslovně neodpustil byl doslova nesnesitelní herci , který mě celou dobu akorát štvali a to především ten imbecilní malý zmetek, který opravdu byl v některých scénách doslova k nesnesení!!! Byl to zkrátka pokus zfilmovat 10000x ohranou básničku lehce jinak a hrozně se to nepovedlo. Sem tam to mělo i světlé chvilky a to sice kdy už tak psychotická matka, která vypadala jako po měsíc dlouhém crack mejdanu s klukama z Bronxu vybouchla a to ho malého fakana vyprovodila se slovy ala " u little piece of shit eat shit! " apod to mě opravdu rozesmálo. Sem tam bych i vychválil lehkou hororvou atmošku ,ale jinak celkově nepovedený film, který za mě bohužel dosáhl pouze na hranici 1 hvězdy a to jen proto ,že některé momenty byli opravdu vtipné nebo naopak dost ponuře psychoidní. Takže nevím ,asi půjdu spálit tu knihu o červené karlkulce jednou provždy abych pak neměl černé zvratky a nemusel žížalama a výklama krmit bubáka pod postelí...Tfuj tajksl... ()

Martin29 odpad!

Jedna velká nuda jediné co zaujalo je ta hláška o exkrementu jak píše Livingdead. Sám film o sobě je totiž je jedna velká žumpa. ()

mikehoblog

Ty krávo, ten fracek je fakt drsnej. Možná je i horší než ten malej sráč ze Sám doma... Docela chápu že matka vypadá jak kdyby právě po čtyřiceti letech vstala z hrobu, na jejím místě bych se toho smrada asi pokusil poslat za tatínkem mnohem dřív. Chudák pes btw... ()

Bassko

Najskôr to vyzeralo na zaujímavú psychologickú hru, ktorú by som si rád pozrel. Potom, no čo k tomu dodať... potom sa to zrazu všetko pokazilo a ten koniec bol nielenže neuspokojivý, ale vyslovene trápny. Plus hlavné postavy ma iritovali už od samotného začiatku, čo veľmi filmu neprospieva. ()

Trafico

Psychologická jednohubka, která občas zamrazí. Matka a Žena roku, není se čemu divit, když má doma horší verzi komára. Ani jsem netušil, že mě něco takhle dokáže iritovat jenom přes obrazovku. Člověk si dokáže najít sympatii v "matce" když křičí na "své dítě" (Či Satanovo?), že by mu rozbila hlavu o stěnu. Tahle ženská zůstane na "vocet" i kdyby nechtěla ()

Vampirosa

Už od začátku filmu jsem toho malého nevychovaného spratka nesnášela a doufala jsem, že si ho Babadook, co nejdřív odnese. Jeho chování mě stále rozčilovalo a měla jsem ohromnou chuť ho zabodnout sama. Strašák nebyl vůbec děsivý na rozdíl od Sama a určitě by se dal využít lépe.. nebo se vůbec nesnažit o horor, na bubáka se vykašlat a zůstat u zaměření na psychické vypětí, které film na mě místy přenášel. Matku by vůbec nemusel posednout nějaký Babadook, aby měla chuť ho sejmout sama. Pokud příběh nabral děsivější atmosféru, následně byla zničena. Četné záběry na věčně ospalou matku mě místy otravovaly a samotný závěr příběhu pobavil. Ačkoliv film není špatný, měla jsem jiná očekávání a nejspíš proto mě tak zklamal. Možná by si zasloužil více hvězdiček, ale nemám z něj tak dobrý pocit. ()

Jimclark

Nejspíš nejsem ten typ, který už všechny horory viděl dvakrát a jen tak něco ho nevyděsí, a proto možná mírně nadhodnocuji vše co mě uspokojí, zaskočí nebo příjemně překvapí stejně jako Babadook. Od filmů kterým dám tři hvězdy většinou očekávám hodně, a dostanu o trochu méně nebo něco jiného než jsem chtěl (když už jsem se na ně tak těšil), ale vlastně mě bavilo dokoukat je až do konce. Tady jsem neočekával žádný zázrak (v podstatě mě ke shlédnutí úplnou náhodou přivedly komentáře k Polednici) a mrazí mě z něj ještě teď když to píšu. Ano jistě, ten klučina byl hned zkraje zralý na utopení ve vaně, ale od propuknutí nočního teroru hrál i s matkou tak přesvědčivě až mi jich bylo líto. 70%. ()

lukas.pukas.

Příjemné překvapení , že se v uvozovkách dá za pár kaček natočit opravdu slušný horor . Herečka roly zvládla perfektně a male spratek jak by smet, opravu máte sto chuti mu lištit :-) opravdu jsem měl propocené kolo pod sebou a to mám právě na hororu rád,celkem klasika prostě zlo a dobro proti sobě, a mám rád když vše dobře dopadne , bývá zvykem že ke konci aby se neřeklo tak někdo exne, ale tady ne , udělali to po svém a za to davam taky kladné body a kdyby dvojka někdy byla a byla by stejně dobrá , klidně bych zašel i do KINA . 64-67% ()

tina18

Hrozné deko,hrozná matka- podľa mňa veľmi slabý horor, ktorý ma akurát tak celý čas hrozne štval jeho neúplnosťou a príšernou hlúposťou. 30% ()

Ulfursdottir

Tady nejde o kdovíjak děsivé příšery (i když Babadookovo chrčení stojí za to) nebo přehršel jumpscarů, tady jde o tu psychologickou stránku, kterou dobře obstarává malý Sam. Když jsem se na to dívala poprvé, na konci jsem si řekla jen "kravina". Ale podruhé už jsem z toho malýho parchanta měla tak nepříjemný pocit, že se mi tenhle film vryl do paměti hodně hluboko. ()

Blackcream

Za mě velké překvapení. Nic moc jsem od toho nečekal a film mě velice příjemně překvapil. Pěkný minimalistický horor. Hlavní dětský herec byl pro mě sice krajně nesympatický (ale to je jenom můj problém, protože jako by z oka vypadl Micku Jaggerovi, kterého fakt nemusím... k tomu ještě ten jeho uječenej hlas... no zkrátka celý Mick :) ), ale zahrál to parádně. ()

Dalajlada

MNo, tak tenhle film mě hodně zklamal. Čekal jsem od něj o moc víc, než dal. Babadook se ve filmu prakticky neobjevuje, otravný, hrát neumějící spratek irituje celý film a nesympatická hlavní hrdinka tomu jen dává korunu. Jedinné, co potěší, je úplný závěr, který člověk úplně nečeká. Proto si film za snahu zaslouží alespoň tu jednu hvězdičku. ()

abanek

Jako to nebylo vůbec zlý...Konec je trochu divnej, ale jelikož chápu Babadooka jako symbol a nikoli jako démona, nemám problém se strašidlem schovaným ve sklepě co krmí žížalama...Dite i matka výkon na Oskara a knizka paradni... Nečekejte duchařinu , spíš totální psychickej rozklad... ()

CALITHILAEL7

dávam plný počet za toho démona, škoda že nemal viac scénok a bol porazený tak rýchlo a ľahko. RequiescatInPacem, Mr. Babadook, sayounara&abayo♥♥♥! ()